Ospalá díra

• USA Sleepy Hollow (viac)
Fantasy / Thriller / Dobrodružný / Dráma / Mysteriózny
USA, (2013–2017), 46 h 21 min (Minutáž: 42–62 min)

Tom Mison, Nicole Beharie, Orlando Jones, Katia Winter, John Cho, Nicholas Gonzalez, Clancy Brown, John Noble, Jill Marie Jones, Matt Barr, Amandla Stenberg (viac)

Ichabod Crane je ve válce za nezávislost zraněn bezhlavým jezdcem. Následně se ocitá v jednadvacátém století v městečku Sleepy Hollow. Jezdec tu právě zabil místního šerifa. Jeho podřízená Abbie přizve Ichaboda, aby jí pomohl vraždící nestvůru dopadnout... (TV Prima)

Sagara

Veľkou devízou seriálu je práve dvojicha Ichabod (Tom Mison) a Abbie (Nicole Beharie). Obaja veľmi sympatickí a ich chémia je skutočne pretekajúca z každej scény. Práve vďaka nim a dobre napísaným postavám aj humorným vsuvkám seriálu odpustíte šablónovitosť zápletiek (objaví sa problém, nazrieme do kníh, skúsime vyriešiť, nazrieme do kníh dôkladnejšie, problém vyriešime). Mytológia seriálu je ďalšie plus. ()

danielosbourne

Na Sleepy Hollow jsem se velice těšil a jsem rád, že jsem v tomto případě nebyl zklamán. Pilotní a následný druhý díl děj skvěle rozehrály a v tu chvíli už jsem věděl, že se Sleppy Hollow stane mou nejoblíbenější novinkou a ono se to vážně stalo. Ještě než se pořádně pustím do hodnocení, musím velmi pochválit opening. Je vážně skvěle udělaný s příjemnou hudbou a v dnešní době, kdy openingy téměř vymizely, je to velmi příjemná změna. Tak k hodnocení. Jak už sem říkal, první dva díly skvěle rozehrály děj, ale pak přišlo malinké zakolísání, kdy pár dílu mělo sestupnou tendenci. Naštěstí to netrvalo dlouho a seriál se navrátil do pevných kolejí pilotního dílu a vydrželo mu to až do samotného finále. Ono finále je skvělé. Tušil jsem, že přijde jisté rozuzlení, ale že takové, to vážně ne. Takže kdybych měl shrnout seriál jako celek, tak jde o skvělý mysteriozní, možná trochu hororový seriál, se skvělým obsazením (a to nejen úvodní dvojce) a promyšleným dějem jak v přítomnosti, tak v historických pasážích. Velice příjemné jsou zde také Ichabotovy pokusy o moderní mluvu a snaha naučit se s moderní technikou, které působí opravdu vtipně. Už se nemůžu dočkat druhé serie. ()

Wallis3

Sleepy Hollow má atmosféru, která rozhodně není ospalá, ale k seriálu se hodí tip ťop, i mystéria je tu plno. Tvůrci se nebáli ani zvratů a s osudy postav si prohráli- není to jako v Game of Thrones, ale ani to není nikterak přímočarý. Čím to, že mě to chytlo víc jak originál film od Burtona? Propojení současného světa a období koloniálních válek, podmalovaných tajným bojem dobra proti zlu, funguje a postavy jsou dost sympatický, aby si to udrželo mou pozornost. Takže se ohradím proti tvrzení, že seriál je nadhodnocován: spíš je těžce podhodnocován. V dnešní době zaplavy seriálu a filmů od Marvelu a DC je tohle skvělej relax. ()

