Obdobie dospievania môže byť veľmi komplikované. Riley, která je vytrhnutá zo svojho starého života na americkom Stredozápade potom, ako sa jej otec musí kvôli novej práci presťahovať do San Francisca, nie je žiadnou výnimkou. Rovnako ako my všetci, aj Riley je zmietaná svojimi emóciami – Eufóriou, Strachom, Hnevom, Nechutenstvom a Depresiou. Všetky tieto emócie spoločne nažívajú v tzv. Riadiacom centre v mozgu, odkiaľ jej pomáhajú vysporiadať sa s nástrahami bežných dní. V čase keď sa Riley snaží vyrovnať so zmenou, ktorú jej prináša presťahovanie sa na nové miesto, prepukne v Riadiacom centre zmätok.  A hoci sa Eufória, ako Rileyina dominantná emócia snaží zachovať pozitívne myslenie, objavujú sa medzi jednotlivými pocitmi nezhody v tom, ako sa najlepšie vysporiadať so životnou zmenou, novým domovom a školou.Či sa už jednalo o dobrodružný balónový let vysoko v oblakoch, alebo o veľkomesto plné príšeriek, oskarový režisér  Pete Docter sa vždy snažil zaviesť divákov na neobyčajné a nápadité miesta. V najnovšom prírastku do kolekcie Pixaroviek sa prenesieme na jedno z najpozoruhodnejších miest vôbec – priamo do ľudského mozgu. (Saturn)

Slezi

Miluju Pixar a ještě se nestalo, že by mě zklamal. V hlavě mě taky nezklamalo a nemá dle mého smysl zpochybňovat co se týče kvalit tohoto filmu, protože je bez pochyby má. Snad jen jsem moc nepochopil přítomnost Znechucení, kterou jsem teda nebral nikdy jako extra emoci. No a musím uznat, že se jedná o jeden z nejsmutnějších (možná i nejsmutnější) filmů co jsem kdy viděl (smutnější od pixaru je snad jen začátek Vzhůru do oblak). A to si ten film ani nemusel hrát na nějaké ždímání emocí, ale už svým samotným dějem je dost depresivní. Hold dospívání je mrcha a věřím, že každý kdo má duši, tak při sledování tohoto filmu zavzpomínal na svoje dětství a následné dospívání. Hold život není lehký, ale určitě je lehké hodnocení tohoto filmu. 5* ()

Starejsi

Skvelé nápady, ale niektoré veci tam boli nedomyslené (napr. keď sa Smútok dotkol šťastnej spomienky začala sa meniť, ale keď sa dotkla Nechuť, tak sa nezmenila) ale bolo to milé, nasmial som sa dosť, Hnev so Strachom podarená dvojka. ()

DirtyDozen

Dávám 4*, protože si myslím, že film šel udělat nápaditěji. Začátek a řídící centrum bylo úžasné, pravdivé. Ztracení a ježdění vlakem už nee. I tak je to moc pěkný film. P.S. Happyend na konci byl super-ale- co je puberta víme ? ()

Maarty86

Starý dobrý Pixar je zpět! Po asi 20 letech první animák viděný v kině a jsem moc rád, že to byl zrovna Inside Out. Tento nejnovější Pixaří počin je originální, chytrý a dokáže skutečně dojmout. Řekl bych, že pro nejmenší caparty to úplně není, ale děcka školou povinná už by to docenit mohla. Já se výborně bavil celou stopáž a několik scén mě skutečně dojmulo, jak se to už nějakou dobu žádnému jinému (i hranému) filmu nepovedlo. Film mě svým způsobem donutil zamyslet se nad životem a sám nad sebou, to bych u animáku rozhodně nečekal a považuji to za unikát u tohoto druhu filmu. Viděno v 3D verzi s dabingem a ač mám radši originální znění, tak zde mi dabing vůbec nevadil, postavy jsou namluvené velice dobře a trefně. 3D efekt zde nijak nevyniká, ale ani neruší, žádné uhýbání hlavou apod. se zde nekoná, ale ono je to asi dobře, toto umírněnější a nerušící 3D se zde hodí mnohem více. Pro mě tedy velice příjemné překvapení, zatím nejlepší animák tento rok (možná i déle) a jasný kandidát na oscara v kategorii Animovaný film. Vřele doporučuji všem věkovým skupinám - 95% ()

klaranapoli

Wow, extra super animák, snad poprvé jsem u animáku brečela, jako sorry, ale Mimoni ať jdou někam, byli o ničem, ale tohle je PECKA!!! ale svojí hlavu bych radši vidět nechtěla :D ()

Aquaponik

Viděno ve 3D v kině. Myslím, že je to po dlouhé době opravdu výborný animák, plný fantazie, který hýřil nápady a mě se opravdu líbily. Navíc jsem tenhle animák bral spíše jako dojemný, ne jako komedii. Nicméně doporučuji. **** ()

Uroboros77

Hezky zpracovaný animák, kde i dospělý má občas co dělat aby pochopil všechny souvislosti a narážky. Děti z toho krom vtipných postaviček musí mít úplné prd ale stejně jich tam chodí jako much :) ()

katherine7

Nejlepší animák, co jsem kdy viděla. Mělo to šťávu a náboj! Na konci mi i slza ukápla, což se mi naposledy stalo u Lvího krále 1. Myslím, že netřeba komentovat další věci. Jak pro děti, tak i pro dospělé. Za mě 5*! ()

shinlove

Jeden z nejlepších animáků posledních let! A co je hlavní - pro děti i dospělé! Pixar pochopil, že na tyto filmy chodí s omladinou i rodiče a zapracoval na tom. Konečně po všemožných zvířatech přišel s nápadem, který je naprosto originální. Opravdu povedené a nestydím se dát 5* ()

ScoRPy

Výborný nápad, ale to provedení!! Přímočaré, smutné až dojemné a bohužel nezábavné. Nejzajímavější částí filmu jsou pak pro mě závěrečné titulky s náhledy do hlav ostatních.. ()

opiumka

V hlavě je báječná animovaná podívaná pro dospělé i děti. Byla jsem nesmírně nadšená. Báječný nápad, báječné zpracování a báječný ANGLICKÝ dabing. Přesně takhle má rodinný animák vypadat. Pobaví, rozpláče...prostě paráda. ()

KraLuban

Tak tohle byla opravdu pecka - krásná animace, skvělý inteligentní příběh, geniální koncept fungování mysli...skvěle jsem se bavil. Pixaři se fakt vytáhli:). 90%. ()

matej.perun

Ah, som tesne za polovicou a mam chut to vypnut. Takych otravnych hrdinov v Pixarovke ani nepamatam. Par vtipnych momentov, fajn koncept, spracovanie opat spicka (o tom sa uz asi ani nemusi pisat, kedze je to tak stale) a celkovy napad je zaujimavy, no celej veci chybaju spravne "emoce". Skoda, po nadsenych recenziach som sa fakt tesil. Jedna z najpozitivnejsich veci je nakoniec to, ze to nie je ziadne trapne pokracovanie. Budem teda cakat co pride dalej, i ked neodbytna predstava, ze uroven "svatej trojice" uz Pixar nikdy nedosiahne zacina byt coraz realnejsia. A kedze Ghibli Studio uz skoncilo, zacinam mat opravnene obavy o buducnost animovaneho filmu ;) UPDATE - tak po druhej projekcii musim uznat, ze to patri medzi to lepsie od Pixaru z poslednej doby a idem hore o 1*. ()

RoyBatty444

Pekný film hlavne pre malých ale i veľkých. S ponaučením a zaujímavým filozofickým a psychologickým námetom. Hlavná myšlienka stavanie ostrovov v mysli zo osobnostne tvorivých skúseností, ktoré sa rozpadnú ak sa putá pretrhnú. ()

MotMotkovich

Tentokrát se jedná opravdu o pohádku pro děti. Pro dospělé tady není, kromě závěrečných titulek, zhola nic. Z hlediska dítěte 4*, z hlediska dospělého 1*, ale vzhledem k tomu, že je to pro ty nejmladší z nás, tak se přemůžu na ty 3*. Rada pro ty, co na to jdou s dětmi do kina - vemte si něco ke čtení nebo špunty do uší a spěte. ()

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

09.02.2023

…a všechny jsou pokračování starších hitů. Tak by zhruba šlo shrnout to nejdůležitější z první letošní čtvrtletní konference společnosti Disney, na které vracející se šéf Bob Iger ubezpečil akcionáře… (viac)

Toy Story 4 má scenáristku

Toy Story 4 má scenáristku

20.01.2018

Čtvrtý díl Toy Story se nedává dohromady úplně snadno. Pixar ho oznámil v roce 2014 na červen 2017, jen aby se odsunul na červen 2018 a nakonec až na červen 2019. Původně ho měli napsat Rashida Jones… (viac)

Startuje první ročník festivalu Na hlavu

Startuje první ročník festivalu Na hlavu

13.04.2017

88. Oscary - výsledky

88. Oscary - výsledky

29.02.2016

Letošní "kontroverzní" ročník udělování Oscarů skončil. Akademie umění a věd rozdala svá každoroční ocenění. Jedním z několika překvapení večera bylo vyhlášení nejlepšího filmu, kterým se stalo drama… (viac)