Penny Dreadful

• USA Penny Dreadful
USA / Veľká Británia / Írsko, (2014–2016), 25 h 21 min (Minutáž: 47–60 min)

Tvorcovia:

John Logan

Eva Green, Josh Hartnett, Timothy Dalton, Rory Kinnear, Billie Piper, Harry Treadaway, Reeve Carney, Helen McCrory, Danny Sapani, Alun Armstrong, Stephen Lord (viac)

Výpravné seriálové zpracování původně hrůzostrašných povídek vydávaných v Londýně na začátku 19. století, jimž dal název fakt, že výtisk stál právě jednu penny. Týden co týden čekali dychtiví čtenáři převážně z řad chudiny na známé hororové postavy v podobě Frankensteina, Doriana Graye nebo hrdinů z románu Drákula. Všechny nestvůry jsou zasazeny do temného viktoriánského Londýna a kromě krásně strašidelného původního příběhu nabízí jejich seriálové zpracování i kvalitní dramatickou podívanou. (HBO Europe)

Ironhead

Koukatelne natoceny sestakovy horrorovy povidky. Ale je to az takovej gulas/michanice, ze to nakonec neni ani kocka ani pes. Videt se to urcite bez vetsiho utrpeni da, ale nevidet klidne taky ;) ()

bmx6

Pro mě to byl absolutní vrchol seriálové tvorby a rázem nejlepší špičkou tohoto roku ze světa seriálů.Tento skvost ve mě dokázal vyvolat neskutečné emoce a za to mu dávám velký dík.Joh Logan je mistr.Herecké obsazení perfektní.Například Eva Green,kdo by ji za tu roli nemiloval.Josh Hartnett mě taky pěkně dostal.Reeve Carney mě oslovil a David Warner potěšil a dál a dál........prostě herci perfektní.Hudba si se mnou taky dost často pohrávala.Příběh,atmosféra,děj,zkrátka všechno tu šlapalo na plno.Takže se PENNY DREADFUL stává mým zamilovaným snem. ()

Horoma1

Daleko lepší a promyšlenější verze The Strain, kde není žádný hluchý místo a ani náznakem to nezačne nudit. Za to jsou tu skutečně zajímavý postavy a posledních několik dílů je neuvěřitelný solo Evy Green. Je hezký vidět, jak se dají skloubit příšery všeho druhu do jednoho seriálu, aniž by to vypadalo přeplácaně. ()

DiBuonaparte

Nato že ide o seriál tak je to natočené naozaj pekne, povedal by som že až parádne. Aj keď, v dnešnej seriálovej dobe, to už až tak moc neprekvapuje. Prvá časť, možno že prvé dve sú naozaj veľmi sľubné ale postupne to trochu začína nudiť, najmä kvôli slabšiemu scenáru, keďže tomu chýba nejaký poriadny príbeh. Aj keď spojenie najrôznejších slávnych postáv je určite nápad skvelý, no nie celkom tak využitý. Od prvej časti až k poslednej sa dej nijako výrazne nevyvíja, k ničomu nesmeruje a postavy sa skoro vôbec nikam nepohnú. Ide skôr len o nejaké predstavovanie známych mien a ich osobných príbehov, ktoré sa nám postupne prerozprávajú. Seriál ale ťahá obsadenie a výrazné herecké výkony Josha Hartnetta a Evy Green (aj Dalton sa posnažil) a taktiež temná atmosféra, ktorá tam naozaj je. Niečo medzi troma a štyroma hviezdičkami, zatiaľ ale bližšie ku trom. V každom prípade som zvedavý na druhú sériu, ktorá hádam ponúkne k skvelému spracovaniu, hercom a atmosfére aj nejakú zaujímavú zápletku. Obľubená postava - Viktor Frankenstein. ()

Optical

Pokud jste chtěli vidět Evu Green souložící s démonem a báli jste se podívat. Styl seriálu mě oslovil, špinavý a temný Londýn je zatraceně zajímavý námět pro spoustu povídek. A tak tu máme Upíry i Démony, Médium, Dr Frankensteina a jeho oživlá díla, Vlkodlaka, atd. Kupodivu tahle směsice monster funguje celkem dobře pohromadě. Seriál dokázal udržet mojí pozornost natolik, že jsem zvědavý na třetí řadu. ()

belmonďák

Po prvním díle jsem si řekl že to bude jen další z řady porno seriálů (tentokrát s příchutí emo), kde se hledají záminky jak a s kým se vyspat, ale dal jsem tomu ještě šanci - další díl a světe div se, z odpudivé seriálové larvy se vyklubal krásný motýl.... ehm smrtihlav. Vše je nakonec jinak než se na první pohled zdá a Eva Green válcuje svým hereckým uměním všechny ostatní, včetně filmového veterána Timothy Daltona. Jediný kdo jí dýchá na záda je Rory Kinnear, představiel stvoření doktora Frankensteina. Bez povšimnutí nelze opomenout dokonalou výpravu a atmosférickou hudbu Abela Korzeniowskiho, který ne náhodou odvádí podobně skvělou práci jako svého času vynikající polský filmový skladatel Wojciech Kilar (Dracula 1992) ()

Setanta

Dějově prach a bída, postavy se potácejí od ničeho k nule. Ale herci dokonalí, dialogy dokonalé, zvraty dokanlé a ta atmosféra, atmosféra! ATMOSFÉRA! Pro fanoušky Stokerova Draculy nejlepší matroš současnosti. ()

rEooo

Nie je to zlý seriál to by som klamal ale po 6 tich častiach prvej serie končím, chyba mu taká iskra a niaka náväznost na dalšiu čast ktorá by diváka prilákala. ()

Jessicahamby

Nacpat Doriana, Frankensteina a všemožná pekelná stvoření do jednoho seriálu a čekat že se toho někdo chytne? Naprosto správně - vsadili na jistotu :) ()

esmoke

Náhled do Londýna devatenáctého století plného legendárních hororových monster s parádním obsazením. ▐1. série (8 dílů) (2D titulky) ***2. série (10 dílů) (2D dabing) **** ()

brasek

Sklamanie! Nemá význam tento seriál sledovať, pretože stráca atmosféru a dynamický príbeh. Autori pozabudli, že stačí len jeden dobrý príbeh okolo ktorého by sa odvíjala celá zápletka, miesto toho sa snažia rozprávať niekoľko príbehov naraz a to je celý kameň úrazu, kedže ich rozprávanie je nezáživné, nudné a prakticky nemá kam posunúť dej. ()

sonule36

výborný seriál, který jsem zařadila mezi mé oblíbené a určitě toho nelituji, zaslouženě! :) nečekala jsem tak rychlý konec, ale... všechno jednou začíná a všechno jednou končí.. bude mi chybět, pět plus!! :-) ()

Isobel

Kulisa Londýna velmi uvěřitelná, postavy prokreslené, každá serie má hlavní dějovou linku ALE hrdinové se bezradně potácí od jedné význačné scény k jiné, protože ve scénáři někdo spojil bod A s bodem B. Motivace postav jsou často nesmyslné, stejně jako úmrtí nebo zakončení serií. 2. a 3. serie jsou trochu lepší. ()

blekekeke

Podzemí tmavé v důli rojí se postavy temné. Dcery a synové ďábla skrze krvavé opojení hledajíce matku ... Horory nerad. Takže jsem do toho šel s představou, že tu bude nějaký zuby sem a nějaký stříbrný kulky tam ... a vůbec netušil, že mi Penny zkazí nejednu noc. V jádru dobrém tahle holka zamotá hlavu i samotnému satanovi ... PS: Nevím jestli dalších sérií, protože vůbec nevím co čekat, ale pokušení je hrozná kurwa ... Neodolal a šel do dalších sérií. Evu Green chci domů, aby mi četla před spaním zaříkávačky :o) ()

chozze008

Na tom to serialu se mi libi prostredi a mix nejznamejsich spise strasidelnych postav v jednom. A ono to funguje. Uz si moc prvni dve sezony nepamatuji ale vim ze to bylo dobre, ale obcas jsem trpel u zbytecne zdlouhavych procitenych dialogu. Trojka procitenym dialogum u me nasadila korunu, protoze mi pripada, ze se tam nic jineho nedeje. U trojky mam jistotu ze po jednom dile nudou (nebo spise otupenim) usnu. ()

Terezasch

Myslela jsem si, že to bude strašidelný seriál, ale děsivé to neni ani náhodou, spíš nudné a místy až trapné. Herecké výkony stojí za houby, a může mi někdo vysvětlit účes Doriana Graye? Wtf? Celou dobu se tam řeší jen kdo koho o*uká, což by zas až tolik nevadilo, kdyby se tam alespoň něco dělo, jenže neděje, sáhodlouhé tlachání o ničem, překombinované nesmysly, šu*ačka, a zas tlachání. Označení žánru jako drama/horor je v tomto případě uplně mimo. Moje zklamání nedosahuje konce. Dávám jednu hvězdu za úvodní soundtrack. Btw taky si někdo všiml, že Eva Green vypadá jako předělanej chlap? ()

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner

25.07.2022

Seriál Penny Dreadful se vrací

Seriál Penny Dreadful se vrací

04.11.2018

Po překvapivém zrušení před dvěma lety se populární seriál Penny Dreadful vrací zpátky k životu. Alespoň částečně. Stanice Showtime totiž oznámila chystaný spin-off s podtitulem Penny Dreadful: City… (viac)

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona