Penny Dreadful

• USA Penny Dreadful
USA / Veľká Británia / Írsko, (2014–2016), 25 h 21 min (Minutáž: 47–60 min)

Tvorcovia:

John Logan

Eva Green, Josh Hartnett, Timothy Dalton, Rory Kinnear, Billie Piper, Harry Treadaway, Reeve Carney, Helen McCrory, Danny Sapani, Alun Armstrong, Stephen Lord (viac)

Výpravné seriálové zpracování původně hrůzostrašných povídek vydávaných v Londýně na začátku 19. století, jimž dal název fakt, že výtisk stál právě jednu penny. Týden co týden čekali dychtiví čtenáři převážně z řad chudiny na známé hororové postavy v podobě Frankensteina, Doriana Graye nebo hrdinů z románu Drákula. Všechny nestvůry jsou zasazeny do temného viktoriánského Londýna a kromě krásně strašidelného původního příběhu nabízí jejich seriálové zpracování i kvalitní dramatickou podívanou. (HBO Europe)

ratpile

Uáá. Viktoriánský Londýn, koloniální exotika, příběhy šestákových románů, ďábel, Drákula, koupání v krvi, čarodějnice, nemrtví, vlkodlaci, prokletí, stará muzea, Egypt - vše v inteligentně pojatém, dospělém, formálně luxusním, temném balení. Jasně, někdy je to děsný mišmaš a první sérii v závěru dech spíše docházel - jenže ta dekadentní, dusná, okouzlující, děsivá atmosféra většinu nedostatků zahrabe pod tlustý nános prachu. -- Druhá série výrazně horší. ()

Loreleis

Komentář píši před finálem druhé serie. Nebudu zastínat, že mě k seriálu přivela zvučná jména, která za ním stojí. Přesto můžu říct, že jsem nelitovala. Ano, některé díly nejsou tak plné akce, jak mi si milovníci Terminátora přáli, ale já jsem spokojená. Myslím, že to všechno dost katalyzuje napětí mezi Vanessou a Ethanem. A k tomu příběh, který dříve nebo později člověka chytne, pokud mu dá šanci, a úspěch je zaručen. Jeden z nejlších seriálů dneška. Není to úplný meanstream, o to ale příjemnější podívaná, vždyť konečně na ničem se nešetřilo :-) ()

vitac.

Po první sérii. Pejsek s košiškou pečou dortík, spousta barviček, pěkná hudba na pozadí... a výsledkem je slátanina bez chuti. Technické zpracování je vskutku parádní, kostýmy k sežrání, herci taky (někteří:)), ale zeptejte se mě, o čem to celé je a... odpověď budu hledat jen těžko. S výjimkou jednoho dílu, možná. Tolik "hlubokých" dialogů, hororových ikon v takřka hodinových epizodách... Přesto seriálu nečiní vůbec žádný problém sklouznout k směšným až trapným okamžikům. ()

regentor

Po shlédnutí dvou sérií musím přiznat, že to nebylo tak "dreadful" jak jsem se zpočátku obával. Tvůrci z HBO sice na seriálový stromek naroubovali téměř vše, co kdy v Londýně plašilo lidi (na dr. Jekylla zapoměli...) ale celkem se jim to podařilo propojit nenásilně i zajímavě. Herecké výkony jsou nadstandardní i když Eva Grenn je ještě o kousek dál. Trikové sekvence jsou na úrovni , jen mi trochu vadilo menší využití kulis Londýna konce 19. století.Rozhodně to není žádná nuda a docela se těším s čím přijdou tvůrci v další sérii. Pro milovníky hororu a tajemna určitě doporučuji ke shlédnutí. ()

mirkath1

No nesdílím všeobecné nadšení-1 hvězda za obsazení a 2.za atmosféru. Jinak naprostá splácanina všeho možného, což se mi nelíbí. Necharismatický Dorian Grey. Končím po první serii ()

