Obdobie dospievania môže byť veľmi komplikované. Riley, která je vytrhnutá zo svojho starého života na americkom Stredozápade potom, ako sa jej otec musí kvôli novej práci presťahovať do San Francisca, nie je žiadnou výnimkou. Rovnako ako my všetci, aj Riley je zmietaná svojimi emóciami – Eufóriou, Strachom, Hnevom, Nechutenstvom a Depresiou. Všetky tieto emócie spoločne nažívajú v tzv. Riadiacom centre v mozgu, odkiaľ jej pomáhajú vysporiadať sa s nástrahami bežných dní. V čase keď sa Riley snaží vyrovnať so zmenou, ktorú jej prináša presťahovanie sa na nové miesto, prepukne v Riadiacom centre zmätok.  A hoci sa Eufória, ako Rileyina dominantná emócia snaží zachovať pozitívne myslenie, objavujú sa medzi jednotlivými pocitmi nezhody v tom, ako sa najlepšie vysporiadať so životnou zmenou, novým domovom a školou.Či sa už jednalo o dobrodružný balónový let vysoko v oblakoch, alebo o veľkomesto plné príšeriek, oskarový režisér  Pete Docter sa vždy snažil zaviesť divákov na neobyčajné a nápadité miesta. V najnovšom prírastku do kolekcie Pixaroviek sa prenesieme na jedno z najpozoruhodnejších miest vôbec – priamo do ľudského mozgu. (Saturn)

Prometheus69

A takhle se milé děti rodí retardi!!! debilní depka!! U mě štěstí asi zabilo tu depku a pak chcíplo nudou... jako já u téhle infantilní vylízanosti. jednu hvězdu dám aspoň za technické zpracování a Mozkovníky no a pár gegů... ALE... za animaci však né.... Vražedná nuda.. a totálně promarněný potenciál... třeba se tu roztečte samým Štěstím! Na Mimoně to sice zdaleka nemá... ale, v pohodě to u mě získává 2. místo za nejhorší anímák roku PŘEDEVŠÍM ZA ANIMACI!!! (jak z kouzelné školy) . Blecht... O_o Malá oprava pro vaše rozjařené myšlenky... ty malé postavičky, v naší hlavě nic neřídí. Jen vnuknou myšlenku... Jsou to jen hlavní klíčové znaky naší osobnosti. Ale rozhodně to nejsou ty věci co řídí naší hlavu. Bheeee..... Americký vrozený strach z klaunů už je fuck trapný. Ono neodehrávat se to jen v hlavě té holky... urodilo by se mi v hlavě určitě lepší hodnocení. ()

panMartin

Rozhodně nejhorší a nejnudnější pohádka od Pixaru. Tady geniální nápad pohřbili pod tunou patosu a ošklivou animací. Bohužel film vypráví naprosto nudný a ničím zajímavý příběh. Pro děti do 10 let možná v pohodě, ale Pixar byl vždy ukázkou toho, že animovaný film si užijí všechny věkové kategorie. Chyběly mi tam scény, při kterých by se člověk smál. Dospělák se na to jednou podívá a stačí. Dle mého je tenhle film docela nadhodnocený. Ale je to můj názor. ()

tatanapope

To jak přemýšlíme , jak se rozhodujeme , co cítíme . Ano radost , smutek ,hněv , strach a znechucení , to jsou pocity , které ovlivňují náš každodenní život . Velmi originálně a nápaditě podaná pohádka , která je , tak jednoduchá , až je svým způsobem geniální . To , co se nám honí hlavou a neříkáme nahlas , je občas už ve své podstatě velmi vtipné a když se na to nahlédne takto , řekněme zevnitř , je to dokonalé . Jistě těch vtipů mohlo být více , ale zase buďme rádi , že to nepřeplácali. Pohádka naprosto splnila moje očekávání . Nebrečela jsem smíchy , no ale bavila jsem se stabilně po celou dobu a to mi ke spokojenosti bohatě stačí . ()

Doudis19

Zajímavá a do všech detailů mistrně propracovaná pohádka, která není, tak úplně pro ty nejmenší. Především druhá polovina se nese na dost depresivní vlně. Humor taky není zrovna Disneyovsky trefný, ale nadruhou stranu vtitřní vesmír mysli hlavní hrdinky, to je skutečně přehlídka nápadů a strhujících okamžiků. Navíc, ač animák, demoliční záběry a akční scény svou velikostí nejenom potěší, ony dokonce ohromý. ()

chelseaman22

Já chci být vztek! Odporná to existence štěstí vyvolává na dětském xichtě radost, ale u mě vyvolává znechucený pohled plný myšlenek na bohužel zprzněný konec Matěje a Mařenky, jež neskončili v pekařské troubě na fornetti. Zdařilý námět oslazený výbornou animací může chytnout za úd i dospělého, avšak těch patetických výjevů by definitivně mohlo býti méně! 82% ()

Triple H

Jeden z vrcholov pixarovskej tvorby. Ich typický zvyk zobrať fiktívne prostredie (hračky, mravci, príšerky) a obtlačiť doň ľudský spôsob života tu našiel asi najúrodnejšiu možnú pôdu. Nápad aj spracovanie sú rovným dielom sofistikované a geniálne jednoduché. Dalo by sa určite rýpať v tom, že zápletka nie je nič špeciálne a že z námetu sa možno dalo vytrieskať viac. Ale načo? To čo Docter a spol. priniesli je výstižné, inteligentné, vtipné a na viacerých miestach dojímavé. Takto efektívne zo mňa city nežmýkal už dlho žiadny film, akurát že vzhľadom na pointu mi to neprišlo manipulatívne a lacné, ale adekvátne a vítané. Je toľko rozprávkarov, ktorí sa snažia skĺbiť detskú zábavu aj s nejakým tým ponaučením do života (často súcim viac starším divákom ako malým deťom), ale asi nikto to nevie urobiť tak milo, vkusne a inteligentne ako Pixar. A zároveň zarobiť prachy, predať tony hračiek, atď. Ideálny balans medzi komerciou a umením, a v rámci hollywoodskych štúdii a veľkých budgetov vlastne ojedinelý úkaz. Oba palce hore. ()

octopuska

Tak trochu zklamání, děti absolutně nemůžou stíhat, spíš pro dospělé a i tak znám mnohem lepší pecky. Chvílema jsem měla problém udržet pozornost, hrozně chaotické, až zmatené. ()

Motinski

Skvelý námet, tradične dobrá animácia, príbeh čo vie chytiť za srdce aj rozosmiať zároveň. Množstvo nápadov, detailov a neuveriteľné dávkovanie emócií. Máloktorým animákom dávam suverénnych 5*,  no tu som neváhal ani na chvíľu. Možno sa to rokmi zmení ale zatiaľ ide suverénne o najlepšiu Pixarovku akú som videl. ()

David.Darco

Rozprávka to je skvelá s množstvom odkazov, no na jej smolu som si pozrel deň po nej Pieseň mora a ostal tak rozčarovaný, že na 5* filmik nedosiahne. Každopádne som zvedavý na pokračovanie a či film rozvinie potenciál viacerých "hláv" na viac ako 2 či 3 minúty. ()

LiborGondek

Úvodem musím říct, že jsem se na tenhle animák opravdu těšil. Po první třetině filmu jsem se ale začal nudit a byl zklamaný. Nutno dodat, že pocit zklamání rostl s každou další minutou. Čas od času nastala sice i vtipná situace, ale přehršel všeho ostatního, nutného a nezajímavého to úplně zabila. Naprostý obrat nastal pár minut před koncem. V hlavě rozjelo závěrečnou partii a nechalo si na to samá esa. Posledních pár sestříháných scének těsně před titulkami bylo jedním slovem dokonalých. Katapultovaly film ze všedních 3* na zcela zasloužené 4*. Kočka The Best! 80% ()

Ryuuhei

Nečekal bych, že tím nejlepším navštíveným filmem za víkend, na který jsem navíc šel víceméně náhodou a moc tomu předem nevěřil, bude zrovna "V hlavě". Pixar nezklamal, naopak ukázal, jak hodně se dá vytěžit z jinak poměrně banálního příběhu, když se zapojí dostatek fantazie a vůbec šílených, až geniálních nápadů. Kdy jsem v této fantazii zůstal i po skončení filmu a dokázal si díky tomu vytvořit vlastní svět ve své mysli. Ze 4* vytaženo na 5*, protože po druhém zhlédnutí musím potvrdit, že je to skutečně geniální, po všech směrech propracovaná, ze začátku parádně vtipná a ke konci ukrutně emotivní záležitost a asi vůbec ta nejlepší Pixarovka za poslední roky. 95% ()

hallelluja

Môj predpoklad o pôvodnom znení s holandskými titulkami sa definitívne rozplynul vo chvíli, keď si pred nás sadala skupinka prdiakov vedená poľskými aupairkami. Ach... Počas hodiny a pol čumákovania na animácie doprevádzané chrochtaním, grganím a funením (rozumej "holandčina") sa mi V hlave rozvinul úžasný príbeh, z ktorého by nejeden latentný detský psychológ zažil ďalší Pixar orgazmus. Priateľ hovorí, že aj ten animák bol dobrý. ()

Tosi

Vzalo mě to tak za srdce, jako bych snad ani nekoukal na dětský film. Naprosto to předčilo mé očekávání a nemůžu uvěřit, že "já" dávám pět hvězdiček animáku :-) ()

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

09.02.2023

…a všechny jsou pokračování starších hitů. Tak by zhruba šlo shrnout to nejdůležitější z první letošní čtvrtletní konference společnosti Disney, na které vracející se šéf Bob Iger ubezpečil akcionáře… (viac)

Toy Story 4 má scenáristku

Toy Story 4 má scenáristku

20.01.2018

Čtvrtý díl Toy Story se nedává dohromady úplně snadno. Pixar ho oznámil v roce 2014 na červen 2017, jen aby se odsunul na červen 2018 a nakonec až na červen 2019. Původně ho měli napsat Rashida Jones… (viac)

Startuje první ročník festivalu Na hlavu

Startuje první ročník festivalu Na hlavu

13.04.2017

88. Oscary - výsledky

88. Oscary - výsledky

29.02.2016

Letošní "kontroverzní" ročník udělování Oscarů skončil. Akademie umění a věd rozdala svá každoroční ocenění. Jedním z několika překvapení večera bylo vyhlášení nejlepšího filmu, kterým se stalo drama… (viac)