Kliatba

• Česko Kletba (viac)

Na farmu dopadne podivný modrý meteorit, který ale přináší jen zkázu pro vše živé. (oficiálny text distribútora)

Gorehound

Klasické "slizoidné" 80´s béčko, odohrávajúce sa v perfektnom prostredí slnkom zaliatej farmy. Skvelé efekty, solídne spracované, s nádherným originálnym posterom a následne s krásnymi VHS covermi. Čo dodať, boli to 80´s! ()

cariada

At taky dopadne na zahradu náká koule z vesmíru, jen nemusí vše živé měnit v hnus. Koukej vypit tu vodu a sníst tu zeleninu, maximálně z toho seschneš. Pěkná podivaná a dobrá amosféra, otčím byl pěknej hajzl. ()

Rodriguez

Svižná zlatá hororová léta k nám přinášela v osmdesátkách vynikající a zajímavé kousky na které se dalo bez problémů koukat. O těch dnešních se to říct bohužel nedá. Užijeme si zde meteorit, který kontaminuje v okolí farmy vodu a změní ji v sliz, který začne zabíjet vše co žije v okolí. Bude jen otázkou času než na to někdo přijde a začne s emzákem bojovat. 90% ()

TO

Pozor hlášení: Vesmírný sliz napadl Zemi! Kontaminoval vodu! Zvířata zešílela! Místním farmářům naskákaly hnisající boláky a zároveň dostali velkou chuť zabíjet! – Vcelku zmáknutá zabijačková slizárna a pěkné demoliční finále navrch, pobavení především pro nenáročné příznivce hororů 80. let. Na motivy H.P.Lovecrafta ()

Duoscop

Z tohoto scifi-hororového snímku z roku 1987 se dalo vytěžit mnohem více, kdyby se z kontaminované vody nakazilo celé město a ne jenom jedna flandácká rodinka. I když se objeví až skoro na konci tak masky, i některé triky byly ucházející stejně jako atmosféra celého filmu. ()

Luk80

Skvělá zajímavost na tomto filmu je, že na něm spolupracoval Lucio Fulci. Jako producent a také jako jeden z maskérů. Byl podepsaný pod jménem Louis :-) Horory, kde něco přiletí z vesmíru a infikuje se do nového prostředí jsou perfektní. Viz - Blob. V tomto případě se jedná o ovocnou farmu, kde platí zákony z bible... ovšem né na dlouho..... ()

pursulus

Skupina D.¬         Scénáristicky a režijně zcela nezvládnutý přepis povídky význačného spisovatele hororovo-fantasijních příběhů, v této souvislosti nebohého nebožtíka H. Lovecrafta. Scénář: D. Chaskin, scénárista druhořadých hororových počinů. Režie: D. Keith, průměrný hollywoodský herec, který si usmyslil že by mohl býti také režisérem (a dopadl stejně jako už mnoho takových herců a hereček před ním i po něm).¬                 Nátočet to je špatný, odpadkem není pro jakousi představu o tom, kterak se věci dělat mají, pocházející z pohybování se ve filmové branži. Dostane-li se takto vzniklý snímek k průměrnému divákovi, snad pouze zazívne nudou; dostane-li se k divákovi s dementní úchylkou pro horory, může na některých místech dojíti i na potlesk; dostane-li se ale k diváku, který čeká i od hororového příběhu jistou kvalitu, může u prudší povahy dojít i ke kolizi s přijímacím zařízením. ()

see_sawandrew

Podle mého nelze geniální Lovecraftovu povídku "The Colour out of Space" převést na filmové plátno ani zdaleka se stejnou atmosférou. Kletba je roztomilý pokus. 50% ()

Han22

Tady jsem čekal podle komentářů něco jako Sliz z roku 88, ale marně. Kletba je spíše drama o farmářské rodině, které vodu otráví mimozemské svinstvo a oni se začínají postupně měnit. Horor je spíše až ve finále, do té doby se toho moc neděje. A co se týče filmu - není špatně natočený, těch pár masek nebo kamerových záběrů v noci se povedlo. Průšvih je, jsou postavy - na jedné straně katolický fantatik a jeho retardovaný syn, na druhé uťáplá matka a Will Wheaton (stvárnil nejotravnější postavu ve Star Trek: Nová generace) - prostě není komu fandit. Ale v zásadě se mi to celkem líbilo, solidní průměr. ()

