Východiskový bod

• Česko Výchozí bod (viac)

Dr. Ian Gray (Michael Pitt) je mladý molekulárny biológ a vedec, ktorého životnou témou je výskum evolúcie oka. Práca ho celkom pohlcuje až do okamihu, keď sa na večierku stretne s krásnym tajomným dievčaťom Sofi a požiada ju, aby si mohol vyfotografovať jej nádherné oči. Oproti vedecky racionálnemu a profesionálne skeptickému Ianovi je Sofi divokým a nespútaným stvorením a tieto protiklady ich vzájomne priťahujú. Ich vzťah je intenzívny a pre Iana aj nečakane vášnivý, ale je krátky a skončí sa tragicky. Po drsnej životnej rane sa Ian ešte viac ponorí do svojej práce. O niekoľko rokov neskôr urobí spolu s kolegyňou Karen nečakaný objav, ktorý spochybní jeho neotrasiteľnú vieru vo vedu a zmení jeho skepticizmus voči mystickým a spirituálnym silám. Potvrdiť či vyvrátiť novú teóriu, ktorá by postavila na hlavu všetko, v čo ľudstvo doposiaľ verilo, môže iba cesta na druhý koniec sveta. Ian sa rozhodne riskovať svoju vedeckú reputáciu i vlastnú racionalitu a vydá sa na šialenú misiu, ktorá má len mizivú nádej na úspech. (TV JOJ)

skipik12

myšlenka dobrá, film by byl super zkrátit ho o hodinu- strašná agonie na začátku, kdy jsem myslel, že to vypnu a musel jsem se hoooodne přemáhat- klidně přeskákejte první hodinu po 5min a o nic nepřijdete 50%max!!! ()

IAMAD

Moc hezký film...málokdy se podaří natočit něco, co kouzelně propojuje vědu a duševní podstatu existence, navíc s krásně romantickým zabarvením. Ideální film na vánoční zamyšlení. ()

sabber

To jako fakt 80% ? Dlouhatánský dějový nástup a když už to vypadalo že se začne něco dít,tak se to hned dít zase přestalo.Opravdu jsem doufal v nějaký psychoepicky finiš kvůli kterému si řeknete že ty dvě hodiny stály za to,ale ono...zase nic.Ženám se téma věčné lásky a sounáležitosti dvou duší bude určitě líbit,ale chlapy ať si stáhnou nějakou novou gamesku na mobil nebo si zajdou na dvě hodinky do hospudky pokecat o fotbale. ()

maestrum

Označit tento film jako sci-fi je silně zavádějící, poněvadž se o klasickou sci-fárnu nejedná. Spíše o romanticko-vědecký příběh ateisty, který náhodou objevil, že duše, se pravděpodobně převtělují. Ale to už bych prozradil příliš. ()

lineker

Věda versus bůh. Fakta versus domněnky. Réalno versus mysteriózno. Toto vše, plus komorní pomalé tempo, snový vizuál, uvěřitelní herci ( Ástrid Bergés-Frisbey vynikající) pro mně znamenají nejspíš nejlepší film tohoto roku. Po taktéž výborné Jiné zemi si začnu na Cahilla dávat pozor. V tom dobrém slova smyslu. ()

Digi_cz

Natočeno je to brilantně a podáno velmi dobře. Výchozí bod se také nebal jít do určité hloubky poznání a stále pevně se držet v otěžích režiséra a nikam nesklouznout na jednu či druhou stranu mince. Výchozí bod docela elegantně nechává otevřenost na, kterou si každý odpoví sám... Ten film je přesně někde uprostřed. ()

qantip

První polovina filmu mě doslova pohltila, neotřelý námět, myšlenky. Druhá půlka to vše trochu kazí, vlastně kdyby film v půli skončil tak jsem spokojen ale závěr vlastně už nic nového nepřináší, stále pracuje s tím co bylo nastaveno v první části a divák tuší, kam celý film spěje. škoda. I tak to je skvělý film s myšlenkou. ()

Baerdeller

Ve filmu vítězí víra nad vědou 1:0... Někdo má rád duchovno a obhajuje ho "vědecky" ve scifi v podobě pitomých a neuvěřitelných náhod. Jasně je to jen film... Ale i tak bleh. Hvězdička za Astrid Berges-Frisby. 1* ()

BStone

Inteligentní designér v akci... A neméně inteligentní a povedený je tento snímek.Zajímavé zamyšlení nad otázkou víry a vědy.Přitom ve skutečnosti se tyto dvě oblasti nevylučují.Jediný kdo je odděluje je lidské ego.Další výborné sci-fi od Mikea Cahilla,který má zřejmě v zásobě spoustu zajímavých a neotřelých nápadů.A dokáže je taky atraktivně a důmyslně zpracovat.Film na mně možná až příliš lehce předvídatelný,ale závěrečná neuvěřitelně silná scéna + scéna po titulcích mě dostaly.80% ()

Capinka

Úžasný film! Po shlédnutí traileru jsem se na něj podívala jen kvůli tomu, že jsem čekala, co z toho vyleze. A nakonec nelituji! Film předčil všechna má očekávání. Myšlenka filmu je skvělá a skvěle propracovaná. Děj je velice zajímavý a je to velmi dobře natočeno. Vážně doporučuji shlédnout! ()

Smak

Vědec, spiritualita ztělesněná krásnou ženou a smrt. To je výchozí bod této romance o „okrajích“ vědy, osobní odvaze a lásce až za hrob. Nečekejte odpovědi, spíše „otevřené tvary“, které vám možná nedají spát a možná vás nechají zcela chladnými. Každopádně pokud máte občas rádi, když vás film vnitřně rozechvěje a postaví před vás tajemství, tak zkuste příběh o vědci, který zkoumá oči tak důkladně, až ho dovedou do hájemství duše. Nevěříte na reinkarnaci? Možná máte špatný výchozí bod… ()

el.jamico

Neskutečný příběh, který si zaslouží 5 hvězdiček. Nebýt traileru, který jsem shlédl před samotným filmem, tak nejsem schopný určit děj určitých žánrových zvratů, což je v mé situaci opravdu těžké určit, jelikož skoro při každém filmu tak trochu vím, jak se to bude odehrávat, ostatně jen tahle možnost, která mi byla poskytnuta si zaslouží vysoké hodnocení a uznání filmu. Škoda jen tomu následnému vysvětlení, zkrátka to mohlo být o něco delší. ()

flegmos

nedotiahnuty film, plny klise, ktory sa hra na co vobec nie je. Oznacenie drama/sci-fi je naozaj velmi mylne. Oznacenie milostna, romanticka, esotericka spliechanica by bolo podla mna lepsie. Tento film vobec nie je pre fanusikov sci-fi. Film ale naopak ocenia bio-konzumenti, ktori radi pocuvaju radiohead, toma yorka a veria v minule zivoty. TENTO film je PRECENOVANY 79% absolutne NEZODPOVEDA hodnoteniu. Hold smola . . . ()

stuj

Jupííí, konečně film se zajímavým příběhem. Plus dobří herci. A song finální scény jako třešnička na dortu. Moc dobré. ()

eoj

Samozřejmě, že mi nosná myšlenka byla proti srsti, ale autorovi se to podařilo navléknout dost šikovně. Takže - s výhradami, ale povedené. ()

danny79

Hlavni myslenka filmu je zajimava, ale u toho to dobre konci. Scenar mi prisel nedotazeny, rezie nezajimava, herecke obsazeni hlavni hrdiny nevhodne. Prostredi laboratore a vyzkumniku nepresvedcive – pusobi to na me tak, ze pubertaci delaji pokusy a ne tak ze solidni nadejny vedec, je po dlouhe dobe driny krucek k obrovskemu objevu…. Cele mi to prijde hrozne amaterske, emocne je to takovy slaby vyvar postradajici silnejsi atmosferu, vice napeti a ocekavani. Slabe. ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2014

49. MFF Karlovy Vary rozdal filmové ceny

49. MFF Karlovy Vary rozdal filmové ceny

13.07.2014

Slavnostní ceremoniál zakončil filmový festival a poroty v čele s Luisem Miñarrem udělily ceny nejlepším ze soutěžních filmů. Křišťálový glóbus pro nejlepší film si odnesl George Ovashvili za… (viac)