Východiskový bod

• Česko Výchozí bod (viac)

Dr. Ian Gray (Michael Pitt) je mladý molekulárny biológ a vedec, ktorého životnou témou je výskum evolúcie oka. Práca ho celkom pohlcuje až do okamihu, keď sa na večierku stretne s krásnym tajomným dievčaťom Sofi a požiada ju, aby si mohol vyfotografovať jej nádherné oči. Oproti vedecky racionálnemu a profesionálne skeptickému Ianovi je Sofi divokým a nespútaným stvorením a tieto protiklady ich vzájomne priťahujú. Ich vzťah je intenzívny a pre Iana aj nečakane vášnivý, ale je krátky a skončí sa tragicky. Po drsnej životnej rane sa Ian ešte viac ponorí do svojej práce. O niekoľko rokov neskôr urobí spolu s kolegyňou Karen nečakaný objav, ktorý spochybní jeho neotrasiteľnú vieru vo vedu a zmení jeho skepticizmus voči mystickým a spirituálnym silám. Potvrdiť či vyvrátiť novú teóriu, ktorá by postavila na hlavu všetko, v čo ľudstvo doposiaľ verilo, môže iba cesta na druhý koniec sveta. Ian sa rozhodne riskovať svoju vedeckú reputáciu i vlastnú racionalitu a vydá sa na šialenú misiu, ktorá má len mizivú nádej na úspech. (TV JOJ)

stret

Inteligentné dialógy na tému spirituálneho vs skeptického vnímania náboženstva. Výborný scénár, réžia, obsadenie aj herecké výkony. Kvalita tohoto snímku je daná tým, že nie je hlúpy čiže kontroverzný v žiadnom ohľade. Konečne dospelý artový film. ()

Bonbon

Zajímavá myšlenka. Snaha o to zapůsobit a ohromit se však vytrácí v nedokončenosti. Pokud bych se měla rozhodnout mezi dvěma nebo třemi hvězdami, raději volím menší počet. Jediné co si z filmu odnáším je matná vzpomínka na onu zajímavou myšlenku. ()

MichalCZ30

Asi před 20-ti lety se mi zdál sen. Ten sen byl právě o něčem podobném. Bylo tam však více magie a tak jsem tenkrát začal psát scénář. Rozpracované to bylo, ale zatím nedokončené. Shlédnutí tohoto snímku mě přinutilo vrátit se k načaté práci a scénář dokončit. Režie, kamera i herecké výkony, včetně propracovaného screenplaye je více než jen festivalový film. Velmi pozitivně na mě zapůsobil od začátku až do konce. Pět hvězdiček a ani o kousek méně... ()

lestatos odpad!

Veda je o ničom. Vyhráva Indicko Dalajlamovská, postmodernistická sračka. Nudný hnus, ktorý si iné ohodnotenie ako odpoad nezaslúži. Debilina ktoré ma miesto v histórii zabespečné vedľa Celestínskeho proroctva. ()

Va33ek

Velice zajímavá a chytrá myšlenka filmu, která nenechala mé mozkové závity v klidu ani po skončení závěrečných titulků. ()

paulusm

Film má vzbuzovat emoce a tady jich je neskutečně moc.První polovinu filmu jsem si říkal,že jsem udělal chybu s výběrem,ale posledních 20minut mi vyrazilo dech.Velmi chytrý film a vřele doporučuji. ()

Killy

Zajimavy film s originalnim napadem. Misty az moc naivni, jak na to prijdeme?Proste nahodou... ale jinak jsem nadmiru spokojena. Ani jsem tak dobry film necekala a urcite doporucuju videt! Jsme kazdy original a nebo... ()

Rajca

Sme len tu a teraz alebo existujeme súbežne vo viacerých svetoch a naša duša si prostredníctvom prežívaných emócií a zážitkov vytvára viacdimenzionálnu pamäť? Je to vôbec možné? A čo je tým pojítkom? Láska, nevypovedané a nedoriešené vzťahy, vďaka ktorým si duše napokon nájdu vždy opäť cestu k sebe? Na tieto otázky hľadá odpoveď mladý lekár Ian Gray vo vizuálne veľmi pútavom a netradičnom pohľade na časopriestor a reinkarnáciu. A ak ste doteraz pochybovali či sú oči skutočne okná do duše, po zhliadnutí tohto filmu viac nebudete. ()

Mat5

Rozmýšlam v trochu pesimistickej nálade nad zmysľom života a náhodou natrafím na tento film o ktorom som vôbec nič nevedel a ktorý ma na prvý pohľad pri výbere filmu na večer aby som zahnal svoje existencionalistko depkárske myšlienky ani moc nezaujal. No z nejakého dôvodu som sa asi z 20 filmov rozhodol práve pre tento a dostal som presne to čo som v daný moment potreboval. Je mi jasné, že z veľkej časti za to môžu okolnosti, pri akých som tento film videl, ale hltal som každú sekundu a po prezretý sa ešte dlho zamýšľal nad okoľnostami ktoré ma k filmu dostali. Náhoda ? Osud? Bezvýznamné myšlienkove pohody? Čo keď predsa len niečo existuje?.. Neviem, neriešim to je na dlho a osobná vec každého človeka. Každopádne každý film ktorý vo mne vyvolá podobné pocity si moje plné hodnotenie zaslúži :) ()

Martyjoker

Začalo to zajímavě, vlastně celý film byl zajímavý, ale bohužel úplně jiným způsobem, než se dalo na začátku očekávat. S přibývajícími minutami už jsem se jen v duchu sázel, co bude následovat v další scéně a kupodivu jsem to vždy uhodnul!! Arthur C. Clark by měl z tohoto filmu velkou radost, já ale nikoliv. ()

sml41

Klasický nudný začiatok o chlapíkovy čo sa zaoberá štúdiom očnej dúhovky... no čo už len na takomto filme môže byť zaujimavé ? Okrem zahadnej "babenky", s ktorou strávi zopar sex.radovánok až do chvíle kým príde scéna s výťahom... a film naberie úplny zvrat - BOMBA - GENIALNE. Oveľa lepší príbeh a zakončenie ako http://www.csfd.cz/film/290570-jina-zeme kde film končí otaznikom. Toto je genialne spracovane fantasy. ()

clubland

Strasna kravina, plna nudnych debilnych dristov. Okrem totalne nesympatickeho hlavneho "hrdinu" tam bolo totalne nesympaticke uplne vsetko. Po cca hodine som to vzdal a dufam, ze uz nikdy nebudem stracat cas podobnymi srackami. Takto to dopadne, ked sa tvorci predbiehaju v epickych myslienkovych pochodoch, ktore nesu zjavne znamky paranoidnej schizofrenie. ()

Hurikan_mdx

Fascinující námět ve scifi. které vůbec jako scifi nepůsobí. Vtáhne vás do děje ale stejně účinně, jako kdyby tam ty vesmírné lodě, supermoderní města či roboti byli. Jediné co bych filmu vytknul je roztřesená kamera ze začátku a, na můj vkus, příliš kusé promluvy postav.Vyrovná to ale svým námětem, který ale servíruje po takových maličkých kousíčcích, že dřive než 2/3 filmu nepřijdete na to, oč v něm vlastně jde. ()

JerryPilsen

Mysteriózní šaškárna s cestováním duší.Trochu hloubky by neškodilo.Ikdyž první půlka někam pozvolna směřovala,druhá už byla jen zpovinosti. ()

StarFsh

Viac než sci-fi to je skôr mysteriózny film. Je to taký malý Karma-gedon z vynikajúcou kamerou, ktorá dokázala zaujať a hlavne vyplniť scenár, ktorý by vo svojej podstate vystačil tak na 50 minút. ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2014

49. MFF Karlovy Vary rozdal filmové ceny

49. MFF Karlovy Vary rozdal filmové ceny

13.07.2014

Slavnostní ceremoniál zakončil filmový festival a poroty v čele s Luisem Miñarrem udělily ceny nejlepším ze soutěžních filmů. Křišťálový glóbus pro nejlepší film si odnesl George Ovashvili za… (viac)