Prometheus69

Moc šancí tomu nedávám... nechápu moc to nadhodnocené hodnocení na ČSFD, ale tady už poslední dobou nechápu už vůbec nic. Každopádně aspoň na jedno schlednutí při nudné noční to jde... A je to hezky temné to mně baví... bohužel se tvůrci v kdo ví jaké inovaci zrovna nepředvedli. Co to sakra je? Nějaká horová variace na Assassin Creat? O_o Což potom to přenesení klasického příběhu do současnosti... mi moc štastné nepřijde. Zábavné to možná je... ale moc povedené rozhodně né. Spíše naopak. Mám pocit že to tvůrci vzali nějak až moc hopem... Navíc, zase ty konspirační teorie... kydy o třech jezdcích a bla bla bla... už se mi tyhle bludy začínají trošku zajídat. Navíc je hlavní hrdina prachobyčejný člověk... sice 200starý... ale. Je to trošku nuda. V podstatě tu největší práci odřou vjetšinou jen záporaci. Tvůrci se ani nesnažily o něco víc... lidem to prostě stačí tak ať. Některé zcény navíc vypadají prostě směšně... třeba zcéna kdy bezhlavec odhodí svůj Tomahak a začne okolo sebe kosit zapíkem? cože? To jako vážně? Z čím přijde příště? Z bazukou na rameni a z raketometem místo hlavy? ROF: Nebo ten souboj z tím knězem.. Sem chcal smíchy? Co to mělo proboha být! Ty řetězi!!! Ale nebudu předbýhat... Příběh taky nějak zvlášť nezaujal... Do postav se zatím dostávám. Neurazí, ale ani nepotěší... jak říkám, na jedno schlednutí dobré. O trochu lepší než třeba GRIMM... Jsem trošku sklamaný, vzhledem k tomu jaký okolo toho byl humbuk. Což je škoda, pač tenhle seriál jistý potencionál má. Bohužel, zatím nevyužitý.. uvidíme co bude dál. ()

katmandzoo

Presne podľa môjho gusta! Novodobé fantasy spracovanie o bezhlavom jazdcovi, resp. o štyroch jazdcoch apokalypsy, ktorí majú na povolanie bájneho démona zničiť celý svet, pričom zabrániť im v tom môžu jedine dvaja svedkovia, ktorí nachádzajú všetky potrebné odpovede v biblii Georga Washingtona. Toto je proste lákavá ponuka, ktorej som nedokázal odolať a dobre som spravil. Spájajú sa tu moje dva najobľúbenejšie druhy filmov: fantasy + história. Jasné, je to len seriál, je to fikcia, veľká časť vecí je tam vymyslená, ale niektoré javy sú tam naozaj veľmi pekne a zaujímavo prepojené s historickými udalosťami (nie žeby som im veril, ale vo filme sa treba nechať unášať vlastnou fantáziou). Už dlho ma takto seriál nenadchol, vychutnával som si každú jednu časť a v každej jednej epizóde som bol milo prekvapený tým, čo naši dvaja hlavní hrdinovia (svedkovia) objavili. Záverečná časť bola skvelým vyvrcholením, že sa to takto skončí, som naozaj vôbec nečakal. To ma len primälo k tomu, aby som sa tešil na ďalšie pokračovanie, ktoré bude niekedy tohto roku. Mohol by som sa tu rozpisovať o tom, aký perfektný tento seriál je, ale je lepšie niečo raz vidieť ako 100x počuť, preto vrelo odporúčam každému, kto má samozrejme rád tématiku podobného druhu, aby si Sleepy Hollow určite pozrel a zdieľal moje nadšenie. Bez váhania ho zaradzujem do svojej top 10 seriálov. P.S.: Dosledovaná druhá séria, nadšenie stále pokračuje a koniec, ten bol poriadne dychberúci, to vám teda poviem. Už sa neviem dočkať posledných piatich častí, ktoré majú vyjsť budúci rok a uzavrú tak tento skvelý seriál. P.P.S.: Uzavrel som teda i druhú sériu a stále žasnem! Nové príbehy, zmeny charakterov hlavných postáv a zaujímavé premlstenie do minulosti dodali seriálu nový a veľmi zaujímavý rozmer. Tretia séria bude veľkým lákadlom! ()

Galéria (1 069)

• Když ve čtvrté epizodě Ichabod Crane (Tom Mison) ukazuje Abbie (Nicole Beharie) v knize vyobrazení Molocha, jedná se o obraz "The Great Red Dragon and the Woman Clothed in Sun" anglického malíře Williama Blakea. Stejný obraz měl velkou roli ve filmu Červený drak (2002). (p3tris)
  • Seriál se inspiroval povídkou "The Legend of Sleepy Hollow" od amerického spisovatele Washingtona Irwinga. Ta vyšla roku 1820 v povídkové sbírce "The Sketch Book". (Yardak)

Wiseman upřednostnil Ospalou díru před Mumií

Wiseman upřednostnil Ospalou díru před Mumií

05.08.2013

Už asi víte, že Mumie se dočká dalšího remaku. Tento se bude odehrávat v současnosti, bude o něco temnější a strašidelnější, scénář napsal Jon Spaihts a produkovat hodlá duo Orci / Kurtzman.… (viac)