Penny Dreadful

• USA Penny Dreadful
USA / Veľká Británia / Írsko, (2014–2016), 25 h 21 min (Minutáž: 47–60 min)

Tvorcovia:

John Logan

Eva Green, Josh Hartnett, Timothy Dalton, Rory Kinnear, Billie Piper, Harry Treadaway, Reeve Carney, Helen McCrory, Danny Sapani, Alun Armstrong, Stephen Lord (viac)

Výpravné seriálové zpracování původně hrůzostrašných povídek vydávaných v Londýně na začátku 19. století, jimž dal název fakt, že výtisk stál právě jednu penny. Týden co týden čekali dychtiví čtenáři převážně z řad chudiny na známé hororové postavy v podobě Frankensteina, Doriana Graye nebo hrdinů z románu Drákula. Všechny nestvůry jsou zasazeny do temného viktoriánského Londýna a kromě krásně strašidelného původního příběhu nabízí jejich seriálové zpracování i kvalitní dramatickou podívanou. (HBO Europe)

darc

Hodnocení po shlédnutí všech tří sérií: tento seriál mě uhranul již od začátku, výprava do Londýna na začátku 19. století se tvůrcům jednoznačně vyplatila v kombinaci s čarodějkami, upíry, vlkodlaky, ..... Hlavně musím podotknout, že se nejedná o žádný teenegerovský seriál typu Teen Wolf nebo The Vampire Diaries. Tento seriál vyniká (aspoň pro mne) temnou atmosférou, nádhernými kostýmy - především ty dámské, a hlavně hereckými výkony stěžejní trojice - Eva Green, Josh Hartnett, Timothy Dalton - ale i ostatních hereckých kolegů. Právě toto kompenzuje místy slabší děj. Dle mého názoru, kdo se na tohle chce podívat, tak nesmí přestat hned na začátku, ale musí vidět všechny tři série, protože první je vyloženě rozjezdová, a hlavně seriál dává o to větší smysl jako celek o 27 dílech. A abych se zbytečně nerozepisovala pro mě jednoznačných 100% :-) ()

Martinius

po nahlom ukonceni celeho serialu tretou seriou znizujem na 4*. skoda. penny dreadful vyborne zacal, uzasne sa rozbehol a idiotsky skoncil. tretia seria je z mojho pohladu celkovo najslabsia, akoby zlatana nasilu, bez stavy, dotlacena do nahleho a neprirodzeneho konca. televizny serial, ktory mal velky potencial, ktory vsak producenti len z im znamych dovodov predcasne zrusili. ()

Jiu

Tento seriál ma zaujal pekne temne spracovaným prostredím industriálneho Londýna, uchvátil ma perfektnými kostýmami a maskami a navyše v ňom hrajú aj známi a sympatickí herci (okrem Viktora), tak čo to kazí? Pre mňa z časti réžia, príbeh je strašne vleklý, odsýpa sa to pomaly a dobrú polovicu času sa nič nedeje. A z časti aj fakt, že je to riadna vykrádačka. Frankensteina, Doriana Graya či Drakulu mohli kľudne nechať mimo a sústrediť sa dej okolo hlavných postáv. Mená z klasiky na mňa pôsobili až priveľmi rušivo, evokovali zlátaninu a kazili dojem celku. Dobrý pokus, ale za mňa tesne vedľa a 60%. ()

barteca

Opulentní hody ! Eva Green nemá konkurenci, Marlene Jobert musí mít ze své dcery radost . Jsme u 5.dílu a bude se rozhodovat o ponechání nebo snížení hodnocení ! trochu jedou podle receptu šokovat za každou cenu. 2016 3. řada odkrývá propojenost postav z minulosti v dokonalé formě. ()

ashtangi

Jediným slabým článkem je pro mě Frankenstein a vše okolo něj, ale to bude asi tím, že mě nikdy nebavil. Jinak je seriál skvělý a hlavně Eva je úžasná. ()

sirien

Velice povedený seriál. Jen jedno varování: Nevěřte dojmu prvního dílu - první díl je ZNAČNĚ akčnější a rychlejší, než zbytek seriálu, který se naopak hodně soustředí na psychologii postav, atmosféru atp. a věci tam zdaleka neplynou tak dramaticky a výbušně. Množství akce v prvním dílu je v podstatě adekvátní souhrnu akce z celého zbytku seriálu. Jo - a sex, který se z počátku zdá trochu samoúčelný, tam ve skutečnosti hraje roli (což mě dost potěšilo, seriálů kde je sex pro sex už mám nějak přesyceno) ()

noelcoward73

Hodnoceno po asi třech dílech. Seriál jsem začal sledovat kvůli synopsi. Jedná se o vynikající hororový seriál s dobrým námětem i scénářem, obsazením, efekty (zhruba stejné jako Ospalá díra). Některé díly jsou sice trochu slabší, ale jiné je bohatě vynahradí. Větší prostor by mohl dostat Dorian Gray. Nemohu se dočkat 3. řady. ()

warrenur

Po 2och seriach som spokojny s vynimocne vydarenym znazornenim historickeho Londyna a hlavne bravurnym herectvom ustrednych postav. Kraluje im dokonala Evicka, v tom nemam sporu a klobuk dole pred jej emocnymi prejavmi :), ta seansa medzi hostami doslova mrazila. Vsetky exoticke postavy, ktore pozname z mnozstva inych adaptacii su tu stmelene pomerne nenasilne a ich osudy sa prepletaju pocas ustrednej dejovej linie a sice, "vypravy" za zmiznuvsou dcerou. Atmosferou Londyna, jeho zivlov a nadprirodzena je to doslova nasiaknute. Kostymy i hudobna vyprava, masky su paradne a tak som bol prijemne vtiahnuty a drzany v deji az do konca druhej serie. Tesim sa na dalsiu. Konecne nejaka nova horrorova lahodka po A.H.Story, vo vaznejsom duchu. Tych horrorovo-komedialnych su k dispozicii mraky a obrovskou vacsinou nestoja absolutne za nic. ()

Bozvav

První řada naprosto skvělá, druhá o dost slabší, třetí něco mezi tím. Je fakt, že jde o děsnou slátaninu, která má výborný rozjezd, nicméně poměrně rychle se zamotává, nabaluje na sebe spoustu nelogičností a nesmyslů. Vše je ale oděno do mimořádně působivého hávu s krásnou hudbou. Takže za mne 45%. ()

Extrakritik

Orvní dvě série ušly. Nicméně tu třetí zřejmě psala nějaká zhrzená feministka nebo co. Prostituky pořád naříkají,že šoustají za peníze. Piňdouři jim nevoní,ale penízky jo. ()

jupisova

První díl velmi slušně natočený , mě velice potěšil pan Dalton , skvělá atmosféra , skvělé kostýmy . Jen mám trochu strach , aby v se v dalších dílech neobjevily všechny hororové postavy např. Drákula, Bílá paní , Jack rozparovač-ten už tam téměř vystupuje resp. už je o něm slyšet , Zodiac , Hannibal atd. Doufám , že taková všehochuť to nebude ... Nechám se překvapit . ()

aslavey

Kapánek se to táhne, ale atmosférou, charakterama, obsazením, výpravou se to hodně kompenzuje. Navíc si myslím, že malinko těžkopádná akce povede ke cliffhangerům jako prase. Zatím je vše tak prazvláštně zatajený, že jen to mě nutí se těšit na další díly. ()

Zaitsev

Proč i nadále sledovat tuhle slátaninu všech možnejch mystérií? Kde jsou mrtvý-živý lidi, bubáci/upíři/vlkodlaci/Rozparovači/zakletý princezny (?), Diablo (možná přijde i Excorcista?), bisexuální Dorian Grey /ech?/......po pár dílech, kdy jsem byl zprvu dost skepticky nastavenej už umím odpovědět jasně a zřetelně: PROTOŽE Eva Green! ()

burton

No.....pravda je taková, že konec třetí série vážně už asi neměli čas a náladu moc řešit a prostě tam zakomponovali všechny frustrace svého bytí. Nemyslím ale!! že to stálo za houby. Bylo to super. Jenže jste mega namlsaní a pak nakonec místo dortu dostanete ...taky dort.....ale mrkvovej. Ne špatnej, jenže předtím to byl Harlequin. Chápu. Protože na komprimovanou sílu až do konce má koule málokdo. Soráč, tohle jste neměli číst. Raději se nejdříve podívejte na první a druhou řadu, která ty koule má ještě pořádný. Noa třetí řada je vás...... ()

Krchy

První díl se ještě dal, druhý jsem už víceméně přetrpěl a po třetím jsem smazal již připravený čtvrtý, protože přes rádoby hustou hororovou atmosféru je to nudné až hrůza. A nezachrání to ani Eva Green. ()

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner

25.07.2022

Seriál Penny Dreadful se vrací

Seriál Penny Dreadful se vrací

04.11.2018

Po překvapivém zrušení před dvěma lety se populární seriál Penny Dreadful vrací zpátky k životu. Alespoň částečně. Stanice Showtime totiž oznámila chystaný spin-off s podtitulem Penny Dreadful: City… (viac)

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona