70. roky 19. storočia. Medzi novými osadníkmi Divokého západu čaká dánsky prisťahovalec Jon Jensen (Mads Mikkelsen) už dlhé roky na to, aby mohol priviesť do Spojených štátov svoju rodinu. Keď sa mu to konečne podarí, krátko po príchode sa jeho žena aj syn stanú obeťami hrozného zločinu. Jon zo žiaľu a zúfalstva páchateľov prenasleduje a zabije, čo sa nezaobíde bez ostrej reakcie okolia. Bratom jedného zo zabitých vrahov je totiž bezcitný plukovník Henry Delarue (Jeffrey Dean Morgan), ktorý terorizuje mestečko Black Creek a nezastaví sa pred ničím, len aby pomstil svojho súrodenca. Bez pomoci komunity, ktorá ho opustila a zavrhla, sa Jon mení z mierumilovného farmára na neohrozeného bojovníka, ktorý sa musí postaviť zločineckej presile sám, aby našiel pokoj v duši a možno aj zachránil obyvateľov mesta. (TV JOJ)

lucijelucije

Jak už jsem několikrát zmínila westerny moc nemusím, ale kombinace Dánsko-M. Mikkelsen-E. Green, to jsem si nemohla nechat ujít. The Salvation má krutý start, krutější, než dokážu snést, ale potom se začíná rozjíždět odplata a děj se otáčí. Sice ten příběh není úplně tempovní, ale nějak mi to u tohoto filmu nevadí, spíš naopak. Pomsta tady není sladká, ale autentická. 7/10 ()

Lefty86

Občas se oživí i skomírající žánr nějakým povedeným kouskem. Western nikdy nebyl mým šálkem, ale některé novější se mi líbí víc než mnohé opěvované klasiky. Narozdíl od milovaného akčního žánru, kde novinka která vás posadí na prdel aby se pohledala. Když se tam nelítá v punčocháčích. Překombinuje se všechno supergalaktickým spiknutím nebo jiným nesmyslem. Takové jaké se dřív točili akční filmy , jednoduché, přímočaré, drsné se dnes točí právé Westerny. Spása patří mezi ně. Výborně navozená atmosféra. Hra s emocema. Mě osobně smrt rodiny hned na začátku byla opravdu líto. Soucítil jsem s Jonem kterého zahrál skvěle jako vždy Mads Mikkelsen. Jefrey Dean Morgan, si pouze zopakoval roli Negana. Tahle postava je uplně stejná, s podobnými praktikami. Za mě určitě spokojenost. 90% ()

Mikino00

Silně nepůvodní pouliční směska. Pokus natočit klasický western (motiv, děj, postavy, finále) ze zlaté éry v "moderním" temném syrovém duchu, což se rozhodně nepovedlo. Hlavně po dějové stránce, kde jedno klišé střídá druhé, se jedná o jednoduchou přímočarou podívanou a právě zde chyběla ta jakási nadsázka i lehce humorný tón klasických westernů, dávající ve své době zapomenout na dokola recyklované příběhy. Postava Evy Green je tam úplně zbytečná, přišlo mi to, že že je tam jen pro atraktivitu a své jméno (taky aby tam nebyli sami muži). ()

Zombi

Parádní westernová žánrovka o pomstě, a nic víc, to zde můžete čekat a to zde také dostanete. Dobré herecké obsazení, žádné prostoje, hutná atmoška a fajn závěrečná vybíjená. Některé prvky by mohly být podány malinko jinak, alespoň pro mě, ale celkově jsem spokojen. Drsný western s minimem dialogů, zahalenou Evou Green a nasraným Madsem. Slabší 4 hvězdy. ()

jasse

Vcelku jednoduchý příběh, kdy otec vyvražděné rodiny pomstí smrt svých blízkých, aniž by tušil, že vrahové jsou členy rodiny chamtivých kriminálníků, terorizující celou vesnici. Dánové žánr western podle mě zvládli na jedničku, herecké výkony vynikající, trio Mads Mikkelsen, Jeffrey Dean Morgan, Mikael Persbrandt nezklamalo (plus samozřejmě Eva Green). Spousta velmi atraktivních záběrů (vzplanuvší chlap od doutníku), a i to, že se na Divokém západě nachází duo Dánů bylo vysvětleno věrohodně (bývalí vojáci dánsko-německé války). Poměrně zajímavý byl důvod krutosti hlavního záporáka - šéfa bandy - zastrašit, vypudit, vyzabíjet obyvatele městečka (Indiáni už byli vyzabíjení), a jejich pozemky a půdu s pomocí zkorumpovaného starosty prodat ropné společnosti, protože se tam nachází ropa...jak současné.. ()

Nethar

Mads Mikkelsen a Eva Green se svými věčně podmračenými výrazy do westernu krásně zapadají. Už od první dostavníkové scény film se skvěle vystavěnou atmosférou a správnými charaktery. Na klasiky typu Tenkrát na západě či Tanec s vlky to nemá, ale je to určitě jeden z nejlepších westernů let posledních, snesousí srovnání s Yumou, apod. Očekávání naplněno a nezbývá než zase pár měsíců čekat, než se s Madsem Mikkelsenem objeví něco dalšího. ()

laepus

Nejen westernová, ale i filmařská dokonalost. A to i přesto (nebo možná právě proto), že Kapitán Manchester si vystačí se třemi větami a Vesper Bond dokonce s žádnou. Všechno to bez problémů utáhne božský Mads s lehkým přispěním JDMorgana a Jonathana Pryce. ()

Alien220

Vskutku povedený western z trochu jiného úhlu. Kromě vizuálních efektů je to pěkná podívaná. Herci rozhodně nezklamali a atmosféra na vás dosedne. ()

Renfield

Že si Anders Jensen dal od náročných scénářů pauzu, by mi vůbec nevadilo, tady ta westernová klasika se v dobrém podání neokouká. Jenže to je právě to, v dobrém podání... Jistě originální vizuální pojetí, občas připomínající snad až komiks, je svým způsobem fajn, jenže mně prostě nesedlo. Triky jsou navíc často špatné, což na westernové atmosféře také dvakrát nepřidá. Částečně i díky tomu mi nejvíce sedla scéna v dostavníku, kde tohle ještě nebylo tolik znát a děj byl navíc velmi silný. Potom je tu ten moment s lampou, což vždy potěší. Co se týče ústředního hereckého tria, jsem rád, že v mlčení někdo překonal i takového matadora, jakým je Mads Mikklesen. I když Eva měla samozřejmě výhodu v chybějícím jazyku. 60% ()

Thomm

Dánská kinematografie! Severská syrovost! Mnohem lepší než ten brajgl z Ameriky! Tohle většinou skandují filmoví "odborníci" tak urputně, div si z toho nestříknou do trenek. Kecy, Salvation není ničím speciální ani nijak nadprůměrný film. Ne, že by mě nebavil děj nebo herecký obsazení, jen se bohužel nejedná o žádnou slávu, která by si zasloužila hromadu čsfd hvězdiček. Film rychle uteče a za dva dny vyšumí do ztracena. Závěrečná "přestřelka" působí hrozně lacině a Evu Green jsem asi v horší roli neviděl (a pozor, to neříkám jen proto, že tu nemá nahý scény!) ()

Nolanofil

Mads Mikkelsen je popiči aj keby hrá zošívačku, o tom žiadna. Nevadil mi ani jednoduchý z prsta vycucaný príbeh o pomste, ale čo ma fakt zabilo, že to nemá grády, vôbec žiadne. V strede mohla byť jedna dobrá mela, pri ktorej by zomrelo 30 komparzistov a koniec by som si viac vychutnal. Film, ktorý mi je tak nejak ukradnutý, aj napriek vysokým kvalitám. ()

Mr.Mick

Revenge jednohubka v podaní Madsa a Jeffreyho. Western pekný na pohľad (ak odrátam otrasný digitálny oheň) a herecky takisto dobre zvládnutý. Scenár neohúri žiadnými nečakaními zvratmi ktoré ste už nevideli v starších westernoch s podobnou tematikou ale jeho výhodou je spracovanie a schopný režisérsky dohľad. ()

Randwulf

Hrdý následovník v oblasti westernů, které se poslední dobou zas tolik netočí. Zajímavá kamera a dobré tempo již od začátku, kdy to pěkně smrdí v dostavníku. Dialogů tady zas tolik není. Jak už to na Západě bývá, spíš promlouvají zbraně a o počet mrtvol zde není nouze. Škoda bratra a závěrečné scény. Kdyby se to utlo ve chvíli, kdy na sebe Eva a Mads míří, byl bych spokojenější. I tak ale hodnotím velmi pozitivně, i proto, že dobrý film nemusí mít dvě a půl hodiny. ()

Hepy13

Spása aneb jak si Mads vystřílel krásnou Evičku Zeleňačku. Jo kdyby tenkrát na západe žilo víc Dánů, nejen že by salony měli větší tržby za alkohol, ale byla by i větší spravedlnost. ()

jilda

Vcelku slušný western, drsný a hezky zvládnutý po vizuální stránce. Ale hudebně ani výrazově to není nic nad průměrem. Nečekejte vtipné hlášky ani nezapomenutelné scény. ()

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona