Chaplin

Kamera:

Sven Nykvist

Hudba:

John Barry

Robert Downey Jr., Dan Aykroyd, Geraldine Chaplin, Paul Rhys, Anthony Hopkins, John Thaw, Milla Jovovich, Moira Kelly, Kevin Kline, Diane Lane (viac)

Ztvárnit osudy geniálního komika Charlieho Chaplina na filmovém plátně bylo pro slavného režiséra Richarda Attenborougha těžkým oříškem. 88 let života tuláka s buřinkou poskytlo nepřeberné množství materiálu, který by vystačil na dlouhý televizní seriál. Chudé dětství v londýnském East Endu, první úspěchy v kabaretu, rychlá kariéra v němém filmu, život filmové superhvězdy. Ale také problémy s manželkami, mladými dívkami a se zákonem, neslavný odchod z Ameriky, evropský exil a opětovný triumfální návrat do Hollywoodu. I to patří k Chaplinovi. Stejně jako sešmajdané boty, hůlka v ruce a nezbytná buřinka na hlavě krále komiků, dodnes rozesmávajícího milióny vděčných diváků. (oficiálny text distribútora)

Rathalos

Nemam velmi rad zivotopisne filmy,ale tento som si pozrel uz len kvoli Chaplinovi,ktoreho neme filmy mam rad a nelutujem,je to velmi dobre natoceny film a ma vysoku uroven,Robert Downey Jr.si zasluzi pochvalu za svoj vykon...:-) ()

TommyGun89

Nejlepší Životopisný film, který jsem kdy viděl. Robert Downey Jr. v roli Chaplina naprosto exceluje. Ve filmu vystihl všechny charakteristické prvky, které k Chaplinovi prostě neodmyslitelně patří. ()

Denny

Je jasné, že nebylo lehké film natočit, R.Downey podal velmi dobrý výkon, je tu i podoba s Mistrem, ale jeho postava je znázorněna jen povrchně, stejně jako postavy ostatní. To by ale film musel trvat 3 hodiny ... ()

Torpid

Velmi průměrná rozmáchle popisná biografie geniálního člověka. Z téhle kombinace vychází film dost uboze a ve výsledku mám pocit promarněné příležitosti. V mé utopii by o Chaplinovi měl vyprávět někdo, kdo se mu talentem alespoň přibližuje. ()

Kubeska

Zručně natočený životopisný film o jednom vtipném hebefilovi. Richard Attenborough dokázal vykouzlit skvělou atmosféru, napomohla tomu kamera Svena Nykvista, dvorního kameramana Ingmara Bergmana, vše pak doplnila hudba Johna Barryho. Robert Downey Jr. byl dobrou volbou a jedná se o jeho životní roli, když nebudeme počítat Iron Mana. :D ()

tranquill

"Vím, že až tulák promluví, bude to jeho konec, ale aspoň se slovy, kterým věřím..." Dlouho dobu nebyl film, kromě Chaplina samotného, ničím zvláštní. Pak ale přišel důraz na jeho protinacistické smýšlení a uvědomil jsem si, že tím, čím byl jako vědátor Albert Einstein, tím byl i umělec Charlie Chaplin. Oba byli sukničkáři a oba velmi brzo pochopili, jakou jsou nacisti hrozbou. A oba byli pronásledováni konspiracemi postiženým Hooverem. A především byli oba silné osobnosti! A za to mé uvědomění hodnotím nadstandardně. ()

dalziel

Prišla doba dohnať resty z 90-tych rokov.Takže po 27 rokoch od premiery , ale predsa.Vynikajúci životopisný film so sklvelým mladým Ironmanom . ()

Ziggy Zagg

Výborně zpracovaný životopisný film. Mám jedinou výtku. To vážně v 90. letech nebyli Hollywoodští maskéři schopni vytvořit vizáž 80 letého muže? Na tyto scény raději měli obsadit nějakého dědka který by nevypadal jak vosková figurína. ()

geek.ondra

Výborně natočený životopisný film a v rámci žánru velice svěží podívaná. Downey předvedl životní výkon! (nominace na Oscarech a Glóbech, výhra na BAFTÁCH) 7,5/10 ()

Fido

Biografie Richarda Attenborougha mi sedí, k tomu velmi dobrý výkon Roberta Downeyho Jr, výborná výprava a skvělá hudba Johna Barryho. Inu, stálo to za to. Jen na tak pestrý a zajímavý život málo filmového času. ()

Lukasfox

Jeden z nejlépe zpracových životopisů velké legendy!!! Opravdu mě tento film zaujal a upoutal od začátku do konce! Skvělí herci a režie, Robert se tohoto génia ujal bravurně!!! Pro mě krásný pamatník který si Chaplin právem zaslouží! ()

arkie

Vynikajuci vykon Roberta Downey Jr., putavy a strhujuci pribeh. Ku konci uz trochu tendencny, zjednodusujuci apod. Je tam ale jedna krasna scena, ked Chaplin konecne dostava cenu za svoje dielo a je vybrany kusok z jednej jeho grotesky, ktory je tak nadherne nadcasovy, vtipny a dojemny az clovek konecne pochopi, v com bol tento komik genialny. Inak vo filme sa moc nespomina, ze Chaplin bol efebofil ... :) ()

CliffLee

Charlie Chaplin... Zřejmě největší umělec němého filmu a nejvýraznější komik začátku 20. století. Charles si zamiloval USA a oni ho začali nazívat komunistou, miloval mladé ženy, ale na tu pravou musel čekat dlouho a tak se jeho největší vášní stal film (kde se zapsal do dějin), kterému věnoval svůj život. Attenborough umí velmi dobře točit životopisné filmy a zde je to opět vidět. Robert Downey Jr. předvádí skvělí výkon a dokazuje, že byl opravdu správná volba. Filmu nechybí ani vtip, který Chaplin tak rád rozdával a současně sleduje i ty dramatické chvíle jeho života. Attenborough to opět zvládl... 9/10 ()

Petulka88

Tenhle životopisný film je na můj vkus až příliš utahaný. Ale Robertu Downeymu skládám hlubokou poklonu. Vynikající herecký výkon! ()

Zemřel Richard Attenborough

Zemřel Richard Attenborough

25.08.2014

Devadesátka je požehnaný věk a právě v tolika letech nás opustil významný herec a režisér Richard Attenborough. Rodák z britského hrabství Cambridge se mohl chlubit titulem lord, mnohem víc respektu… (viac)