Nadpřirozený thriller, zabývající sa otázkami života, lásky a víry na pozadí apokalyptického světa. Skupina blízkých přátel se sejde na svatbě, ale oslava je zmařená sérií katastrofických událostí, které připomínají apokalypsu předpovězenou v bibli. Ti, kteří zůstali naživu, musí nyní čelit děsivé, nejisté budoucnosti. Podaří se jim přežít a vyrovnat se s otázkami víry a všudepřítomným chaosem? (Bontonfilm)

SOLOM.

Námět to byl vskutku zajímavý a první půlhodina tohoto filmu byla opravdu vydařená. Líbila se mi kombinace found footage, klasické kamery a rozpoutaní apokalypsy, kdy se jedna katastrofa valila za druhou. Tahle nějak si skutečně představuji onen „konec světa“. Bylo vidět, že se snažili navodit tu správnou atmosféru a napětí, které by proměnili tento film v nezapomenutelnou podívanou. Jenže potom nastal zhruba v polovině neskutečný zlom a vše dobré šlo do kytek. Na řadu totiž přišla víra a náboženská agitka. Mám takové podezření, zda to taky tajně nesponzorovala církev, aby následně zvýšila počet svých věrných oveček, kteří by hledali spásu u boha a nebrali jeho jméno nadarmo. Vždyť by bylo tak „krásné“ být „vytržen“ a zachránit se tak před následné apokalypsou, kdyby náhodou skutečně vypukla. Takže já mám smůlu, páč jsem pohan, předmanželský sex mi není cizí a do kostela chodím leda tak na pohřby. Ale to sem nepatří. I nadále jsem ve filmu cítil několik zajímavých záchvěvů – zvláště pak při umírání jednotlivých postav. Bohužel ta božská omáčka okolo mi lezla na neskutečně na nervy. Co se hereckých výkonů týče, tak ty nebyli vyloženě špatné, přestože moc známých tváří jsem tu nezaregistroval. The Remaining však nikdy nebude patřit mezi moje oblíbené filmy a dost pochybuji, že si jej ještě někdy pustím znovu. 40% ()

J*A*S*M

Zpočátku docela dost zábavné béčko se ve chvíli, kdy tvůrcům došly peníze (a děj se přesouvá z ulic do kostela), mění na uondanou nezajímavou nudu, kde pár postadolescentů řeší svůj vztah k Bohu a k sobě navzájem, což je velmi otravné. Fakt, jak jsem byl při úvodní půlhodince mile překvapený, ke konci už jsem jen klausovsky nesouhlasně nadzdvihoval obočí. ()

Corpsegrinder

Po celkem solidní první dvacetiminutovce kde jsem byl příjemně překvapenej tempem a do určitý míry i vizuálem se to přesune dovnitř kde začíná utahanej kostelní Okrsek 13 ve kterým se projevuje slabý herectví obzvlášt tý hlavní náboženský krávy a v podstatě i většiny ostatních postav. Peníze se zřejmě vyplácaly na apokalypsu a tak už člověka nečeká nic jinýho než ukecaná nuda a velmi malý množství CGI monster který mohly bejt využitý líp. ()

kaylin

Snímek „Den po konci světa“ se tváří jako zajímavý katastrofický film, ale ve skutečnosti se jedná pouze o film, který má jeden nápad, jež je rozvržen do celkem klasického schématu. Nápad, který je nábožensky otravný a nudný a ve své podstatě vlastně neoriginální. Postavy vás přestanou velmi brzy bavit a vy zjistíte, že to není nic, proč by stálo za to na snímek koukat. ()

kingik

Alexa Vega nehraje jen ve filmech režiséra Roberta Rodrigueze. O poznání méně známý kolega Casey La Scala ji obsadil do jedné z hlavních rolích neotřele působícího snímku kloubícího v sobě hned několik žánrů. Svatební den pro Skylar se stal nejčernějším dnem v jejím životě. Namísto svatebního veselí, bude muset s partou svých přátel bojovat o přežití. Výjimečnou událost ve svém životě si nešťastně naplánovala na den, kdy přišel zánik světa. Vyděšená Skylar, která propadá hysterii, je přesvědčena, že se jedná o biblický zánik světa, zvláště když z Bible zmizelo písmo svaté. Z nebe padají obří kroupy, snášejí se prapodivná létající stvoření a bez zjevné příčiny umírají novorozenci, děti a také určitá část dospělé populace. Při možnostech, jaké film měl, vypadá dobře. A to, jak po technické stránce, tak o něco hůře po scenáristické stránce. Našim kinům se vyhnul. Námět, scénář i produkci si režisér Casey La Scala obstaral osobně a po dlouholeté pauze, kdy jeho dva filmy od sebe dělí více než dekáda, přišel s celkem originálním pojetím katastrofického snímku s prvky hororového subžánru found footage. Ne všechno ve filmu úplně zdatně funguje. Po krátkém intru následuje dynamická apokalyptická sekvence. Následně se děj přesune do kostela, kde se režisér pokusil o jakousi atmosférickou sevřenost, ale tento záměr příliš nevyšel. Druhá třetina nejenže ztratí tempo, ale je i plná náboženských plků a jakýchsi osobních zpovědí přátel okolo Skylar, jejíž postava začne být upozaděna a postupně bude ztrácet vědomí vlivem jakýchsi záhadných znamení, která se jí objeví po těle. Závěrečná třetina se opět rozjede a nabrané tempo i několik nápadů vylepší mírně zbabraný dojem z předcházející druhé třetiny. Prostředek filmu však celkový příznivý dojem až tak úplně nedevalvoval. Film si nemohl dovolit chrlit jeden působivý trik za druhým a být patřičně rozmáchlý, i když speciálních trikových efektů má více než dost a v rámci možností neselhává, i když prostřední část připomíná svým pojetím průměrný televizní seriál. La Scala se totiž překonával. Odvážně se pustil hned do několika žánrových variací a substancí. V úvodu to vypadá, že půjde o film snímaný docu stylem. Jeden z party mladých lidí totiž přijíždí natočit svatební veselí hand kamerou, a po vypuknutí apokalypsy, natáčí vše kolem sebe, seč mu síly a materiál stačí. Následně se od této formy upustí a ta už ke slovu přijde jen zřídka, i když tak úplně nevymizí. Film má ode všeho trochu. Zabrousí do katastrofického žánru, neopomene horor a jeho subžánry, otře se o thriller i psychologicky laděnou sekvenci. A to vše v sympaticky dávkovaném poměru. Parta přeživších je sestavena z mladých a talentovaných herců, kteří našemu publiku nejsou převážně známí. Nejznámější je již zmíněná Alexa Vega, která typově připomíná Lindsay Lohan, objevem je píchačka Italia Ricci. Výsledkem je v mnoha ohledech originální dílko, které po trikové stránce ostudu nedělá, kompaktnost není jeho doménou a nasazení i určitou ambicioznost mu nelze upřít. Film na pohodu a kdo má podobné experimentování s žánry rád, přijde si na své. 80% () (menej) (viac)

• Natáčelo se ve Wilmingtonu v americkém státě Severní Karolína. (Terva)