Hemlock

Parádní seriál na dlouhé zimní večery. Skvělá atmosféra, solidní obsazení a každá další série má, co se kvality týče, stoupající tendenci. Kdybych je měl hodnotit jednotlivě, první řadě mrsknu tři hvězdy, druhé čtverec a poslední dám bůra - jako celek pak sympatických 75%. ()

mrclTV

OK, priznám sa, že tento seriál som pozeral iba kvôli Eve Green, mojej obľúbenkyni. Ale aj zvyšok je celkom fajn, zápletka by mohla byť aj lepšia (je to kompilát dobre známych klasických príbehov a tém), ľakačky sa zvyknú podariť tak pol na pol, atmosféra je ťahaná hlavne prostredím zachmúreného Londýna z konca 19. storočia a vyberaným jazykom na úrovn (sťa by Shakespearovské postavy to až nie, ale zvyknú debatiť na úrovni o vyberaných témach a dialógy a monológy su veľmi "quotable" - jeden príklad za všetky: "You think you know blood. You think you´ve walked on corpses. Spread them from here to the horizon and I have walked further. You weak, foul, lustful, vainglorious man. How dare you presume to speak to me of death?" - hotová hudba pre uši), čiže vo výsledku je to slušne pozerateľný seriál. Prvá séria: tak 3,5* prvé štyri časti sú skôr priemer, ale druhá polovica je lepšia. Druhá séria je na tom rovnako - prvá polovica je slabšia, ale v druhej polovici sa to opäť rozbehne. Hodnotenie je teda nemenné - 3,5*. Tretia séria -  tu nastal istý zlom a prístup je rapídne iný, tretia séria je akčnejšia, pridali sa nové prostredia a hororová atmosféra čím dalej, tým viac išla do ústupu, ale niektoré nové postavy zahviezdili a iné skôr sklamali - celý nápad Lily s vybudovaním armády padlých a zneužívaných ma vôbec neoslovil a vôbec sa mi do konceptu seriálu nehodil. No to bolo asi jediné väčšie negatívum, Inak bola celá séria famózna. Tu by som dal aj štyri alebo aj 4,5*. Výsledné hodnotenie seriálu je nasledovné, nebyť tretej série, asi by som sa priklonil ku trom hviezdičkám, ale posledná séria to pretlačila na vyššie hodnotenie. ()

simon111

Po prvním díle: fajn herci, ale nějak bez ducha. Poctivě natočené, ale nuda. Člověk asi musí tenhle žánr mít rád, jinak to prostě nenadchne a působí tuctovým dojmem. ()

mArtinko5MB

Pilot zaujal vo veľmi malej miere, SPOILER !!! konečný dojem veľmi pokazilo ukončenie :-/ SPOILER !!!. Pripomína mi to konceptom minuloročný seriál Sleepy Hollow, ktorý ma prestal baviť po cca 5 častiach. Usudzujem teda, že to ďalej pozerať nebudem Pilot: 65%. ()

mata77

Seansa príšer, kreatúr a známo-neznámych postáv, z ktorých každá má svoje vlastné hlboko ukryté tajomstvo. Temné a démonické prostredie a rovnako tak aj herecké výkony. Pre mňa, zatiaľ prekvapenie roka. ()

jardoom

Zatím můžu jen chválit. Na tomhle seroši je vše tak jak má být. Atmosferické, napínavé, temné, zajimavé... prostě skvost. Navíc tenhle typ mam hodně rád. Mysteriozní horor. Nádech dramatu, bájné stvůry. Doufám, že se u tohoto seriálu budu vždy bavit jako po prvních pěti dílech. ()

davistercz

1.série 90%. Skvělé, prostě skvělé.. občas se tu vyskytly nějaké nudné scénky ale to je snad vše. Finál vyšlo na jedničku, ačkoli jsem čekal , že to režiséři do nás nahustí více. Eva Green by si zasloužila cenu Emmy, rozhodně za své herecké výkony, které jsou opravdu pastvu pro oči. uvidíme v 2.sérii. ()

IZFNP

Eva Green si pre seba kradne celých osem dielov tohto atmosférického drahokamu. Výborné rozdelenie charakterov, hutná dávka tajomstiev, brilantné obsadenie, vynikajúca kamera, strih a správny hudobný podklad, to všetko z PD robí "must-see" každého seriálového či hororového fanúšika. Krvou sa nešetrí, viktoriánska doba ponúka priestor pre krásne kostýmy, scény, zaujímavé a tajomné postavy, ale taktiež pre fascinujúce rozhovory. Svojský štýl seriálu ma jednoducho uhranul a sériu som zhltla naraz. Nie úplná dokonalosť, nakoľko by sa našli i hluché miesta, ale v celku jedna z najlepších seriálových noviniek posledného roku, u ktorej sa však oplatilo s pozeraním počkať do konca série. 85% ()

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner

25.07.2022

Seriál Penny Dreadful se vrací

Seriál Penny Dreadful se vrací

04.11.2018

Po překvapivém zrušení před dvěma lety se populární seriál Penny Dreadful vrací zpátky k životu. Alespoň částečně. Stanice Showtime totiž oznámila chystaný spin-off s podtitulem Penny Dreadful: City… (viac)

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona