Penny Dreadful

• USA Penny Dreadful
USA / Veľká Británia / Írsko, (2014–2016), 25 h 21 min (Minutáž: 47–60 min)

Tvorcovia:

John Logan

Eva Green, Josh Hartnett, Timothy Dalton, Rory Kinnear, Billie Piper, Harry Treadaway, Reeve Carney, Helen McCrory, Danny Sapani, Alun Armstrong, Stephen Lord (viac)

Výpravné seriálové zpracování původně hrůzostrašných povídek vydávaných v Londýně na začátku 19. století, jimž dal název fakt, že výtisk stál právě jednu penny. Týden co týden čekali dychtiví čtenáři převážně z řad chudiny na známé hororové postavy v podobě Frankensteina, Doriana Graye nebo hrdinů z románu Drákula. Všechny nestvůry jsou zasazeny do temného viktoriánského Londýna a kromě krásně strašidelného původního příběhu nabízí jejich seriálové zpracování i kvalitní dramatickou podívanou. (HBO Europe)

AdamRaphael

Moc jsem nepochopil označení "horor" - vážně, kde jsou doby, kdy sem po hororu nemohl spát? Dále, když už jsem začal zápory, proč je to tak strašně pomalééé. Tvůrci se rozhodli vzít všechny legendy, strašidelné příběhy a knižní ikony z doby 19/20 st. a nacpat je do jednoho počinu. To je skvělý nápad, pokud se vám podaří to správně spojit. Což, se seriálu podařilo, ale výsledkem pouhých 8 epizod (které se ještě zbytečně táhli, je tam spousta nevyužitých minut) je ukázka všech těch postav a nevyužití potenciálu žádné z nich. Dorian Gray mě vyloženě zklamal. Dobrý herec, dobrý herecký výkon, skvělý potenciál, ale to využití ... ach. No ale teď se zaměřme na to hlavní - velkou řadu kladných věciček. Nápad zápletky sice nic nového ale kvalitní a dobré. Postavy, které máme mít za klaďase jsou všechny nějakým způsobem zkažené, což je skvělé, protože z těch odporně dobrých klaďasů, kteří se svou temnou historií - mají-li nějakou - hryžou, nám všem už bylo na zvracení a Sir Malcom, který svou ženu podvedl s každou, kterou někde našel a ještě k tomu nutil i svého syna - to je 5 *. Vanessa, jejíž touha zachránit kamarádku pramení z faktu, že jí svedla manžela 12 hodin před obřadem - 5*. Prostě všechny postavy jsou jedno obrovské plus pro kvalitu seriálu, u většiny také herecké výkony. Zakončení osmého dílu a nevyužitý potenciál většiny postav je slibný základ pro druhou řadu. ()

katikka

Zmeska príbehov, legiend a netvorov do jedného seriálu zväčša neveští nič dobré, ale v tomto prípade to dokonale hraje a vôbec nevadí. Eve Green som aj predtým fandila, ale po tomto presvedčila, že je PANI herečka, ktorá by si za svoje výkony zaslúžila oskara. ()

Lyshitski

Po velkém zklamání ze třetí řady American Horror Story zde máme opět vysoce kvalitní hororový seriál. Dokoukal jsem celou první sérii a jsem nadšen. Krom vynikjících výkonů hlavních představitelů (tedy s vyjimkou doktůrka Frankovky, který mi tam moc nesedí) to má hutnou atmesféru. Seriál kombinuje několik klasických hororových témat od úpírů, přes vlkodlaky, Frankensteinovo monstrum a jeho nevěstu až po exorcistu. Z hereckých výkonů bych pak vyzdvihl skvělou Evu Green, která je přesvědčivá od začátku až do konce a především v díle s vymítáním byla prostě boží. Seriál si mě získal nejen příběhem a skvělými výkony herců, ale také dobovým zasazením a perfektním zpracováním. Pro mne jeden z nejlepších seriálu svého druhu v současnosti. Nemůžu tedy jinak, než dát krví potřísněných 92%. ()

Meego82

Úvodné 3 epizódy jasných 5 * avšak od vtedy serial začína upadávať a trochu nudiť čo je nenormálna škoda pretože toto mohlo byť všetkým čím American Horror Story nebol ()

BranuliQ

Klobúk dole!!! Konečne hororový seriál, ktorý je naozaj hororový. Všetko tu šľape ako má, atmosféra poriadne desivá, hudba výborná, dialógy sú v tomto žánri neprekonateľné a herecké výkony strhujúce (Eva Green je neuveriteľná, to sa nedá opísať, to treba vidieť). Samozrejme, že nejde o úplnú dokonalosť. Niektoré diely sú príliš zdlhavé a majú nejaké to hluché miesto, šukania je tam skoro v každom diele hojne, no predsa je Penny Dreadful spolu so Strain najlepšia novinka tohto roka. Veľký palec hore tvorcom za tento seriál a teším sa na druhú sériu. 1. SÉRIA: 85% Druhá séria sa mne osobne páčila omnoho viac než tá prvá, už len z toho dôvodu, že niektoré epizódy boli skrátka úchvatné, no nie všetky. Ale k dokonalosti tomu chýbalo veľmi málo. 2. SÉRIA: 90% Posledná séria je jednoducho úchvátná. Som nadmieru spokojný s vývojom jednotlivých postáv, ktoré vďaka fantastickým hereckým výkonom u mňa vyvolávali stavy ako po extáze. Eva Green každou sériou prekonáva samú seba, je to vynikajúca herečka a poprosil by som pre ňu nejakú tú cenu. Zaujali ma taktiež Rory Kinnear a perfektná Billie Piper. Úplný záver je síce miernym sklamaním, no nehodlám znížiť hodnotenie už len vďaka tomu aká výborná bola táto séria. (Keď porovnám záver tohto a Dextera, mám jasno. Prvenstvo najhoršieho záveru ever stále patrí Dexterovi.) 3. SÉRIA: 95% ()

machopoltar

eva green je najlepsia herecka sucasnosti,,,,co dokazuje aj v tejto hororovej epizode,,,az ma desi kolko roznych tvári dokaze tak presvedcivo zahrat,,,je to o nej,,,,je to kvalitna zalezitost kedze si to vybrala,,,vyborna atmosfera kazdeho dielu,,prostredie ,kulisy-jedno velke divadlo sprevadzane nadhernou hudbou,,,,je to nieco nove,,ine, ocarilo ma to,,,, ()

krabica.

Začiatok výborný ale potom sa to akosi začalo naťahovať. Každopádne herci výborný, výprava výborná, remeselná práca výborná len sa to akosi naťahuje ako žuvačka až sa človek pri pozeraní mierne nudí a už čaká koniec. ()

danihelka

Prostrihat, ocistit od filosofickejch pseudo zvastu, zkratit nektre exhibice jinak vyborne pi.Zelene a jiste by to vydalo na dobrou dvou ci tridilnou miniserii. Uvidime co ve druhe rade, ale moc nedoufam.... (proboha proc se v poslednich letech musim cim-dal vic divat na dve kostata jak si to rozdavaj? To je novy trend, snad tazeni za vice homosexu v TV...? Mozna kdyby se nevratili do Could Mountain nebylo by to dnes tak Hot fountain) ()

tekket

První díl(a začátek druhého) mě málem odradil, ale nakonec se to trochu rozjede. Stačilo si zvyknout na koncept - je to mashup ve stylu šestákových strašidelných příběhů, ale tahá si to postavy z klasik žánru(viz. Obsah). ()

DeRoyce

Tomu seriálu musíte přijít zkrátka na chuť. V prvních sedmi dílech jsem měl podobně kritické pocity, pohledy, které zde píší "nejváženější recenzenti".. Líbí se mně vizuelní stránka starého Londýna, kostýmy, dokonale padnoucí a působivá hudba, všechny postavy jsou na jedničku - o Greenové ani nemluvě,.. díky ní jsem dal do začátku místo dvou - podle mého nejlepšího svědomí plně dostačujících hvězd - rovnou tři. Bohužel po docela zajímavém pilotu nadešel nekončící útlum v podobě dalších dílů...jen kecy v kleci a když už se konečně v těch všech kudrdlinkách smrákalo "k pěknýmu vymačkání citrónu", zpravidla to končilo pouze u jeho rozkrojení... Pomalý tok děje, rozhovory na úrovni, však zdánlivě o ničem, - dost jsem kamarádil s klávesou na popohánění stopáže, přiznávám. Další mínus do začátku - až moc natvrdo smíchané různé příběhy aliaz Grey, Frankenstein.. Závěrem bych chtěl říct, jak zde někdo píše, že je pět hvězd uplně mimo, ..sám jsem si to myslel, ale každým dalším dílem roste přízeň a tak s klidem na duši jsem momentálně na 4* a dost možná se na konci 2. série dostanu ještě výš. Momentálně mně přijde seriál zajímavý, celistvý, dokonale vysvětlující, pozvolna odhalující a mně zcela pohlcující. Po shlédnutí dvou dílů 2. série si troufám tvrdit, že režie ustoupila od otravně dlouhých scén a trochu urychlila sled událostí oproti 1. řadě, což seriálu přidává. ()

