Phar Lap

• Česko Phar Lap: Národní hrdina (viac)

Ten kůň se stal legendou dostihového světa. Dodnes lidé vzpomínají na nádherného ryzáka, který v cílové rovince s lehkostí zdolával své soupeře. Přišel do australských stájí z Nového Zélandu a byl nepřemožitelným šampiónem závodní dráhy počátku třicátých let. Úspěchy a sláva jdou ovšem vždy ruku v ruce se závistí a intrikami. Člověk se může bránit, kůň ne. A Phar Lap doplatil na lidskou zlobu a malichernost...

S vítězícím Phar Lapem jsou spojována jména tří mužů. Trenér Harry Telford už nikdy neobjevil koně týchž kvalit, finančně zkrachoval a žil v chudobě až do roku 1960. Majitel stájí Dave Davis zemřel v Kalifornii v roce 1959. Phar Lapův ošetřovatel Tommy Woodcock se stal jednou z nejznámějších osobností australského turfu. V době natáčení tohoto filmu mu bylo 78 let a stále ještě působil jako trenér. (Zahrál si v něm jednu z epizodních rolí.) Film vzpomíná nejen na stejnojmenného fenomenálního koně, ale zároveň nám umožňuje nahlédnout do zakulisí dostihového sportu, ovlivněného nejrůznějšími profesemi, od chovatelů přes trenéry a žokeje, až po bookmakery. (oficiálny text distribútora)

waska

Nejlepší a nejúžasnější kůň ze všech, rozený vítěz! Nejlepší film z dostihového prostředí, který bude těžko překonán! Skvělé dostihy, úžasná atmosféra, krása těchto ušlechtilých zvířat a Phar Lap! Kůň, který za svoji vyjímečnost zaplatil životem a jen kvůli penězům.. ()

Sophia

Nejen prostředí, napětí při závodech, ale i skutečný příběh koně s obrovským srdcem - Phar Lapem...Naprosto báječný film, který nemusí mít další komentáře... Rozhodně a bez řečí 5*.... ()

balcazar

Tvrdohlavý a neúprosný tréner dostihových koní z bežného ľudu sa dostane do vyššej vrstvy, v ktorej vládnu byrokratické ťahy, plné pochybných a zákerných rozhodnutí. Veru, taký je vrcholový šport, nielen v dostihách. Veľmi kladne hodnotím samotnú športovú časť (preteky), detaily na svalstvo Phar Lapa dodávali scéne, filmu a, najmä, samotnému koňovi ešte viac suverenity, majestátnosti. Naopak, tá "špinavá" časť plná čachrov, peňažných hier moju pozornosť po čase trochu strácala. ()

Ronee

To je on, môjho srdca šampiňón. Tento film som videla veľmi dávno, ešte v detstve a bol to možno prvý film, ktorý ma uchvátil a vtiahol do deja. Navyše som veľmi súcitila s úbohým koňom, ktorého ľudia využívali na ich hlúpe zábavky. Vryl sa mi do pamäti tak, že som ho po rokoch hľadala, no nevedela som si spomenúť na názov, vedela som len meno koňa a tak som ho našla:) ()

Bigfuckman

Phenom-enální AMD ehm Phar lap umí vítězit. Krásný film o vzestupu a pádu nejrychlejšího koně světa. Peníze vládnou všude, hlavně u sázkových kanceláří. "Když je někdo dobrej tak je to ok, když je někdo moc dobrej naruší to systém." ()

xxlch

Nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu,nejkrásnější a nejdojemnější film o koních je Phar Lap.Kdo se ubránil dojetí-nemá srdce a rád zvířata.Hodně silný příběh!!! ()

Pravek007

Za mě rozhodne nejlepší film s touhle tématikou. Často v tomto směru bývá jako kultovní film vyzdvihován "Zaříkávač koní", ten ale podle mě Phar Lapovi nesahá ani po kotníky! Úžasný film o legendárním šampionovi a zároveň o lidské ješitnosti a hyenismu. Jasných 5*! ()

danndda

Film o nádherným tvorovi se strašně smutným koncem. Nevinné zvíře je proti lidské hamižnosti bezbranné. Bohužel to v dostihovém sportu nebude ani dnes jiný. ()

route60

Krásny film o koni který byl nejlepší ale zničila ho lidská nenávist Simon Wincer to se zvířaty uměl a je tento snímek právem považován za skvost mezi filmy o koních ()

Jebak8

Phar Lap je australským hrdinou dodnes a v Národním muzeu je vystaveno jeho srdce, největší srdce jaké kdy měl závodní kůň. Moc dojemnej příběh, o film ani tolik nejde. Přesto je to hrozně smutný na konci a všechny závody jsou napínavý. Doporučuji všem, tohle není film pro koňofily, ale pro všechny, kteří mají rádi silný příběh. ()

megajalec

Príjemný film pre celú rodinu alebo séria príbehov o koňovi menom Phar Lap alebo Blesk. Dobre podané, najmä spomalovačky pri závodení. Film pekne načrtol aj podvody, ktoré sa pri športe dejú. ()

mablo

pro mne jednoznacne nejlepsi a nejlepe naticeny film o sportu, nicmene nejde jen o sport jako takovy ale cele pojeti... neni jiny film na ktery bych si tak casto vzpomnel. ()

Salus

Trochu přeceňovaný snímek vytvořený přesně pro cílovou skupinu - pubertální koňské dívky. Jen pro skalní koňáky a nenapravitelné idealisty. ()