Polícia Chicago

• Česko Policie Chicago (viac)
Ukážka z filmu 1
USA, (2014–2024), 155 h 36 min (Minutáž: 40–45 min)

Jason Beghe, Jesse Lee Soffer, Patrick John Flueger, Marina Squerciati, Laroyce Hawkins, Amy Morton, Elias Koteas, Jon Seda, Sophia Bush, America Olivo (viac)

Detektív Hank Voight berie ochranu Chicaga ako svoje poslanie a pri vymáhaní spravodlivosti sa sám pohybuje na hranici zákona. Svojimi svojráznymi metódami budí rešpekt nielen u svojich podriadených, ale aj vo svete zločinu. Nie každý ale jeho praktiky schvaľuje... Za Políciou Chicago stojí producent Dick Wolf, ktorý počas svojej dlhoročnej kariéry v televíznej brandži vytvoril viacero úspešných seriálových hitov a krimi žáner posunul na novú úroveň. (TV Markíza)

JoeM

Přišlo to jako blesk z čistého nebe. A to právě, když jsem hledal nějaký nový seriál z policejního prostředí. Shlédl jsem tak první díl Chicago P. D. a zprvu mě to nějak moc nezaujalo. Pak jsem si ale řekl proč tomu nakonec nedát šanci. Nyní jsem velmi rád, že jsem seriál nezavrhnul. Opravdu moc mě to chytlo a netrpělivě vyhlížím další epizody. Během toho jsem se kouknul i na pár dílů Chicago Fire a musím říct, že ten podobný styl se nezapře. Tento seriál je stejně výborný jako jeho bratříček Chicago P. D. a nepochybuji o tom, že stejné to bude i u sestřičky Chicago Med, která je už na cestě. Vůbec se mi nechtělo věřit, že ten Hank Voight z Chicago Fire, který hrdinným hasičům zatápěl pod kotlem je ten samý seržant rozvědky z 21. okrsku chicagské policie. Jeho postava mě zaujala hned na začátku stejně tak jako ty ostatní v seriálu. Velmi se mi líbí napětí i akce, které každá epizoda vytváří a i to jak si najdou tvůrci čas pracovat s charaktery postav a jejich životem. Nejraději mám společné crossovery ať už mezi policisty a hasiči, tak i mezi kolegy z New Yorku z Law & Order: Special Victims Unit. Myslím, že jsem právě našel další seriál, který se právoplatně zařadí do mé síně seriálové policejní slávy. ()

DandaPiper

Přivedla mě na něj Brooke Da... pardon, Sophia Bush a proto jsem se těšil, ale zároven obával, co moje oblíbená teen seriálová postava bude tropit za bengál v seriálu tohoto typu. Ohlasy na ni nebyly moc vlídné, tak jsem se lekl ještě víc, nicméně vůbec mě nezklamala. Sophia už v OTH předvedla pár fightů a už tehdy jsem zjistil, že pistole v ruce jí prostě sluší. Co víc, po první slabší a zkrácené sérii přichází druhá s plným počtem 22, která už více-méně jede na sto procent, přestávám sledovat jen kvůli hezké tvářičce a sexy chrapláku, ale sleduju kvůli celé jednotce, která se vyzná, ví a baví. Absolutní top díly jsou crossovery s "SVU", které se nachází jak v S2, tak i v S3, která mě utvrdila, že PD si zaslouží a také našlo místo v mé polici seriálové slávy. Je nutno podotknout, že tento žánr rozhodně nemaže med kolem pusy, je dost "gore", neučesanej a vymyká se klasickým US formátům (které mě ale stejně baví). ()

Stelletta

Pilot: Přesně to co jsem očekávala, rychlé, temnější, drsné. Oceňuji propojení se starším bratrem Chicago Fire. Postavy jsou hrány přesvědčivě a zdá se, že scénáristi odvedli dobrou práci. Jsem zvědavá na další díl, konec pilotu totiž slibuje zajímavou zápletku. ()

rodier

Pokud jste meli radi Wire a proste celkove mate radi detektivky ktere - nepouzivaji zadny nesmysly a snazi se byt maximalne realny - neobsahuji moc nahody ktera vede k vyreseni pripadu - nevadi vam cast venovana vztahum v jednotce proste jste meli radi The Wire, bude se vam libit i tohle :) Mozna mi trosku vadi ze tam zatim nebyl zadnej dlouhodobej pripad.. jako treba u The Wire..ale i tak je to po letech nejlepsi policejni serial vubec. ()

Ghely

Myslela jsem si, že to bude jen nutné zlo k Chicago Fire, takže jsem byla příjemně překvapená. Je vtipné v seriálu potkávat postavy, které znáte z ChF. Někdy mě ale víc láká zase zabrouzdat na jejich stanici, kde kromě akce nechyběl humor, což se o P.D. zatím říct nedá. ()

joxerveliky

Za mě zatím nejpoutavější “kriminálka” na současné překriminálkované seriálové scéně. Scénáře některých dílů hravě překonávají kdejaký krimi-film. ()

Heywood

Vydržel jsem 4 série (do 2021) a nakonec padnul, přesto dávám při jednoduchosti námětu i herecké party vysoké ohodnocení na 70%. Poprvé ucelené příběhy se věnují všem možný typů zločinu, extrémům dle rasy a komunity v Chicagu (pozn. Město s absolutně největší zločinností v USA) , věnují se politickým hrátkám, korupci, tlaku na policii a snížení její společenské prestiže. Já osobně vnímal proměnu vozového parku a sledoval, jak nám herci stárnou i když nechtějí, ale musí. Většina z nich byly vysoce morální postavy, až to bylo takové učebnicové, ale dalo se to přijmout. Šéf je stará škola a ví, že život není černobílý a předpis je napsaný úředníky, kteří nikdy žádného pachatele nechytili.Ta beznaděj, že latino a black žijí z drog a jinou práci v podstatě nemají, že gangy jsou stále součástí města, že ten Rusty Belt Ameriku neskutečně oslabil, to vše jsem vnímal. (Chicago má svou 1/3 bohatých). I to, že agenti mají auta bez značek, a že by brzy byli známí jako falešné pětky. Takže za mě 70% a jdu hledat sílu na poslední dvě série. ()

ivett23

Hodnotené po 1st season: Temné, akčné, reálne. V dnešnej dobe všetkých tých krimináliek s dôrazom na vedu (Kosti, CSI) alebo komedialne zameraných s charizmatickým hlavným hrdinom (Castle) je tu niečo čo mi príde ako realnejší obraz práce vyšetrovateľov. Veliteľ Intelligence Unit Hank Voight čoby skorumpovaný policajt vedie svoju jednotku podľa svojich pravidiel. V jednotke je najdeme celú škalu zaujimavých postav cez sexydrsnaka Halsteada, správňaka Antonia, nováčika Ruzeka, ktorého vytiahli z rovno z akademie, "Hankovu prvú päsť" Olinskeho, najmenej je presvečivá Lindsey (Sophia Bush), kvoli nej som si pozrela vlastne prvú epizodu, lebo tuto herečku zbožnujem z čias One Tree Hill, spočiatku sa mi na policajtku vobec nehodila...ale v priebehu serie je to už lepšie a už ju nevidim ako Brooke Davis. Seržantku Platt, ktorá má pod palcom celú stanicu si obľúbite hneď odzačiatku. Scenáristi to už trochu preháňajú s účasťou postáv z Chicago Fire. Aj keď crossover bol skvelý hlavne v tom, že v stredu som pozrela Fire a vo štvrtok PD a nemusela som čakat týždeň čo sa stane. Pre mňa najzáujimavejšia serialová novinka roku 2014. ()

xenon96

Jeden z nejlepších seriálů o policejní práce. Občas si zde zahrají i frajeři z Chicago fire, což je seriál který mě neskutečně baví! Mega nářez, jsem závislák na obou Chicago seriálech, nejde se odtrhnout. /100%/ ()

trojkolka

Rozšíření Chicago fire bylo ze začátku dost obyčejné a tuctové, ale začíná to mít grády a spád. Voighta sem bytostně nesnášela už ve zmiňovaném seriálu o hasičích a s prvníma dílama se to nechutenství prohlubovalo, ale teď? Teď ho miluju. Stejně tak snad všechny postavy z 21. okrsku. Speciálně jmenovitě je to Olinski, Antonio a Erin Lindsay. U některých dílů mně běhá mráz po zádech a i slza občas ukápne. ()

LucillaP

Konečně jsem se dokopala ke kompletnímu shlédnutí a ne jen občasnému nakouknutí. Postavy nejsou zas tak ploché, mají svoje mouchy, neberou si servítky. Taky mi tu hodně sedí casting - Jason Beghe, Elias Koteas... Mě to prostě baví. A ano, odpouštím některé tvůrčí fauly, berličky a nechávám stranou to, že policii zde prochází kde co. Tenhle člen Wolfovic klanu je mi velmi blízký. ()

Svarec

Velmi dobrý seriál, oproti všem těm kriminálkám mnohem akčnější a syrovější. Byl by to dokonalý oddechový seriál nebýt špatně obsazené Sophie Bush, které tu drsnou policistku opravdu nevěřím, navíc se kolem ní motá až příliš mnoho epizod. ()

barapatty

Prvních pár dílů mě zase tak nezaujalo, ale vyplatí se vydržet, vryl se mi pod kůži a jsem ráda, že jsem začala koukat kvůli Sophii Bush. ()

Serafina

Znám Chicago Fire i Chicago Med. Chicago Fire je strašlivě patetický seriál, na který koukám proto, že jiné seriály o hasičích nejsou. Chicago Med mi připomněl starou dobrou ER, včetně devadesátkového pelu (taky patos, náhody typu "vaše dcera potřebuje transplantaci a čirou náhodou tady vedle umírá vhodná dárkyně" atd.). Ale Chicago PD je překvapivě nenudný krimi seriál. Má charismatického hlavního hrdinu, není tu ten strašný patos, furt někdo nebrečí a neplácá se po zádech. Prostředí chicagského podsvětí a jeho drsné střety se zákonem, k tomu špinavé hry uvnitř policie... Mám ráda detektivkové seriály a tenhle mě baví. Škoda, že nevzniká v televizi, která by do něj mohla vrazit víc peněz a zároveň ho udělat syrovější, pak by to mohla být pětihvězdičková podívaná se vším všudy! ()

vicvixx

To je fakt strašná sračka. Herci se tváří, že jim praskne žilka v kedlubně, ale furt, imrvére. A ten hlavní geroj, no tpč, to je úplnej vekslák, co čeká na bony. ()

chemik11

Perfektní kriminálka. Jako první jsem zkouknul 10 řad Fire, takže jsem postavy tohoto seriálu znal, propojení těchto seriálů je fajn. Jen je tam spojení se Zákonem a pořádkem a to jsem nesledoval, tak mě v jednom případě rozčílilo, že jedna z hrdinek byla unesena vrahem, my s přítelkyní natěšení na další díl, jak to s ní dopadne, a najednou na začátku dalšího dílu ukážou, jak to s ní dopadlo a my čuměli WTF. Ale budiž. Jinak nejlepší postavy za mě Hank a Trudy a plno hlášek. Prej vám se to líbí to násilí a Hank odpovídá, ani nevíte jak. Nebo jak Trudy fotila kolegy na nové průkazy a schválně jim dělala špatný fotky (jak čekala s vyfocením, až usmívající se Kim promluví). Není tam tolik prostoru pro love story jako ve Fire, což je fajn. Prostě, vidět třeba 6 dílů denně není problém. ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers

02.02.2024

Zemřela herečka Anne Heche

Zemřela herečka Anne Heche

12.08.2022

Kdo sledoval zprávy ze světa posledních několika dnů, zřejmě tušil, že smutná novina se nevyhnutelně blíží. Před necelým týdnem totiž americká herečka Anne Heche během fatální autonehody v Los… (viac)