kecal

Vypadalo to nadějně. Škoda že to dojelo na nesmyslném protahování. Díky tomu mě to prostě přestalo bavit. Ovšem seriál je to i tak nadprůměrný a tím, že se podíváte aspoň na pilot rozhodně chybu neuděláte. ()

005

1 série - 90% Je to zajímavý nápad postavit všechny ty postavy šestákových knížek vedle sebe. A hurá do boje s bubáky. Eva Green je opět skvělá. Své boje s démony vede na jedničku. A ostatní pánové ji slušně sekundují. Jen ten konec je dost divoký. 7dílů se vše skvěle rozehrává a osmý díl vše rychle uzavře. A to je možná začátek konce seriálu. 2 série - 40% Jaký propastný rozdíl mezi první a druhou sérií. 10 dlouhých nudných dílů. Herci, kostýmy, výprava a triky jsou skvělý. Děj je ale zcela nudný. Všichni si povídají a povídají. Nic a nikdo nepřekvapí. ()

nlua odpad!

Ze je to naprosto nudna picovina, to by se jeste dalo snest, ale to, ze herci nejmin pulku kazdyho dilu funej a chrochtaj jak stado divocaku, to uz fakt ne! ()

Veronique.Ti

Penny Dreadful je opravdu vyjímečný počin, který zatím nemá (alespoň pro mě) konkurenta. Ač se děj odehrává ve viktoriánské Anglii a je plný magie a klasických hororových postav, nepůsobí jako něco nereálného. Všem postavám byla dána neuvěřitelná lidskost, a proto není vůbec těžké se do hrdinů vcítit a prožívat s nimi jejich pohnuté osudy. Penny Dreadful je překrásná dech beroucí balada, která rozhodně stojí za zhlédnutí! ()

zuzanicee

První díl nalákal na herecké obsazení a umně vystavěnou tajemnou atmosféru. Škoda, že se z toho postupně stal eintopf všeho možného. Tajemno sice zůstává, ale k tomu upíři, čarodějnice, sexuální scény, vymítání ďábla, násilí, krev, otázky víry v Boha a mnoho dalšího. Bohužel takhle směs nepomáhá budovat komplexní příběh, ale spíš jsme svědky vršení jednotlivých dějových linek přes sebe. Fajn jako oddechovka, nic víc, nic míň. ()

L_Into

Výborný atmosferický seriál pro všechny, co mají rádi trochu temnější duchařské horory. Úžasné herecké výkony a zajímavě propojené osudy postav klasických románů. Uznání tvůrcům za to, že věděli, kdy to ukončit! ()

Lapedro

Veľmi podarený seriál z prostredia viktoriánskeho Londýna. Pokiaľ máte radi mysteriózne počiny a nádych hororu, toto je pre vás. Všetci tu ospevujú výkon Evy Green, ktorý bol nepochybne dobrý, no mňa totálne dostal Rory Kinnear. To ako stvárnil bolesť, ktorou Frankensteinove "monštrum" prechádza pri tom, ako sa snaží začleniť do sveta, taký výkon sa len tak nevidí, a veľmi so sebou bojujete, aby ste ho nebrali čiernobielo, len ako antagonistu. ()

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner

25.07.2022

Seriál Penny Dreadful se vrací

Seriál Penny Dreadful se vrací

04.11.2018

Po překvapivém zrušení před dvěma lety se populární seriál Penny Dreadful vrací zpátky k životu. Alespoň částečně. Stanice Showtime totiž oznámila chystaný spin-off s podtitulem Penny Dreadful: City… (viac)

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona