Hosť

(festivalový názov)

Jedného dňa sa pri dverách domu rodiny Petersonovcov objaví bývalý vojak, ktorý sa predstaví ako David (Dan Stevens). David tvrdí, že slúžil spolu s ich synom Kalebom a bol s ním až do poslednej chvíle, ked' umieral. Manželia Petersonovci ho prijmu, poskytnú mu ubytovanie a David sa ihned' stáva 'rodinným priateľom'. Zapôsobí na ich mladšieho syna Luka a očarí ich dcéru Annu, ktorá ho predstaví i svojim priateľom. Ale je to práve ona, ktorá si náhodou vypočuje telefónny rozhovor ich záhadného hosťa, ktorý v nej vzbudí podozrenie a navedie k rozhodnutiu vypátrať jeho pravú totožnosť. Medzitým sa však v okolí začnú diať podivné nehody a úmrtia, ktoré môžu mať spojitosť s Davidovou prítomnosťou. Problémom je, že David Collins, ktorý slúžil s ich synom Kalebom, zahynul pri vojenskom nešťastí... (sochoking)

neni_o_com

velmi rozporuplna jazda pocas sledovania tohto filmu. zo zaciatku len sledujete obrazovku a premyslate, co je horsie, ci scenar, alebo herecke obsadenie a ich "vykony". teda az na Dana Stevensa, ktory mi ako jediny az tak nevadil, hoci tiez je pravda, ze hrat psychopata s absenciou emocii v Cckovom filme nie je az take narocne. ked nad tym vsetkym prestanete premyslat, prestane vam to az tak vadit a v polovici filmu osm bol ciastocne zaujaty. az do momentu, ked sa zacalo vysvetlovat zazemie hlavneho hrdinu. vtedy veci zacali byt doslova tragicke. cele zaverecne "finale" bolo vysmechom a vyzeralo, akoby produkcii dosiel rozpocet a kulisi aj hercov platili darcekovymi kuponmi do KFC.. ()

Corwinus

Tento film ma neskutocne prekvapil. Super boli hlavne vybrany herci a aj vykony boli dobre. Nerozumiem preco tento film ma malo percent asi preto ze tam nehra ziaden znamy herec. Zaujmava bola aj vybrana hudba ktora film neskutocne ozivila. ()

D503

Naprosto elektrizující soundtrack dává tomuto filmu úplně jiný rozměr. Obzvlášť prvních 15 minut působí opravdu svěžím dojmem a i když v polovině stopáže to trochu zadrhne, finále opět jede na plné obrátky. Dan Stevens táhne celý film hodně na úkor vedlejší postav, které jsou i tak dost mdlé ale jako celek to působí neuvěřitelně efektně a daleko převyšuje očekávání béčkového fláku. ()

lajkus

Zpočátku klišé nuda, pak pitomý ale vcelku zábavný akčňák... zkonil to konec, tím myslím posledních 5 vteřin filmu, kdy jsem se zakuckal kakaem, jak neskutečně pitomý to je.... ()

Snakefinger

Skutečná pakárna. Už od první minuty, kdy hezoun Dan Stevens zazvoní na dveře truchlící rodiny je prostě jasné, jak to bude pokračovat. Jenom s tím pokračování si dal pan režisér docela načas. Vyústění je fakt docela děsivé (čti špatné). Z veterána se vyklube něco jako Robocop a Cyborg křižený s Terminátorem, co začne bezhlavě kolem sebe pálit kosit hlava nehlava. ()

TOPmoovie

bolo to divne od zaciatku. neprirodzene. namet dobry, aj kamera a produkcia. reziser to ale uplne nezvladol. chcelo to proste namet lepsie uchopit, realnejsie. ()

secko

I na film nižší urovně a bez hvězdného obsazení má Guest co do sebe. Z tohoto snímku je vidět, že se stále dá udělat dobrý, ikdyž krapet béčkový film bez super efektů. ()

Recoba odpad!

snáď najdebilnejší scenar aký som kedy videl, dych vyrážajúci záver len potvrdil moje tušenie, že dotyční, ktorí sa tohto diela zúčastnili scenár do konca nečítali. a pritom to mohlo byť vcelku fajn ()

