Amerika a búrlivé 20-roky minulého storočia. Probihícia umožňovala takmer každému s dostatkom ambícií a nervov, získať moc a peniaze. Joe Coughlin (Ben Affleck) je synom policajného dôstojníka a už dávno rezignoval na zákony i na prísne zásady svojho otca. Vytvoril si svoje vlastné. S kumpánmi kradne peniaze iných a je len otázkou času, kedy sa jeho cesta skončí. Po nevydarenej lúpeži Joe síce prežije, ale musí do väzenia. Po prepustení opúšta chladný Boston a začína nový život v slnečnej Tampe na Floride. Vedený pocitom krivdy, ale vo viere lepšej, slobodnej budúcnosti, buduje vlastnú sieť nelegálnej výroby a distribúcie rumu. Vlastný život s vlastnými pravidlami. Všetko čo urobíš, sa ti však vráti, no nikdy nie tak, ako čakáš... (Continental film)

aqle

Kdo má rád filmy o životě v mafii a gangsterech, nebude zklamán (pokud nebude čekat moc). Nejedná se však o komplexní film zachycující do hloubky život amerických gangsterů, nýbrž o několik epizod ze života jednoho člověka. Člověka, který vlastně ani být gangsterem být nechtěl, ale nic jiného mu nezbylo. Některé části filmu nejsou tak svižné, což trošku sňižuje celkový dojem. Co ale filmu nejvíce ubírá, je fakt, že nepřináší nic nového. Nenadchne prostě natolik, abyste po něm šáhli někdy v budoucnu až budete chtít fakt dobrý film z mafiánského prostředí. Jakoby tomu prostě něco chybělo. Možná větší ucelenost nebo propracovanost příběhu. I tak se ale jedná o celkem solidní počin. ()

hroubek

Jak správně začít, toť otázka?? Asi, že je to nejhorší film jaký Ben Affleck natočil, přesto slovo nejhorší neznamená průměrný, nudný a špatný film. Prostě je jen horší, než Gone, baby, gone, Město a Argo. I tak to nic nemění na tom, že jsem z filmu odcházel spokojený a pokusím se zde sepsat, proč tomu, tak bylo. Největší nedostatek filmu je scénář. Knihu jsem sice nečtl, ale rozhodně nebyla snadná na adaptaci podle obsahu. Je vidět, že se Affleck snaží všechno vměstnat do dvouhodinové filmu a přitom si díky tomu podřezává pod sebou větev. Zbytečně spěchá a nenechává postavy vyniknout a vybudovat si k nim nějaký vztah a to všechno na úkor tempa a obsahu. A bolí to o to více, že by stačilo pár minut navíc a spoustu postav by dostalo zajímavější rysy. Naštěstí Affleck jako režisér vše zahraňuje svojí pevnou režií, kde opět dokazuje, že prostě umí točit filmy. Affleck si krásně hraje se scény, záběry, přelety kamer, změnou prostředí Boston - Tampa, nebo s významem otcovství a co všechno je ochotný otec udělat pro své milované dítě, i když by to bylo proti jeho morálním zásadám(jedna z velký myšlenek filmu, která je prezentována, přes různé postavy filmu). Je vidět, že tvůrci nad filmem přemýšleli a nechtěli natočit, jen obyčejný film, jak se z obyčejného zlodějíčka stává velký kápo na Floridě, který vede obchod rumem. A díky uspěchanému scénáři k tomu občas příběh i sklouzává. A jak říkám je to velká škoda. Protože film vypadá vizuálně nádherně a je i nádherně natočený a hrají v něm dobří herci. Affleck jako herec není špatný, ale díky jeho monologům, začne trochu nudit a nejlépe mu to svědčí v akčních scénách. Velmi příjemně mě překvapil Chris Messina, který je velmi dobrý a jako parťák hlavního hrdiny je dost působivý. Robert Glenister a Remo Girone jako mafiáni jsou fajn a svoje role v klidu zvládají. Brendan Gleeson je dobrý a je jen škoda, že nemá více prostoru. Chris Cooper má parádní roli, kterou krásně využije a je to opravdu moc dobře zahraná postava. Elle Fanning není špatná jen mě přišlo, že trochu tlačí na pilu, i když to byl účel. Sienna Miller jako krásná femme fatale je dost přesná a její výkon mě bavil. Zoe Saldana se mi ve své roli hodně líbila, i přestože nepodává žádný nezapomenutelný výkon. Jak už jsem tady několikrát zmínil, největší problém filmu je scénář a o to více vyniknout určité okamžiky, jako jsou automobilové honičky, setkání s Ku Klux Klanem, vydírání nebo finální přestřelka. Pod rouškou noci je dobrý film, který má dost chyb, ale na druhou stranu nemůžu říci, že bych se u něho nudil, prostě jsem dostal přesně to co jsem chtěl, takže já jsem spokojený a doufám, že někdy vyjde rozšířená verze. ()

