Návrat Falcona

• USA Falcon Rising

FAVELA, první z franšízy CODENAME: FALCON, představuje bývalého mariňáka Johna „Falcona“ Chapmana, temného antihrdinu hnaného vinou a utrpením. Trpí posttraumatickou stresovou poruchou a zničí sám sebe, pokud nedostane ke zničení něco jiného – užitečný krajní prostředek pro Ministerstvo zahraničí USA. Když je Chapmanova sestra brutálně napadena na misi v Brazílii, Chapman odlétá do Sao Paula, aby útočníky vystopoval, a rychle proniká do tamějšího podsvětí a objevuje svět drog, obchodu se sexem, úplatných policistů a syndikátů organizovaného zločinu, které bojují o nadvládu. (Filmbox)

Morholt

Prostředí brazilských slumů je pro žánr dostatečně atraktivní, příběh rutinní, ale vyhovující a jakž takž sedlo i obsazení. Horší to bylo s bitkama. dokud se střílelo, tak to docela šlo, ale jakmile se pomalý White pustil do konfrontace s někým rychlým, působila jeho vystoupení když ne úsměvně, tak alespoň hodně strojeně. Problém je, že nikdo pomalejší než White se tam jaksi nevyskytoval. Škoda. S někým mrštnějším z toho mohlo být lehce nadprůměrné béčko. 35% ()

verbal

Míša Jé Bílý, ač je černý, opět valí tudo svým unikátním neporazitelným stylem, který staří kung-fu mistři nazývají Hroší kopyto. S mrštností porážkového Segala a rychlostí rozzuřeného lenochoda tak v této céčkové sračce funivě unaví pár špatných tanečníků samby a metrových rachitických ťamanů v choreografii, za níž by se nemusela stydět ani prasátka z Maxim Turbulenc. Ale je vidět, že Míša na film tvrdě trénoval. Již zvedne své otylé koleno až k pasu! ()

Adrian

O príbehu netreba hovoriť - hoci zaujímavé prostredie, prepracovanosťou neprekračuje rámec B-čkovej akčnej produkcie (to nie je výtka, to je iba konštatovanie). Michael aj Lateef stále objemovo spuchnutý - ale mrštnosť im miestami nechýba. A vôbec, celkovo to mohlo byť veľmi zaujímave B-čko, ktoré si viem živo predstaviť ako by bolo nadupané v akcii , keby za kamerou stálo duo Stovall-Florentine a nie Stovall-Barbarash. 5/10 . Ale keď už neprší, tak aspoň som rád, že kvapká... 5/10 ()

EvilPhoEniX

V pohodě béčková akční jízda byť hloupá, tak velmi zábavná s překvapivě solidním hereckým obsazením. MJW parádní nezkrotná mašina, hláškující jako blázen, hned úvodní scéna v obchodě mi příjde jako jedna z nejzajímavějších scén z filmu a poté samozřejmě samotný závěr vs Latééfovi a Japonci se samurajským mečem. Rychlé, nenudící, souboje mohly být lepší a drsnější, ale v rámci rozpočtu OK. 60% ()

Flipnic

Osobně mi příběh vyhovoval ... Vzpomněl jsem si na tradiční "Seagalovky", navíc od půlky asi to nabírá šílený tempo a fakt je to intenzivní jízda bez vydechnutí ... Prostředí nádhera, barvičky, kluci vopálení, pokérované japonec, Lateef s dredama a M. J. White jako černej "King Kong" se valí Sao Paulem naprosto nezadržitelně. Fajn, jenže já osobně jsem měl problém s akcí prostě ... Těžko popisovat, ale po filmech, co se aktuálně točí v Hong Kongu a v Indonésii tohle působilo jako nějaká "karate exhibice pro mládež" ... Prostě pomalý, občas nepříjemnej střih, celkově špatný. Stuntmani naprosto nestíhaj Whiteovo tempo a ten se musí držet zpátky a kolikrát stát a čekat pár vteřin jen tak ... Lateef je výbornej a závěr to zachránil, to byl masakr ... tam bylo vidět, že pokud dostane White kvalitního oponenta, tak je fight excelentní ... Ale tam ho stíhal fakt jenom ten Lateef. U něj bych se ještě zastavil s tím, že chlapec Brazilskej nabral na svalech slušnejch pár kilo a širokej byl skoro jako White ... frajer. Ale to jen tak bokem ... Krááásný 3/5... ()

Lateef

Asi takhle... není to z kategorie filmů, u kterých si musíte chrstnout do ksichtu kyselinu, abyste si rozleptali obě oči... ne, dá se vcelku v klidu dokoukat, samozřejmě okohybné svaly aktivujete především, když před kameru naběhnou White a Crowder. Druhý jmenovaný znovu preferuje především líbivé techniky capoeiry, byť choreografie soubojů není tak provázaná jako v případě např. třetího Undipusted (chybí i lepší oponent, hlavně v prvním fightu). White kope do všech světových stran i k nebesům, kouká se na to pořád pěkně, ale už to prostě není stoprocentní. Finále postrádá údernost a jistou "levelovost", tak oblíbenou u béčkových akčních filmů. Lepší by bylo zaměřit se na každého protivníka zvlášť, než na všechny najednou. Děj vatový, to je jasné, ale alespoň vcelku atraktivní lokace. Pohodových 40%. ()

Wacoslav1

Překvapení se nekoná. Rutinérský manták Barbaráš to opět pohřbil hluboko v zemi a natočil rutinní nudnej a doslova klišé přetékající akčňák. Ne já už fakt začínám bejt alergickej na to když je hlavní hrdina vypsychovanej bejvalej voják co se chce zabít a na životě už mu nesejde. Obvzlášť když to hraje někdo komu to neuvěřím ani náhodou. MJW nebyl nikdy můj extra oblíbenec hlavně je to neskutečný herecký prkno až to bolí. souboje by ještě šli nebejt toho tradičně podivnýho střihu. Akce je málo a je nezajímavá jenom ta závěrečná čtvrthodina mě celkem bavila, Crowder je pořád borec, ale přišel mi tu totálně nevyužitej jeden krátkej fight na začátku a na konci nakládačka od MJW. Příběh je samozřejmě pakárna, ale tak to bych zase u podobnýho filmu nekritizoval. problém je v tom, že Ernie Barnabáš prostě neumí on je něco jako Waxman dostanete prostě těžkej průměr a nic navrch. nemluvě o tom, že je to prostě nuda. Nad vodou to drží jenom výborná kamera to závěrečný finále a atraktivní Jihoamerický prostředí. Mimochodem když už jsme u toho, tak fakt nechápu když se i takový béčko točí v Brazílii proč se musí např Expendables držet furt v tom hnusným Bulharsku, ale to už sem asi nepatří.30% ()

mzss1

|30%| No, tak tu máme béčko, kde hlavní pozornost strhává hrdina Michael Jai White. Tak jeho jsem viděl třeba v druhém US, kde záporákoval Van Dammovi nebo v druhém Neporazitelným si hezky zabojoval. Ale jo, ten chlap se umí prát. Bohužel tento slabý snímek zachranoval co se dalo, jinač by to byla nezáživná a ohranná nuda na hranici mezi odpadem a 1 hvězdou. Takhle jsem měl co dělat, páč rozhodování mezi 1 a 2 hvězdou bylo dilema, které jsem nakonec překonal, páč ke konci se to víc rozjelo, alespon – myslím po akční stránce. Je to ode mě slabé hodnocení, já mám béčka moc rád, i ty novější, často dost přilepšuju, ale toto bylo prostě o ničem. Nenadával jsem abych si řekl, ježiš toto je ale nelogické, no to je scénář. Prostě to bylo tak nudné, zdlouhavé, natahované, debilní dialogy atd, takže jsem byl na konci fakt znuděně vyčerpán. Nesnesitelné prostředí, ty lidi tam atd. Michael Jai White by ale právem měl dostat nějaké to ocenění, páč film zachranoval co se dalo. Souboje měl dobré, užíval jsem si je. Hudba – té jsem si zde ani nevšiml. Dokonce pěkné přestřelky byly na konci. 1/2 filmu je děsně utahaná, pak už se to víc rozjede, sem tam nějaká akcička a ta poslední půlhodka už je lepší. Takže asi proto jsem nakonec dal tu 2 hvězdici – ale nejslabší možnou teda ! Opravdu, béčka mám rád, ale toto mi moc neřeklo. Navíc motivy těhle akčnáků pomsta, únosy atd – to už je něco moc ohranného. Chápu, že je těžké furt něco nového vymýšlet, ale nějak vylepšit by se to dalo. Režisér Ernie Barbarash, kterého jsem si díky dvou novějších Van Dammek Nájemní zabijáci a 6 výstřelů (obě pěkné 4 hvězdičky) oblíbil, mě zde zklamal. No nevadí, holt se to nepodařilo, tak snad jeho nový chystaný film s Van Dammem na příští rok dopadne dobře, na ty 4 hvězdy sakra ! Tak to je vše, nemám co už bych dodával. ()

SeBig

Jai White má sklony k sebevraždě (kvůli tomu že byl ve válce a má ztoho depky) takže mu je všechno ukradený a je mu jedno jestli ho někdo sejme. Jedinýho koho má je sestra a starej kamarád McDonough. Sestru někdo totálně zmlátí v Riu, tak tam Jai White letí aby dopadl ty šmejdy co mu zmlátily sestru. Celkem dost slušnej film, kde Jai White chodí po Riu a nebojí se jednat tvrdě. Bitky neměli chybu a hlavne Lateef vs. Jai White byli super. Jediný chybka je, že je to klišé no, ale i tak jsem se bavil. ()

honajz

Naprosto předvídatelný film plný klišé. Většinou to u béčka moc nevadí, pokud je zábavné, jenže hlavní hrdina je zábavný asi jako schůze z parlamentu ve dvě ráno, kdy se snažíte uhoupat půlročního syna, aby už konečně usnul. Chybí tomu nadhled, až na policejního nosiče ledu, všichni jsou strašně vážní a pronášejí věty, aby divákovi bylo desítky minut dopředu jasno, kdo se s kým utká, případně dokonce kdo a jak zhebne. V závěru to dokonce vypadá, že si tvůrci chystali druhý díl nebo snad dokonce sérii, jenže tohle je tak strašně standardní nabídka, že nijak nezaujme. Oceňuju ale aspoň lokace a velmi slušnou choreografii bitek a akčních scén, často bez mnoha zbytečných střihů, kdy se neztrácí kontinuita dění v obraze - jak to žel u mnoha jiných akčňáků bývá. Btw, fakt by stálo Japončíkům za to, mít základnu v Brazílii a do Japonska unášet šeredné americké holky bohatým Japoncům na sex? ()

