Panika v městečku - vánoční poleno

• Česko Panika v městečku: O Vánocích (festivalový názov) (viac)

Další dobrodružství Kovboje, Indiána a Koně, hrdinů populární Paniky v městečku. Krátký film autorského dua Stéphane Aubier – Vincent Patar opět pracuje s „neohrabaností" protagonistů, které představují dětské figurky na hraní. Snímek se vyznačuje groteskními situacemi a smyslem pro zkratku. (Anifilm)

DJ_bart

Přestože 'Panika v městečku - Vánoční poleno' postrádá chaotickou nepředvídatelnost a surrealistickou extravaganci jak od Švankmajera na speedu - což je signifikantní rys původního seriálu - tak na oplátku tahle krátkometrážní jednohubka a zároveň vánoční speciál z Panique univerza disponuje třeskutě zábavnou groteskností, napínavou stop-motion akcí a dokonale vypointovanou zápletkou. Aneb v jednoduchosti je síla. Epesní záležitost! ()

Gemini

Je to nádhera, když mezi všemi těmi "klasickými" vánočními pohádkami najednou přistane něco TAKOVÉHO:) Tvůrci Paniky V Městečku zkombinovali svůj obvyklý humor s Vánocemi a dokonce se jim podařila i trochu toho ponaučení. A k tomu nasypali nehoráznou hromadu třeskuté grotesky se záměrně příšernou animací a neodolatelnými momenty, jako je třeba house party u policajta nebo diverze britských královských stráží:) 80% jako u filmu. ()

ledzepfan

Parádní nášup pro každého, kdo už dávno projel film i seriál a stýská se mu po tom střeštěném světě. Už to není tak megahektické jako film (nebo jsem už možná zvyklý), ani tak úderné jako kratičké epizody seriálu, ale ta magie je tam pořád.. ()

agentmiky

Tento film mi opět připomněl dětství.Na filmu Panika v městečku jsem byl v kině,ale když jsem se nyní dozvěděl,že je i tento snímek,nemohl jsem si ho nechat ujít.Stejně by mě zajímalo,kdo vymyslel tak skvělý a nepřekonatelný nápad dát do filmu kovboje,koně a indiána.Jejich hlášky a celkově fóry ve filmu jsou brilantní a vtipné,až jsem se za břicho popadal.Ocenil jsem i český dabing,který byl taktéž parádní.I ostatní postavy jsou skvělé.Líbí se mi i prostředí,v kterém je film vytvořen.Všechno je zde na jedničku s hvězdičkou.Za mě dávám skvělých 95% ()

echo

V Belgii zase rozjeli svůj kolotoč na pořádnou jízdu. Pokračují jak tomu bylo i hlavnímu filmu. Animace šílené, dialogy narvané jak se patří a děj patřičně nasál Vánoční atmosféru. Někdy si ale stejně řeknete, že se to trochu vleče. Škoda k 5* stačilo tak málo. ()

honajz2

Mám rád seriál, líbil se mi i film. Ale tenhle vánoční speciál mi přišel spíš nablblý než absurdně vtipný. Jsou tu sice vtipné scény (neustálé volání Santovi, diskotéka četníků, konec), ale i tak to byla poměrně slabota. Navíc ty dialogy na úrovni filmu pro čtyřleté mi spíš lezly na nervy. Ano, jsou i v seriálu i ve filmu, ale v nějaké rozumné míře, že to pořád byla solidní absurdita pro všechny. Tohle je fakt spíš jen pro děti. Ale co koukám na zdejší hodnocení, jsem v obrovské menšině, zbytek byl asi nadšený. Budiž. Já si radši znova pustím ten film. Slabé 3* a nebýt toho konce, klidně jdu s hodnocením níž. ()

LadyPupu

Vzpomeňte si na to, jak jste si jako děti hrály s figurkama (se všema, který jste doma našly), přidejte k tomu luxusní dialogy a královsky se pobavíte. Scénář, provedení, dabing, všechno to je perfektní. Nejlepší scéna: Kovboj a Indián v supermarketu kupují poleno. Vlastně ne, celé to je perfektní, šílený, dokonalý. ()

Hanys_

Kdo zná film, ví která bije. Další šílené příhody Koně, Kovboje a Indiána, tentokrát o Vánocích. Myslím, že tyhle svátky tenhle kraťas ještě párkrát uvidím. ()

Rehooo

Film Panika v městečku mám rád. Takže jsem si od tohoto snímku hodně sliboval. Bylo to super, ale už ne tolik, jako samotný film. Nicméně na Vánoční poleno nic nemá :-) ()

TomasKotlant

Upřímně nechápu, kde je problém, ale základní film Panika v městečku mě dost štval a ve výsledku se mi vůbec nelíbil a přitom tohle bylo skvělý... nejdřív jsem si myslel, že to dělal někdo úplně jiný, ale to se zdá býti mylným předpokladem. *** Ve zkratce: Kůň: Zavolám Santovi, aby indián a kovboj nedostali vánoční dárek! ... Kde je poleno?! ... On to nebere! Takové neslušné chování! ... <3 ()

AnnalieseK

Plastové figurky koňů, prasátek, oveček.. Je to nostalgie se na něco takového dívat. Samotná Panika v městečku byla velkým překvapením a tohle nebylo o nic horší. Jen škoda, že Vánoční poleno nemělo také alespoň hodinu. Skvělý humor, energická atmosféra a originální pojetí. Palec nahoru pro belgické tvůrce. ()