Brain-D

Film, který se nejblíže dostal svými scénámi a dějem ke hře Mafia (první díl). Opravdu radost sledovat. Kdyby bylo ve filmu více akce, krve a méně romantiky či byl film delší, tak by film putoval rovnou do top. Ben poslední dobou strašně jede ! ()

JohnSmith

Docela jsem se těšil na Affleckův další režijní počin. Nebylo to vůbec špatný, ale místy strašně roztahaný a nudný. Ta romantická vložka tomu prostě moc přitížila. ()

fefee

Neviem ale Affleck ma moc nepresvedčil. Dráma nedráma, moc toho tam na nervy dramatického nebolo, aj keď to "málo" čo tam bolo celkom stálo za to. No ako celok to hádže dosť priemerný krimi tieť s kopou zbytočne dlhých prekecávačiek a ženských nežnôstiek ktoré v tomto Affleckovom svete moc zbytočne zaberajú priestor. Priemerná krimi. ()

vyfuk

Ach Bene. Sakra! Copak točíš film poprvé? Ben má asi těžký období. I když já mám pro Superman/Batman nějakou jistou slabost, tak stejně je to obecně vnímáno spíše negativně. No a co je kámen úrazu zde? No přeci scénář! Muž, co se podílel nebo přímo psal scénáře k filmům jako Dobrý Will Hunting a nebo Gone Baby Gone nyní moc neví co si počít. Dialogy znějí neuvěřitelně stroze a bez emocí a příběhová linka sebou hází jak dvakrát klepnutý kapr. Nemám ani tak problém s hereckými výkony ani něčím podobným, ale přijde mi, že dokončení filmu bylo tak hektické a pod takovým tlakem, že z toho vzniklo toto. Ah jo. Takové mrhání. Taková škoda. I když jsem se snažil na dívat převážně pozitivně... tak ne. Prostě nejde z hovna udělat diamant. Námět na zamyšlení. ()

Tft

Ben Affleck přichází s pokusem zařadit se do klubu režisérů, kteří se můžou pyšnit kvalitní gangsterkou ve svém portfoliu. Bohužel si Ben tentokrát ukousl až moc velké sousto. První kámen úrazu je předloha, ta pokrývá vcelku dlouhé časové období, které je těžko vmáčknutelné do dvou hodin, tak aby nevyznělo uspěchaně a nesoudržně. Sám Ben Affleck uvedl, že měl velký problém se střihem snímku a já se mu nedivím, protože na pořádné odvyprávění tohohle příběhu by nestačily ani hodiny tři. O to víc se těším na Directors cut jestli nějaký bude, protože věřím, že pod tou nepřehlednou slupkou se skrývá kvalitní film. Co tohle ale nevyřeší je herecký výkon Bena. Už by to hraní měl pověsit na hřebík a začít se naplno věnovat režii. Ne že by to byla řemeslně špatně odvedená pracé, akční scény jsou skvělé a celkově to vypadá opravdu dobře ale film sraží na kolena jeho rozkouskovanost a špatně zvolená časová posloupnost a právě Benův herecký výkon, který mi do toho filmu prostě nepasoval. 60% ()

blackJag

Jak že se to říká? Mnoho lovců, zajícova smrt? Affleck se do toho snažil nacpat úplně všechno a výsledek tak tak drží pohromadě. Chtělo to vypustit pár zbytečných linií, nezajímavé situace zredukovat (sladkobolné milostné cancy), důležité věci trochu rozvést. Natočeno to není zle, výprava vypadá skvěle, scénář je ovšem mizerný. Jestli jsme měli dostat dalšího KMOTRa, tak to se určitě nestalo. 50% ()

Killda

Krásně natočená exotická gangsterka. O to víc pak ale zamrzí, že příběh ani postavy nezanechají hlubší otisk. Ledabyle odvyprávěné, můžeme doufat, že jde jen o malý přešlap. Snad Affleck s většími režijními možnostmi neztratí ze svého původního umu. 6/10 ()

Pedross800

Noblesní gangsterka a jsem snad jedinej kdo byl blahem bez sebe, že po letech viděl toho nejchladnokrevnějšího mafiánského zabijáka a posléze cápa z Chobotnice? ()

cpt.Lynch

Mohl to být celkem dobrý film, nerežírovat ho Affleck a nehrát v něm Hlavní roli Affleck. Hlavní roli jsem psal schválně s velkým H, jelikož je tam Beník asi v každém záběru a (ne)hraje unyle, s mimikou medvěda a zcela nudně. Ale nemusí to být nikomu jedno, protože díky režii jsou i všechny ostatní postavy zcela nezajímavé. Nevytáhnou to ani jindy zajímaví Cooper a Gleeson. Halt nemají co hrát. Milostné zápletky „hlavního“ hrdiny filmu spíše škodí, žel je na nich vystavěna podstatná část příběhu. Mohla to být nadprůměrná gangstera, ale je z toho zoufale dlouhá nuda. Přitom třeba kamera, exteriéry, výprava působí nadstandardně. SPOILER: Poslední přestřelka velmi slušně a svižně zpracována. 2,5 * V hodnocení dám dvě, je to spíš na tři, ale zlobí mě nenaplněný potenciál a zbytečná spousta utracených peněz (i když nejsou moje :) ()

Hugo01

Ben Affleck v mých očích čím dál víc stoupá, ať už se nachází na jedné straně kamery, či na té druhé. Jeho nejnovější gangsterský kousek ve mně vyvolal nespočet nostalgických pocitů z mého dětství, kdy jsem nejednou a ani ne dvakrát dohrál klasiku všech klasik, hru Mafia. Scénář je naprosto dechberoucí, ač je to samozřejmě adaptace. Rozhodně jsem teď dostal chuť zkouknout další filmy s touto tématikou. Ještě, že jsem takový filmový zaostalec, a moc jsem jich neviděl. P.S. Clark Gregg??!! WTF?! :D ()

Dexter256

Live by Night: Mám rád filmy z této doby. Jsou to neuvěřitelné příběhy naší historie a dají se skvěle zfilmovat. BEN AFFLECK se o to v jeho filmu snaží a to celkem dobře. Atmosféru vystihl velmi dobře,herci jsou také dobře vybraní. Ale to co mi tam chybí a Film tím mírně sráží jsou drsné scény, které do tohoto období prohibice prostě neodmyslitelně patří. Tím že to v tomto filmu tolik nevidíme tak mu to bere trochu na kráse. Ale i tak musím dát 4*. Gangsterky mám prostě Rád!!!! 70% :) ()

jefff

Pod rouškou noci je spíš rutinní řadová dobovka, kteoru kdyby natočil někdo jiný než Affleck sklidil by vesměs pochvalu za slušnou režii i uvěřitelnou atmosféru. Na Afflecka je to ale málo a jedná se jednoznačně o jeho nejslabší film. Spousta scén nevyzní, jak by měla. Ať už je to chemie mezi herci a herečkami či proslov o nebi a kázání o špatnosti hazardu. Asi nejvíc mě bavila postava Chrise Coopera jako pragmatického, ale čestného šerifa a jeho celkový vývoj v příběhu. Naopak samotný Affleck se svým strohým herectvím mi v roli gangstera sympaťáka nesedl ani v kladných ani v záporných momentech a scénách. ()

P1tr

Affleck režisér si celkem drží vysoký standard nastolený svojí předchozí tvorbou, jen mu bohužel nohy podřáží Affleck scénárista, který napsal velmi nevyrovnaný scénář, který se snaží do filmu nacpat co nejvíce z knižní předlohy, díky čemuž nakonec nemá film dostatek času věnovat se většině témat dostatečně a jde povětšinou o pouhé náčrtky. Film funguje velice dobře na začátku a na konci, ovšem mezitím se nachází nevtahující průměr, který přešlapuje na místě a nemá příliš co nabídnout. Je to ohromná škoda, neboť při rozumnějším výběru příběhových linek mohlo jít o plynulejší, celistvější a vyrovnanější zážitek. Takhle jsme dostali solidní gangsterku, která měla na víc a která nesplňuje vysoké nároky Affleckovy režijní tvorby. ()

Soweek

Rozhodně nejslabší Affleckův film. Dlouho jsem přemýšlel co mi vlastně na filmu tak vadilo a jak přesně bych to pojmenoval. Nakonec jsem k závěru přeci jen došel. Film totiž kompletně vypouští složku "jak". Affleck vypráví příběh o psanci, který si podmaní jihovýchod USA s alkoholem v dobách prohibice, kompletně ale vypouští části příběhu ( pro mě podstatné ), jak se do různých postavení a situací dostává. V jednom střihu přijíždí do Tampy, v druhém už mu Tampa celá patří. Pěkná holka na ulici? Za 30s je z ní manželka. Problém s dodávkou rumu? Za 5s vyřešeno. Tyto časté skoky bych pochopil u filmu, který se snaží vyprávět delší časové období, případně celý život gangstera a na spoustu věcí tedy není čas, zde se ale vše odehrává v pár letech. Stopáž filmu je přitom i tak nadprůměrná a naopak obsahuje části, které pro příběh ani postavy nejsou relevantní. Budování impéria a postupný růst vlivu z psance na gangstera je přitom ta část, na kterou se většinou u gangsterek všichni těší. Zde se bohužel nedočkají. ()

herr_carter

Tak nakonec se z toho vyklubala velice solidní záležitost. Po úvodních cca 60 minutách, kdy člověk přemýšlí, jestli má dřív koukat tu na kostýmy,nebo tu lepé ženy, nebo tu na zdařilé rekvizity (a pořád si říká, doprdele, tahle nuda musela stát ale prachů), se nakonec dočkáme kvalitního filmu s typickou americkou tématikou, kdy nasranej irskej kmotr jde proti ještě nasranějšímu taliánovi. Ben Affleck umí točit filmy. Umí to natočit tak, aby vše nakonec dávalo smysl, vezme si k tomu schopného scénáristu, nebo si to rovnou napíše sám a jeho filmy se víceméně mohou titulovat povedenou autenticitou a především všechny oplývají dokonalou hudbou. Tolik tedy k pozitivům. Ale nejsem asi jediný a za pravdu mi krom Verbala musí dát snad 80 % lidí, kteří film viděli, že Affleck by se měl navždy schovat za kameru a netrajdat před ní už nikdy víc. Protože prostě obrna je svině a evidentně se věkem zhoršuje. Takže když zamhouříme oči nad hlavní rolí a jejím představitelem (to bylo hodně vtipný), pak jsem zklamán tedy rozhodně nebyl, poctivá gangsterka...................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

Lukoboss

Ona by to byla celkem slušná a povedená gangsterka, kdyby se nekladl důraz na romantiku. Obecně asi nevadí, že tam taková linka je, nicméně tady je toho tolik, že to tu drsnou atmosféru prostě kazí. Stejně tak se zase potvrzuje, že B. Affleck je lepší režisér než herec, jeho nulová mimika ve tváři se tradičně proplítá celým filmem od začátku do konce. On je takovej vždycky a jinej nebude, takže se vlastně ani není čemu divit. ()

sedm.1

Pro mě zatím režijně určitě nejslabší Affleck, i když je nutno podotknout, že spíš než jeho režisérská práce hatí kvalitu tohoto snímku jeho scénář, se kterým je to po celu dobu jak na houpačce. Pravidelně se zde totiž střídají opravdu skvělé, záživné pasáže s těmi vážně nudnými, až otravnými, což pak nehorázně narušuje celkovou působivost celé podívané a ve výsledku jde především právě díky tomu o poměrně dost jednoduše zapomenutelný filmový zážitek, který toho vlastně příliš ani nepřináší. Samotná zápletka, respektive celý příběh o vzestupech a pádech jednoho gangstera, není podán nijak výjimečně, o výraznosti jeho cesty za „štěstím“ se též nedá příliš hovořit, na tento typ snímku se zde vyskytuje i minimum akce a násilí, stylová, vizuální a s tím spojená atmosférická stránka filmu na mě působila poměrně laciným dojmem, opravdu zanedbanou složkou Live by Night je navození emocí, to je jeden velkej „chlaďák“, no a co se obsazení týče, Ben tu jen dokazuje, že z něj velký herec skutečně nikdy nebude, Zoe Saldana dostala bohužel jen krapet prostoru, a tak za pozornost stojí pak snad už jen Chris Cooper, zbytek ale jinak mdlá sebranka. Spád filmu je též spíš vlažnějšího ražení, čímž dostává na frak i zábavnost, která prostě pokulhává od začátku až k závěrečným titulkům. Já tu tedy rozhodně nechci tuto gangsterku nějak vyloženě a záměrně znehodnocovat, jen prostě jde o natolik nevýraznou a tuctovou podívanou, že nic víc, než průměrný zážitek zkrátka nedokáže nabídnout. Na druhou stranu, co by za to ale mnoho jiných filmových počinů dalo, že? ()

Maynard.

Na Benovi obdivuju jeho režisérskou dráhu, vlastně i scénáristickou. Je mazec, když si někdo vymyslí a pak i natočí celej film, ve kterým hraje hlavní roli :o). Co víc si jako filmař přát? Možná ještě složit hudbu :o) Gangsterska z období prohibice, to je vždy velmi lákavý téma. Tohle nás sice na většinu času zavedlo na jih USA, kde to teda bylo hodně mexikánský a přistěhovalcký, ale taky zajímavý. Pár přestřelek fakt na vysoký úrovni. To, že mě film hodně bavil značí i fakt, že sem u něj v tejdnu nevytuhnul ani jednou, což je hodně velkej zázrak... Je fajn, že Ben netočí jeden film za druhým, ale že si posečká na ten správnej okamžik. To bohužel neplatí pro něj jako herce, když se upsal DC jako Batman a celou svou hereckou osobu tím v mejch očích hodně poslal dolů, páč to sou srágory ty jejich komixy... ()

O Zlaté glóby se letos popere i Deadpool

O Zlaté glóby se letos popere i Deadpool

12.12.2016

La La Land vs. Místo u moře vs. Moonlight. Letošní rvačka o ceny má jasné favority a potvrdily je i nominace na Zlaté glóby. Mnohé překvapily hned dva zářezy pro Deadpoola, totální absence naopak… (viac)

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby

20.08.2016

Kdyby se vybíraly nejlepší filmy z padesátých let, jen těžko by mezi nimi chyběl Svědek obžaloby. Soudní drama Billyho Wildera vychází z povídky (a následné divadelní hry) od Agathy Christie, získalo… (viac)

Kdy dorazí další režijní počin Bena Afflecka?

Kdy dorazí další režijní počin Bena Afflecka?

26.03.2016

V tuhle chvíli je Ben Affleck především Batman, nezapomínejme ale na to, že se jedná o velmi schopného režiséra. Gone, Baby, Gone bylo vítaným bleskem z čistého nebe, drsná kriminálka Město… (viac)

Zoe Saldana v další comicsárně

Zoe Saldana v další comicsárně

13.09.2015

Dnes už kdekdo hraje ve dvou blockbusterových sériích zároveň. Zoe Saldana zvládá hned tři (Avatar, Star Trek, Strážci Galaxie), naštěstí má ale čas i na menší filmy. Loni natočila dramedii… (viac)