Noční směna

• USA Last Shift (viac)

Jessica Loren (Juliana Harkavy) je bežná, radová policajtka, ktorá dostáva počas prvej nočnej služby pomerne jednoduchú úlohu. Do nasledujúceho rána má postrážiť jedno z prázdnych policajných oddelení v mestečku Sanford, ktoré je úplne odpojené od núdzovej linky "911". Keď už sa zdá, že splnenie daného rozkazu od nadriadeného bude obyčajnou rutinou, nečakane zazvoní telefón, v ktorom mladá žena v ohrození žiada o pomoc. Rozkaz pre Loren znel ale jasne a stručne: policajné oddelenie nesmie za žiadnu cenu opustiť. Ani keby ožili "steny", ktoré boli svedkami mnohých, niekedy až krutých zverstiev. Odbitím polnoci sa mladá policajtka ocitne vo väčšom nebezpečí, než by bola ochotná sama sebe pripustiť. (*CARNIFEX*)

kaylin

V tomhle je film rozhodně výborný. Je to horor, který je skutečně hororový. Když se budete dívat na „Last Shift“, tak rozhodně pocítíte, co je to strach, anebo budete mít alespoň to příjemné mrazení, které se dostavuje, když koukáte na dobrý, hororový snímek. Má to svoje chyby, například herecké, ale i scenáristické, ale podobných hororů, které jsou děsivé i vůči divákovi, zase tolik není. ()

stration

Opravdu hodně muziky za málo peněz. Celý film se v podstatě nehneme z policejní stanice a já si myslel, že se budu nudit. Omyl. Film je napínavý snad od první minuty, žádný zbytečný kecy a jde se na věc. Hlavní hrdinka je vcelku sympatická a člověk by jí přál, aby z toho všeho vyvázla bez ztráty kytičky. Ono to totiž není vůbec jednoduchý. Lekaček a všemožného strašení je tady totiž tolik, že si vždycky říkáte, že toto je už vrchol, aby vám vzápětí vyrazil dech ještě děsivější moment. Atmosféra je dokonale hutná, takže kdo si koušete nehty, zrovna si nasaďte na začátku rukavice. Fakt jsem se regulérně bál a nemohl jsem se dočkat, až budou čtyři ráno a Jessica to nějak zvládne. Závěr je takový nejednoznačný, tak ať si ho každý vyloží po svém. Mě ale potěšil, takže úplná spokojenost a jedno z největších hororových překvapení letošního roku. ()

AlistairMir

Paráda. 90 minut našlapaných vším, co se v duchařině dá vymyslet a většina scén funguje velmi dobře. Divák si můžu lámat hlavu jestli hrdince hrabe, nebo se skutečně věci kolem ní dějí. Atmosféra je hutná, průběh filmu temný, happy endu nenasvědčuje skoro nic a čím blíž je konec šichty na dohled, tím více prázdná policejní stanice odhaluje svá tajemství, která nikdy neměla vyplout na povrch. Jessica tak musí bojovat o zachování vlastního rozumu a rozhodně to nebude mít ani trochu jednoduché. Zvláště když v budově zůstávají duše ďábelské rodiny vrahů, která zde přesně před rokem v cele spáchala sebevraždu a žízeň po krvi jí neopustila ani po smrti. ()

TheDon

Nekoukal jsem na trailer, takže jsem vůbec nevěděl do čeho jdu. Po prvních pár minutách jsem si říkal, že to bude snad i dobrej "police station ivasion". Omyl. Byla to nabitá duchařina. Atmosféra uzavřené policejní stanice naprosto bezchybná. Toník dokázal, že i v pár poloprázdných místnostech se dá natočit pořádně creepy horor. Jen lekačky byly docela laciný a předvídatelný. Enyvej se mi to líbilo a Juliana byla hodně sympatická. 60% ()

BoredSeal

Ze začátku výborné prostředí a tísnivá atmosféra. Po odhalení konceptu napětí úplně mizí a už jen pasivně koukáte na stopáž. ()

honajz2

Ženská má noční hlídku na staré policejní stanici, kde nějaký satanistický kult rok zpátky spáchal v cele sebevraždu a pak tam všude možně vidí duchy, volá jí nějaká žena, kterou chtějí někde zabít a všechno to se čím dál tím víc stupňuje. To by tak nějak byl děj bez spoilerů. Jenže hlavní problém tohohle filmu je v tom, že působí jako nějaký nesourodý mix všeho možného, co by se tam tak mohlo stát. Chvíli nějaké divné rozhovory, pak duchové, pak satanisti, pak tam přijde nějaký policista... A celé to působí strašně nesourodě a nahodile, jako by si někdo napsal na papír, co všechno by se mohlo stát během noci na opuštěné policejní stanici a nějak nahodile to poskládal dohromady takový pocit z toho filmu mám. Jo, ono to nějaký smysl tam má, jelikož SPOILER ta ženská tam zešílí, ale těžko říct, jestli něco z toho, co se jí tam stalo, se opravdu stalo KONEC SPOILERU, ale i tak tomu filmu chybí nějaké napětí a atmosféra, protože to fakt celé působí jako takový neslaný nemastný mix několika hororových žánrů najednou. A v tom je problém tohohle filmu, i když zajímavé momenty má. A taky má celkem dobrou hlavní hrdinku. Bohužel celkový dojem z filmu je takový, jak už jsem psal. 2* ()