Sunti

Nevím čím to je, ale poslední dobou je vždy první polovina filmu nadprůměrná a druhá jde přesně opačným směrem. Bohužel u tohoto snímku to je přesně tak. První půlka je rychlá, napínavá, má nějaké tajemno, že nevíte kdo david je, co tam dělá a proč se snaží vše vyřešit. Druhá půlka je jen přepracovaný terminátor. ()

maxi_tom

Koho to trápi, že je to béčko. Mne v tomto prípade stačilo, že film bol štýlový a disponoval cool hlavou postavou (mám rád filmy kde je hlavná postava taký bad ass, ktorému ale musíte fandiť) a super soudtrackom. Videl som to už 3x a nemám problém si to pozrieť aj viackrát. Najlepšia scéna pre mňa reštaurácia (granáty :) ) a s ňou spojený výraz Dana Stevensa. Ten si hranie v tom filme doslova a do písmena užíval. Je to pecka 5* (9/10). ()

TomasSK

Po sľubnej premise padá film do žumpy rýchlosťou Maglevu. Schématické postavy? Stupídne dialógy? Logické diery? Nasvietenie ako z 90s porna? Hudba ako z 80s porna? Zvraty bez náznaku emócie? Všetko je tu. Režisér, strihač a scenárista systematicky a úspešne odstraňujú akékoľvek stopy po myšlienke, guliach alebo prvkoch, ktoré by film preklasifikovali na nablblú zábavu. Výsledkom je destilovaná nuda. Thriller po lobotómii a vazektómii. ()

lukas.frydry

váhal jsme jestli dát 4 nebo 3 hvězdy, beru to jako něco mezi, není to nic ultra úžasného, ale špatný to taky rozhodně není, když se budou točit alespon takové filmy, tak paráda :) ()

flegmos

Poctiva Beckova oddychovka ktora sa v niektorych chvilach tvari tak trendy artisticky. Niekto v recenziach uvadza ze je to taky B-ckarsky Drive. Ano je tu ista podobnost s Drivom ale podla mna tento film sa na rozdiel od drive da pozerat a je o jednu konsku dlzku lepsi. Tri a pol hviezdy. ()

Edwin44

Po dlouhý době kdy jsem si podle zdejšího hodnocení stáhnul film a nelitoval. Stejne jako J*A*S*M souhlasím s tím že to byl takovej hloupější Drive. Hlavní hrdina byl velkej sympatak, a to jak vyřešil situace jak v restauraci tak ve škole bylo hodně vtipný. Jediny co tenhle film trošku schazuje tak to byla hlavní pointa, kterou jsem tak nějak nepochopil až do teď. To on byl jako nějakej super voják ve stylu Univerzálního vojáka nebo byl jen magor a proč vlastně začal zabíjet?... No kdyby tohle bylo lépe zvládnutý tak by to bylo za plnej. Takhle to je "jen" 4, ale suprově jsem se bavil. ()

jiri88

Já Vám nevím, ale tohle je celkem úlet. První hodinu čekáte, co bude, protože "jenom ten vrchní je nějakej divnej". Pak se to začne rozmotávat, následuje série debilních rozhodnutí a pak přijde závěrečných 30 minut z kategorie "WTF?". Pak už jsem se jenom smál. Být to různý dva filmy, tak možná, ale takhle si to moc nenotovalo. Ale celkem mě bavila hudba, přišlo mi to jako zvuk ze devadesátkových videoher... elektronický klávesy, elektro bicí, trochu to pomixujeme a jdeme na to! Na odlehčení dobrý, ale znova to nemusím vidět. ** a 1/2 ()

lineker

Opravdu, ale opravdu mně nezajímá co tím vším chtěl autor říct. Zda to měl být nějaký vyšší retro záměr osmdesátkovych bečkových filmů a na vše se je potřeba dívat s nadsázkou. Pro mně až na pár momentů totálně debilni film, který k sobě navíc při závěrečné naháněné přibral pořádný díl trapnosti. ()

Rychle a zběsile shání režiséra

Rychle a zběsile shání režiséra

06.10.2015

Kdo bude režírovat Rychle a zběsile 8? Máma Vina Diesela chce za kamerou svého synáčka, sám Diesel navrhuje návrat ke kořenům s Robem Cohenem (Rychle a zběsile). Studio Universal ale situaci vidí… (viac)