Israha

Takové docela obligátní 80s béčko. Znalci předlohy v tom poznají inspiraci Lovecrafovou Barvou z kosmu, ale The Curse není lovecraftovský film. Je to velmi typický zástupce staromódních horrorů, vsázejících na gore, sliz a zatuchlý vzduch amerického venkova či maloměsta. Svými ručně dělanými triky a retro atmosférou je to sympatické, ale chybí tomu trochu silnější rukopis a nějaká tvůrčí vize, ikonické scény či výraznější "šťavnatost". Milovníky osmdesátek to nezklame, ale o žádnou výkladní skříň doby se v žádném případě nejedná. ()

drankeryth

Milujem stare hororove filmy, ale niektore fakt stoja za nic. Tento film je ale svetlou vynimkou a prijemne ma bavil sledovat ho. Film je starsi, ale to mu vobec neubyva na atraktivnosti. Celkom dobre stvarnene masky nainfikovanych ludi, vo mne vyvolali dojmy, ze mi pripadaju nieco na sposob filmu Evil Dead. Ten vesmirny kamen co dopadol na zem nevyzeral moc presvedcivo, skor vypadal ako nejaka komicka lopta nejakych klaunov v cirkuse:) Ludia nasledkom mimozemskej infekcie mali zo zaciatku len nechutne vyrazky, ale postupom casu sa zacali viac mutovat a uz potom nebol na nich pekny pohlad. Najlepsie bola podla mna spravena matka tych deti, tam si uz fakt maskeri dali zalezat a neodflakli to. Pribeh sa mi tiez podobal na skvely film Sliz, ale ten bol podla mna omnoho lepsi, ako tento horor. Dobra scena bolo aj to zasivanie ponozky, kde si ta zenska zaroven aj sila ponozku s rukou a akoby sa nic nedialo. Nerobilo jej to ani najmensie problemy:) Na konci filmu sa farmarsky domcek zosypal ako domcek z karat a pochoval tak pod sebou nainfikovanych farmarov, ktori si aj tak zasluzili byt zabitymi, pretoze zas neboli moc privetivy ku chlapcovi, ktory tu mal hlavnu rolu. ()

S.Dedalus

přes laciné efekty a pitomý osmdesátkový hudební doprovod se jedná o velmi zdařilou lovecraftovskou adaptaci která umí být věrná předloze tak akorát a navíc přidává velkou dávku hnusu a nevyhnutelné beznaděje bombonkem naví je pak mladičký wil wheaton ()

kkarx

Hodně solidně zpracovanej enviromentální horor, který mi připomněl podobný, ale o poznání lepší snímek Sliz. Spadlý meteorit a obecně maskování patřilo k tomu lepšímu. Nevhodně umístěný osmdesátkový humor (představte si ty nejblbější bratrské z scénky ze Sám doma) a logika k horšímu. To syn nechá svoji matku chcípnout, protože jeho nevlastní otec ji nechce nechat léčit? Neudělá vůbec nic? Nevadí mu, že obličej jeho matky je na kaši? Podle mě nezvládnuté dávkování neštěstí. V jeden moment se matce na obličeji objeví podivný bolák a brzy se z ní stane vraždící monstrum, ale nikoho to moc nezajímá, ale zkažený jablka to už je u zemědělce větší průser. ()

GAVIN17

První horor, který jsem kdy viděl byl roku 1994 "Babiččin dům", který se stal brzy klasikou, od té doby mám rád horory, které jsou chytřejší a mají logiku děje. Proto se mi líbil i tento film,i když byl moc pohádkový, ale byl jsem navíc hodně zvědav na druhý film, v němž hraje tehdy již patnáctiletý Wil Wheaton, který mne velice zaujal již ve filmu "Stand my me" ("Stůj při mně"). A musím řici, že jsem nebyl vůbec zklamán, děj byl napínavý a závěr strhující a opravdu jsem si zhluboka oddechl, když byl konec. Myslím si.že 4 hvězdičky si film určitě zaslouží. ()

chlebo

Prvých pár minút si človek myslí, že ide o čisto odpadovú záležitosť a počas tých zvyšných sa tento názor musí zmeniť. Teda aspoň podľa mňa. Predstavte si tie jedy, keď si od vytretého fundamentalistu, ktorého máte za manžela a naháňa vás s krížom po baraku aj keď sa idete vysrať vybehnete zajebať len toť na kúsok pomocníčkovi z farmy do chatrče a z ničoho nič len kúsok od vás drbne meteorit. A síce tak váš miláčik odhalí vašu neveru, ale prečo by sa ňou mal zaoberať, keď sa z ničoho nič na zdochýnajúcej farme, ktorá postupne prestáva vládať živiť rodinu zjaví taká popiči voda, že úroda sa zjaví vyslovene cez noc. Ešte aj ten ohavný meteorit, väčší jak mozog Stephena Hawkinga zmizne, tak čo tam po nejakej nevernej ženskej, no nie? O chvíľu však nejebe už len autoritatívnej hlave rodiny, ale aj sliepkam, dobytku, manželke a všetkým - od vybuchujúcich rajčín, cez kapustu plnú slizu až po zvyšky jabĺk v červoch. Na zrádnik je aj to, že sa to deje zatiaľ len a práve u vás doma a postupne sa s celou rodinou meníte na podivné monštrá, až kým sa nerozpadnete. S výnimkou malého anorektického zdochliaka, ktorému tá nová svätená voda moc nepasuje a chráni pred ňou aj ešte mladšiu sestru. Rozhodne sa za tých 92 minút nejako z pôvodne mieneného "odpadu" stali štyri hviezdy a ani to nebolelo, ale už ma nikdy nikto nepresvedčí, aká je len voda úžasne zdravá, ostanem ja pekne radšej pri vodke. ()

MindTuber

Hororové béčko z let minulých, kdy letěl světélkující sliz a všudepřítomní hlísti. Tedy pohledem dneška, se zdá být Kletba jalovou, ale s ohledem na dobu vzniku nejde o zase tak špatný snímek. Kletba obsahuje řadu povedených efektů a masek, hlavně v závěru filmu, což bylo příjemné překvapení. Další dobrou zprávou je stopáž, která se drží na klasické hodince a půl, takže vás film nezačne týrat natahováním děje a skončí ve chvíli, kdy skončit má. Samotný obsah nezapře svoji předlohu v literární tvorbě, ostatně celé to působí jako rozpracovaná povídka, ať už jde o Lovercrafta nebo jiného autora. Těm, kteří si chtějí doplnit své hororové album, dávám své doporučení. Všichni ostatní, ať sami zváží, zda-li chtějí shlédnout třicet let starý horor. Trojka. ()

beso74

Tínedžer Zach to nemá ľahké, matka sa po druhý krát vydala a on spoločne s mladšou sestričkou dostal nechcený darček - fanatického otecka a síce pomalšie zmýšľajúceho ale o to silnejšieho a nadmieru sadistického bračeka. Keď sa zdá, že to už nemôže byť horšie, spadne odkiaľsi z nebies akýsi objekt, ktorý začne nenápadne meniť okolie. Malá farma bojujúca o svoje miesto pod slnkom, na nej rodina, ktorá je všetkým možným, len nie ideálom a šmejd z vesmíru, kombinácia ako zrodená pre horor. Rozbeh, ako je to koncom 80. rokov bežné, zdĺhavý, ale určite nie nudný. Wil Wheaton ako frustrovaný mladík, Claude Akins ako grobiansky otčim a Steve Carlisle ako slizký realitný agent svoju prácu spoľahlivo odvedú. Navyše nákaza prichádza pomaličky, postupne, cítiť ju v povetrí, v každej kvapke vody, ktorej sa na takej farme spotrebuje neúrekom. A postupne to začína prepukať, najprv plody, potom zvieratá a nakoniec aj ľudia, nič jej neujde. Práve tá atmosfére sa mi na filme páčila najviac, žiadne ľakačky a náhle útoky na centrálnu nervovú sústavu, namiesto toho pomalé ale nepoľavujúce napínanie nervov, ktoré trochu prekvapujúco povolí až s nástupom klimaxu sprevádzaného vcelku podarenými gore efektami. Vhodné pre všetkých, ktorí si chcú pozrieť trochu iný pohľad na inváziu z vesmíru a nevadí im, že tam nebude zbesilé tempo a spusta digitálnych efektov. ()

Knor

Tohle bylo utrpení a převážně nuda. Na to, že je to béčko jak hrom se ten film bere až moc vážně a na tom to dojelo. Ten sliz, hnis a podobný nechuťárny jsou fajn, ale zbytek velká bída. ()