Green Day - Holiday

(hudobný videoklip)
Krátkometrážny / Hudobný
USA, 2005, 4 min

Hudobný videoklip americkej punk rockovej kapely Green Day. Ide o rýchly, energický a melodický kalifornský neo-punk. Pieseň "Holiday" je z ich radového albumu "American Idiot". (MM_Ramone)

MM_Ramone

Say hey! Punks, Let´s Go... máme tu ďalší parádny videoklip od americkej formácie Green Day. Pre mňa osobne je to jeden z ich najlepších. "Holiday"! Má to takú dekadentnú, retro hollywoodsku atmosféru. Moc dobre natočené video. Aj samotný song sa mi páči. Je rýchly, dravý, melodický, energický... dokonalý kalifornský neo-punk! Pieseň "Holiday" je v poradí tretia skladba z ich siedmeho oficiálneho, štúdiového albumu "American Idiot" ***** ()

NorseSword24

Videoklip nijak extra dobrý ale nie je ani priemerný. Pesnička zato moja najobľúbenejšia od Green Day. Vždy keď autobus príde do mesta kde mám intrák, si ju pustím. ()

• Video je předcházející videu k písní ''Boulevard of Broken Dreams'', které začíná právě ve chvíli, kdy tato končí. (GreatestFan)
  • Auto, ve kterém kapela jede, je Mercury Monterey z roku 1968. (GreatestFan)
  • V autě, které se v klipu objevuje, členové kapely přijeli také na udělování cen MTV, kde si odnesli celkem 7 ocenění. Auto řídil jeden z jejich přátel. (GreatestFan)