peiton

Ani vo sne by ma nenapadlo,že ja sa niekedy ešte nadchnem pre nejakú ducharinu.Chcela som napísať v prvých minútach sledovania snímku to,ako sa len ženy nehodia na prácu policajta,ale toto čo sa už tam dialo by nepredýchal ani ten najsmelejší muž/policajt.Snímku nesprevádza počas mojej prítomnosti a pozornosti ani jedno hluché miesto.Tvorcovia dokázali vytvoriť z naoko bezpečnej policajnej stanice naozaj strašidelné miesto hlavne vdaka vskutku pôsobivým a efektným maskám a ľakačky tu boli načasované na nanosekundu presne.Absolútne jednoduchá záležitosť odohrávajúca sa na jednom mieste a (ktorých je vo filmovom svete ako maku),ale o to účelnejšia.Idem skontrolovať zámky na dverách :-) ()

Havaj8

Tak tahle poslední směna hned od začátku fungovala neskutečně. Absolutně jsem nechápal která bije, protože to byl takovej mix ode všeho, ale byl jsem napjatej jak kšanda co z toho vznikne. Bohužel ale to tempo asi nešlo zvládnout po celou dýlku hororu. Dlouho jsem přemejšlel o co tam vlastně jde, že tam tu slečnu hned nasaděj na první směnu do úplně prázdný stanice. Až mi jí vlastně bylo líto, že to musí celý sama trpět. Ale režisér tam využil tolik prvků, že to nejspíš tomu filmu uškodilo. Ve výsledku nás vlastně ničím ani neohrozil, protože všechno mrknutím oka pominulo, což po stránce napětí okamžitě padlo. Přesto atmosféra byla vymaxovaná, jako už si dlouho nepamatuju. Každopádně i když se situace vysvětlila, byl jsem z toho jakýsi zmatený, o co tam vlastně šlo... ()

bourec

Třetí počin ,co sem viděl vod tohodle rejžy.Po skvělym filmu Cassadaga,což byla taky duchařina,je pro mě tenhle kousek obr zklamání.Hodinu a půl nehezkejch ,skřípavejch zvuků,pohybujícího se všeho,co na stanici bylo,jeden pochcanej bezdomovec,a konec,kterej by nevymyslel ani největší ňouma,co se na zeměkouli pohybuje.Nehezkej,nenapínavej,místama i votravující film.Jedinou schopnost,co di Blasi má,je nalezení charismatickejch kočiček do hlavních rolí svejch filmů,jinak je to ,zdá se patlal.40%. ()

Rodriguez

Důstojník Lorenová je mladá atraktivní policistka, která jde ve šlépějích svého zesnulého otce, který byl zabit při výkonu služby. Nastupuje na stanici, která se zavírá a stěhuje do nových prostor. Ze začátku jde vše hladce, čtení knihy, usínání, nuda, pak se objeví bezďák, kterého zavře do cely. Od té doby se začne "něco divného" dít po celé stanici, otevírají se dvířka u skříněk, zavírají dveře, mrtví bloudí chodbami, podivné telefonáty, slyší hlasy.... Myslí si, že začíná bláznit, ale mezitím zjišťuje krutou pravdu o otci se kterou se bude jen těžko smiřovat. To je jen začátek skvěle našlápnutého hororu s ponurou atmosférou. Lorenové právě začala poslední směna! 90% ()

dubinak

Páni. Tak tady se toho rejža fakt nebál. Za to já jo. Když opomenu šíleně nudný, nezajímavý, stereotypní scénář, můžu být vlastně nadmíru spokojená, protože strašení jelo fakt od začátku do konce. Začalo se doslova od první minuty a to pěkně od podlahy. Dost mě vyděsil už jen zjev seržanta, co tam sype z rukávu jednu hlášku za druhou. Hlavní hrdinka měla pro strach uděláno a dokonce působila sympaticky, takže mi nedělalo problém se soustředit na okolní dění. Když se vrátím k tomu strašení, v podstatě se tu objevilo úplně všechno z celé škály děsivosti. Trailer mi sice připadal laciný, ale nakonec jsem se dočkala slušné jízdy a jako bonus se objevilo i pár slušných masek. Za mě palec nahoru. ()

