Obdobie dospievania môže byť veľmi komplikované. Riley, která je vytrhnutá zo svojho starého života na americkom Stredozápade potom, ako sa jej otec musí kvôli novej práci presťahovať do San Francisca, nie je žiadnou výnimkou. Rovnako ako my všetci, aj Riley je zmietaná svojimi emóciami – Eufóriou, Strachom, Hnevom, Nechutenstvom a Depresiou. Všetky tieto emócie spoločne nažívajú v tzv. Riadiacom centre v mozgu, odkiaľ jej pomáhajú vysporiadať sa s nástrahami bežných dní. V čase keď sa Riley snaží vyrovnať so zmenou, ktorú jej prináša presťahovanie sa na nové miesto, prepukne v Riadiacom centre zmätok.  A hoci sa Eufória, ako Rileyina dominantná emócia snaží zachovať pozitívne myslenie, objavujú sa medzi jednotlivými pocitmi nezhody v tom, ako sa najlepšie vysporiadať so životnou zmenou, novým domovom a školou.Či sa už jednalo o dobrodružný balónový let vysoko v oblakoch, alebo o veľkomesto plné príšeriek, oskarový režisér  Pete Docter sa vždy snažil zaviesť divákov na neobyčajné a nápadité miesta. V najnovšom prírastku do kolekcie Pixaroviek sa prenesieme na jedno z najpozoruhodnejších miest vôbec – priamo do ľudského mozgu. (Saturn)

LukeKiller

Po "hovoriacom všetkom" sa rozhodol Pixar otestovať svoje scenáristické schopnosti v téme dosť ťažkej a to "ako funguje po emocionálnej stránke človek". Čo je určite téma, pri ktorej by sa kde kdo zapotil, kde kdo zlyhal a to sa to ešte nesnažili zachytiť ako animák. Čo mohol byť strašný, ale strašný prúser. Ale nie je. Je to milé, je to vtipné a zároveň nie zbytočne cukrkandlové. Film má dokonca celkom milú pointu a na poli animákov je to obdivuhodný počin, ktorý pri Ice Age 59 vyčnieva ako Matterhorn v Maďarsku. ()

wirtr

Dobrá oddechovka, ale nic moc děj. Super hlášky, myslím, že takové krizové období, jako je puberta by bylo ještě lepší. ()

DoNotCross

Jeden z nej animáků, co mi prošel před očima. Parádní nápad, imaginace tvůrců vyždímaná na maximum, zásadní momenty filmu jsou překvapivě dospělé, o dost dospělejší než v klasickém blockbusteru, natož animovaném filmu. Do toho hafo hlášek s kultovním potenciálem. Tohle je vymazlená pecka, která má opravdu potenciál pobavit celou rodinu. Bude dvojka z období puberty? ()

XXXXXXXX

Asi mi momentálně v hlavě chybí potřebná dávka radosti. Vlastně to jediné, co tam teď převládá je do červena rozpálený vztek. ()

Mykhaluu

Bál jsem se, že to bude příliš smutné a příliš složité - a byl to celkem jednoduchý příběh. S jednoduchostí si genialita někdy pohodlně vystačí! :) Napadalo mě, co by mohlo být jinak a blabla, ale nakonec bych neměnil ani ťuk, jak to vytvořili, tak to beru! :) ()

nula87

Nápad za milion procent, zpracování ne dokonalé, ale rozhodně výborné - asi to nejlepší od Pixarů za poslední roky. 80% ()

donnovann

Skvělý nápad i zpracování. Film jsem si užíval od samého začátku, líbí se mi, že i animovaný snímek může mířit na "starší" diváky. U scénky, kde jsme se dostaly do hlavy otce a matky jsem se upřímně nahlas smál, což se mi u animovaného filmu nestalo už hodně dlouho. ()

fleshbekr86

tento film je prý pro děti, ale mě neskutečně dostal, svoji propracovaností a domyšleností je dokonalým dílem i pro dospělého diváka... stále ho mám V hlavě ()

Tominni

Výborný animovaný film, dlouho jsem čekal, kdy přijde něco extra od Pixaru a dočkal jsem se. Není to jenom nápadu, který je vskutku originální (pokud nepočítám Byl jednou jeden život), ale směs vtipu a dialogů mezi postavičkami emocí (radost, smutek, hněv, nechuť a strach) je vyvážena skutečnými emocemi. Já jsem si to tedy užil. ()

niska98

Jeden z nejlepších animáků poslední doby a já doufám, že jich bude čím dál víc. Zajímavé postavy a opravdu promyšlená psychologie. Žádné výmysly, takhle to prostě v hlavě funguje ()

Nathaniell

My ovládáme emoce a emoce ovládají nás. A celý tenhle barvitý film je právě o tom. Malá holčička se přestěhuje. Daleko od kamarádů, daleko od svého hokejového týmu, daleko od všeho, co měla ráda. Hroutí se jí svět, hroutí se jí myšlenky. Panikaří navenek i uvnitř... A její dobrou náladu čeká neuvěřitelná cesta. Zamyslete se nad tím takhle a možná dojdete ke stejnému závěru jako já: Že tenhle film je možná tak trošku přehnanej. Ale jen možná. Potřebuju to vidět ještě jednou a CHCI DVOJKU!!! 5* ()

Kimkong

Pointou filmu je, že člověk nemůže být stále jen šťastný, ale čas od času musí ke kormidlu pustit i ostatní. Kdyby se řešily hlavy více lidí, případně zvířat, mohlo to být lepší. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 8,2/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 98% (?!), Audience Score - 89% | FDb.cz - 81,1% | Kdyby u nás v hlavě existovala nějaká dáma jménem "Radost", včera během sledování tohoto filmu se dotkla této vzpomínky a zařadila je mezi šťastné, ale ne mezi klíčové! Ještě jedna věc: Dámy a Pánové, Pixarovka dostala snad poprvé v historii výborný a originální námět a již tradičně výbornou animaci, i když achjo.... sledováno u HBO GO a teda jako chvílemi se kvalita rapidně zhoršovala. A taky jsme si mysleli, že z originálního a super námětu dokážou frajeři vytěžit i originální film, to se ale nestalo, a tak se "Inside Out" v duchu svých (kolikrát i o třídu lepších) druhů. No nic, koneckonců je to pro děti a ti prostě mají rádi zábavné pohádky s "rodinným posláním", a tak se holt Pixaráci musí od nás spokojit s takovými lepšími 4*, tedy zhruba 75-80%. ()

OJan

Pixar to umí a tento film je za mě jeden s nejlepších filmů od Pixaru, takový psychologický animák a to mě na tom baví. |95%| ()

maoc

Sdílím nadšení Mattyho i výhradu Jhershawa. Rozhodně film na několik shlédnutí, jak je nabitý vším možným. Děti zase až tak moc nebaví, asi z něj přece jen cítí ty "negativní" a složitější emoce, které je matou. Dospělí si jej "užijí" více. Možná i se slzami. ()

Blazkowicz

Nelíbilo se mi to a nebylo to tím, že by to bylo přehnaně dětské. To ani moc ne. I přes zajímavý námět, že je něco/někdo v hlavě, mi to přijde blbé. Koho zajímají v animáku emoce ztvárněné divnýma panďulákama. Nahrazení emocí něčím jiným nebo aspoň zredukovaný počet by byl pochopitelnější. Ale možná, že to děcka nakonec poberou líp než já. 2+* ()

johnny01

Fantasticky zpracovaný příběh, a přitom velice uvěřitelný i z odborné stránky. Něco pro příznivce Freudovské psychologie. :) Výběr emocí je samozřejmě trochu arbitrární a možná je škoda, že strach a nechuť dostávaly menší prostor. Celkově je to nádherná alegorie, kterou si vychutnáte díky jednoduchému a prvoplánovému příběhu v reálném světě (což je zde nakonec plus). Zapomenutí vymyšlené postavy je fantastické. I koncept ostrovů je skvělý, byť je to vystavěno v takové důležitosti, že to vypadá na poruchu osobnosti (nebo minimálně posttraumatická stresová porucha). Návrat radosti je samozřejmě trochu vyumělkovaný, ale zase umožňuje krásnou procházku pamětí. Vynikající jsou pak problesky do emocí jiných a úplně nejlepší je pak jedna ze závěrečných scén ("cítím jídlo") - to je naprosto úžasné! ()

U Disneyho představili řadu novinek

U Disneyho představili řadu novinek

10.08.2024

Tento víkend probíhá v kalifornském Anaheimu letošní osmý ročník přehlídky D23, což je nejzásadnější událost pro fanoušky tvorby Walt Disney Company za celý filmový rok. Samotné studio si pro tuto… (viac)

V hlavě 2 má miliardu

V hlavě 2 má miliardu

03.07.2024

Filmový rok 2024 zná svůj první miliardový hit. Nestala se jím Duna: Část druhá, ačkoliv se svými 711 miliony měla docela dobře nakročeno, ale dosáhlo toho jiné pokračování dalšího populárního snímku… (viac)

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

09.02.2023

…a všechny jsou pokračování starších hitů. Tak by zhruba šlo shrnout to nejdůležitější z první letošní čtvrtletní konference společnosti Disney, na které vracející se šéf Bob Iger ubezpečil akcionáře… (viac)

Toy Story 4 má scenáristku

Toy Story 4 má scenáristku

20.01.2018

Čtvrtý díl Toy Story se nedává dohromady úplně snadno. Pixar ho oznámil v roce 2014 na červen 2017, jen aby se odsunul na červen 2018 a nakonec až na červen 2019. Původně ho měli napsat Rashida Jones… (viac)