Chaplin

Kamera:

Sven Nykvist

Hudba:

John Barry

Robert Downey Jr., Dan Aykroyd, Geraldine Chaplin, Paul Rhys, Anthony Hopkins, John Thaw, Milla Jovovich, Moira Kelly, Kevin Kline, Diane Lane (viac)

Ztvárnit osudy geniálního komika Charlieho Chaplina na filmovém plátně bylo pro slavného režiséra Richarda Attenborougha těžkým oříškem. 88 let života tuláka s buřinkou poskytlo nepřeberné množství materiálu, který by vystačil na dlouhý televizní seriál. Chudé dětství v londýnském East Endu, první úspěchy v kabaretu, rychlá kariéra v němém filmu, život filmové superhvězdy. Ale také problémy s manželkami, mladými dívkami a se zákonem, neslavný odchod z Ameriky, evropský exil a opětovný triumfální návrat do Hollywoodu. I to patří k Chaplinovi. Stejně jako sešmajdané boty, hůlka v ruce a nezbytná buřinka na hlavě krále komiků, dodnes rozesmávajícího milióny vděčných diváků. (oficiálny text distribútora)

Ajbell

Zaujímavý pohľad na Chaplin inak, než len na večne energetického tuláka v gagoch. Hold, bol to talent, ale aj poriadny rojko. ()

stuj

Sonda do počátků filmového průmyslu a celebrit tehdejší doby. A též do poválečného honu na komanče v USA. Chaplin měl to "štěstí", že mohl zažít téměř všechny zásadní okamžiky 20. stol.: vznik filmu, 1. světová, zrod hollywoodských celebrit, hospodářská krize, vznik zvukového a konec němého filmu, 2. světová, rozmach masmédií, studená válka. Jen internet mu unikl. / Film byl dobrý v tom, že možná i nechtěně ukázal, jak moc se doba během Chaplinova života změnila. Možná by si zasloužil i 4 hvězdičky, ale bylo by to jen z úcty. Ve skutečnosti nevtáhl tolik, kolik jsem čekal. ()

ricardo2803

Grotesky s Chaplinem mě nikdy nebraly, ale na tenhle film jsem se podíval kvůli představiteli hlavní role. A rozhodně jsem nelitoval. R.Downey Jr. je můj velký oblíbenec a i film celkově mě příjemně překvapil. ()

ORi_SV

Vůči životopisným filmům v sobě chovám vždy krapet skepse a je pravdou, že jen málo z nich se podaří náročného diváka vůbec oslovit, natož uchvátit. O Chaplinův život a biografii se skutečně velmi nadprůměrně zajímám a očekávání od tohoto filmu bylo taktéž nadprůměrné. A verdikt? Budu se snažit být stručný. Naprosto úchvatný Attenboroughův snímek v téměř bezchybném pojetí, a to bez debaty. Ať se o Chaplina zajímáte nebo ne, film vás naprosto pohltí a budete hltat téměř každou scénu, která znázorňuje útrapy, cestu, složitosti i krásu tehdejšího Hollywoodu a Chaplinova osobního života. Geniální Downeyho herecký výkon je pak už jen vynikající ingrediencí v tomto epicky uvařeném receptu. Snad jen škoda, že se Robert Downey jr. ve filmu podepisoval pravou rukou. Ovšem jeden malý chlup na vrcholku vynikajícího jídla, na jeho chuti stále nic nemění. Právem plné hodnocení! :) ()

VelkejViktor

Těšil jsem se až se podívám na tenhle snímek, ale byl jsem z něho zklamaný. Je super se dozvědět tolik informací o životě Charlieho Chaplina, ale chyběla mi u toho svižnost a prakticky jeho typický humor z grotesek. Film se zaměřil spíše na život se ženami než na jeho tvorbu v němých filmech, na kterou jsem upínal svoji pozornost. ()

Zemřel Richard Attenborough

Zemřel Richard Attenborough

25.08.2014

Devadesátka je požehnaný věk a právě v tolika letech nás opustil významný herec a režisér Richard Attenborough. Rodák z britského hrabství Cambridge se mohl chlubit titulem lord, mnohem víc respektu… (viac)