Gaaron

O příběh se film nepokouší, ani kdybychom kolem něj dali uvozovky, vystačí si se všemi postupy a triky z ostatních duchařin, na které si vzpomene. A ono to funguje. Silné vyděšení bez nároků na filmový zážitek doručuje na výbornou. ()

A.Fish

Uf... Prvních 15 min mě to bavilo, člověk se chce dozvědět o co vlastně jde a co se vůbec děje, ale po chvíli kdy se film vlastně nikam nedostává to začíná nudit. Policistka pobíhá po temných chodbách za podivnými zvuky furt se někde něco objevuje a hned zase mizí, jakoby děj filmu vůbec nikam nevedl, a vlastně ani nevede. Asi je to jen cvičení práce se zvukem a světlem. Zvukové efekty jsou vynikající. ()

MightyHal

Policistka na své první směně dostane poměrně jednoduchý úkol, ohlídat starou policejní stanici, než z ní vyzvednou důkazní materiály. Po nějaké chvíli začne slyšet různé zvuky, vidět přeludy a bude konfrontována se smrtí jejího otce. Je to celé opravdu založena na využití snad všeho z moderních hororů a jo bavilo mě to, jenže se to od půlky filmu už jen zvrtlo na nonstop přeludové bafačky a výjevy, což se po nějaké době okoukalo. No a konec tomu také moc nepřidal a skončilo to prostě s takovým vzdechnutím. Jinak tu ale máme poctivý duchařský horor, který zabaví, ale nic víc nepřinese. ()

bizz_mjc

Nic nového, ale napětím plné a místy i sugestivní, i když pár věcí vytušíte. Taková hodně silná trojka, ale na čtvrtou za to, že tohle fakt byl horor a minimalistické pojetí, které filmu hraje ve prospěch. ()

ghatos

Takový snaživý klasický námět, kde musí statečná dívka přežít noc se strašidly. Mě se námět líbil, provedení nebylo zlé. Chtělo to více té mytologie a Satana. Takhle holka vždy někde vlezla (nejčastěji do cely), tam dostala čočku a tak pořád dokola...53%. ()

Forsberg11

Boha jeho, od strachu som sa asi posral. Komentár dám priatelia neskôr, teraz musím prezliecť trencle... Druhý deň ráno.... Ok, tak som to rozdýchal a poďme to trošku zhodnotiť. Toto bola vážení (veľmi nečakane) veľká duchárska pecka. Pri určitých scénach som bol viac napätý ako pri všetkých Insidiousoch dokopy a bál som sa jaho hovado. Last Shift je minimalistické okrajové b-čko, ktorému sa bohužiaľ veľa pozornosti nedostane, ale mňa tento film dostal. Až na úvodných cca 20 minút sa tu stále niečo deje a divák je z každej strany ostreľovaný jedným atmosferickým a nepríjemným momentom za druhým. Pekelne nepríjemný film s veľmi, veľmi hnusnými bubákmi a rovnými bielimi chodbami opustenej policajnej stanice. Naviac sa nejedná o žiadnu prvoplánovú vykrádačku. Množstvo scén a nápadov je tu vcelku originálnych a nikde ešte nevidených (scéna s baterkou, televízor). Odporúčam každému, kto sa pri horore rád bojí + tu je aj nejaké to gore a hlavne super masky. Koniec komentovať nebudem, to už bolo naviac a ani mi na tom v podstate nezáleží. 70 %!! ()

herr_carter odpad!

Popravdě se docela divím, že Verbal dal jednu hvězdu, zřejmě to bude asi nějaký druh soucitu, nebo co. Právě jsem byl svědkem fatální slátaniny, jež snad musela vzniknout po nějaké blbé sázce. Obsazení hlavní role je za poslední dobu zase jeden z největších omylů tohoto žánru, kam mi až paměť sahá, stejně tak pointa a postupná "rozkrývání" "tajemství" jsou překvapivé asi stejně, jako když se nový Olmerův film záhy ustálí v černých vodách. Juliana Harkavy tu stráží opuštěnou policejní stanici, kde se dějí divné věci, ale prostě ne, nepůjde ten debilní barák hlídat raději z venku se zamčeného auta,ne ne. Nestačí ji miliony indicií, že na tohle její IQ 48 prostě nemá, ne ne..Těm z Vás hodnotitelů, kteří dali více než 2*, vřele doporučuju návštěvu odborníka, protože Vaše situace už pomalu začíná být neúnosná..................moje hodnocení = 0 z 10. ()

iXtr3m3

Prekvapenie a celkom milé. Na atmosféru to hrá dobre. Technicky je to akurát a zvukovo to fakt ide hore. Postavy v rámci možností sympatické, no nechcel by som si to zažiť, to čo čakalo sexi policajtku po jej nástupe na poslednú nočnú smenu na stanici. ()