Lacike

Dámy a páni, Torrent TV vás víta pri zapase o svetovy titul za rok 2014 v kategorii akcneho videobecka. V lavom rohu v tíme A sa nachadzaju skvelí atleti Michael Jai White a Lateef Crowder s niekolkymi zarezmi v spickovych martial arts filmoch a tretim clenom ich tímu je famozny choreograf Larnell Stovall zodpovedny napriklad za choreografiu najlepsej arenovky vsetkych cias Undisputed 3. V pravom rohu v tíme B sa nachadza jeden z najhorsich sucasnych reziserov akcnych videobeciek Ernie Barbarash, kameraman Yaron Levy s uchylkou v divnych uhloch a korunu ich tímu nasadzuje tuctový strihač Peter Devaney Flanagan. Zapas moze zacat. Larnel zacina zlahka a nasadzuje priemernu choreografiu s minimom zlozitejsich chvatov, ktore White a Crowder dokazu predviest aj o polnoci. Lenze Levy kontruje divnymi uhlami kamery v ktorych vidno, ze ku kontaktom medzi supermi nedoslo ani omylom. Tazku ranu tímu A nasadzuje strihac, ktory zasadne striha tabery v protiiducich trajektoriach. Co vyzera tak, ze White sa napriahne a svihne pästou zľava doprava, nasleduje strih a potom vidime ako päst udrie supera zprava doľava, nasleduje strih a super odleti znova zľava doprava. Vysledkom su neprehladne bitky aj ked strih nie je bleskový. K tímu B sa pridavaju aj statisti, ktori tempu hviezdej dvojice prilis nestihaju a tym padom sa musi v tempu krotit aj nasa hviezdna dvojica. Nachadzame sa v polovici zapasu a pozor. Znamy srackofil a odbornik na trash akehokolvek druhu Wacoslav1 ostentatívne vstava a znechutene odchadza. Pripája sa k nemu aj milovnik suma znacky Seagal mzss1 a dvorný šašo ČSFD verbal. Dáme si radsej reklamu. My nie sme HBO, my sme Torrent TV. Vitajte späť. Zapas bol doteraz vyrovnany ale pozor. Tímu B prichadza na pomoc scenarista E.T. paparazzi. Ospravedlnujem sa Y.T. Parazi. Doteraz o tomto cloveku nikto nepocul. Potencial v podobe razneho nametu o bývalom marinakovi, ktoremu prizabiju sestru a on sa vyda na cestu krvavej pomsty tento Paparazzi, pardon Parazi uplne pohnojil nezazivnymi dialogmi, nudnym patranim z miesta A na miesto B, trapnym zvyraznovanim dejotvornych detailov, aby ich pochopil aj jednoduchsi divak akym je Deratizer a dokonca ani nedokazal zúžitkovať prostredie favely v ktorom sa pribeh odohrava, aby mu dodal potrebnu nekompromisnu atmosferu. Tym padom stiahol tím A spolu s celym filmom do hlbokehu nudneho podpriemeru. Tym padom tu mame koniec nasho zapasu a Falcon Rising ostava v poli porazenych a aspiranta na kvalitny akcny videofilm musime hladat niekde inde. Sme radi, ze sme potesili aspom hŕstku vyvolenych ako su stuntmanMIKE alebo ywo666, ktori zvyknu byt inokedy príčetní a opozdilca a ochrancu chudobnych tvorcov vegetola.mp. Z nejakeho dôvodu sa nedostavil sniper 18, ale u neho sa da predpokladat, ze aj ked na tomto zapase najde milion chýb, tak ho oznaci ako mierne nadrpiemerny zapas. Lucim sa s vami s hodnotenim dnesneho porazeneho aspiranta 4/10 a dufam, ze ho uz nikdy neuvidim. Jeho reziserovi predavam cenu utechy v podobe titulu za sucasneho najhorsieho akcneho videorezisera a dalsim akcnym exhviezdam prajem, aby co najskor dostali rozum a dali ruky prec od tohto nemehla. Boh zehnaj Amerike a zbohom. () (menej) (viac)

Ouwen

Příběh je prostě prostý s tím jsem počítal daleko dopředu, ale že mě budeš až nudit?! Zatím ve všech filmech Barbarash dokázal story něčím mírně oťukat, tady mi to přijde nezáživné. A zejména v první půlce se toho moc neděje. Přesto je akce dost a bral bych jí aj víc, protože Michal Bílej se fakt předvedl, souboje jsou velmi solidní, i Lateef se slušně předvede a McDonough odvedl čistou práci, moc prostoru tu stejně neměl. Čekal jsem víc, mám rád filmy s takovým příběhem, ale záleží taky jak to bude podané. Tady mi to přišlo prázdné bez chuti, bez náboje. Ale akce za to fakt stojí a bez problémů jsem to dokoukal. 6/10 ()

ConanVJ

Podle mě povedené akční béčko s jednoduchým předvídatelným příběhem. Hlavní obsazení mi sedlo, jen bych čekal víc bitek bez divokýho střihu, protože jak Michael, tak i Lateef bojové umění umí na výbornou a ty střihy celkový dojem spíš kazí. Filmek ničím nevyniká od podobných žánrovek, ale já si u něj odpočinul. Nevadil mi ani pomalejší začátek a nesednoucí charaktek Michaela, který se po traumatu z války utápí v chlastu, ale to je jen detail :-) za mě 75% :-) ()

Ellmariachi

Je to tak krásně tupý, že je vám jedno co se děje okolo a jen chcete, aby ti zlí hrozně dostali na prdel. A když si proti sobě postavíte Blackrock v podobě MJW měli by jste tušit, že se tak i stane. Jde o jednoduchý akční film, kde nečekejte nic krom naivních dialogů, naivního chování postav a naprosto super akce. Jak sekvence se zbraněmi, tak bitky jsou pecka. Bohužel ale, abych mohl dát víc než 3 hvězdy, by musel film nabídnout ještě něco k tomu. 65 procent. ()

kaylin

Klasická akční řežba, která se tváří strašně cool, stejně jako všechny postavy, které se zde objevují. Hlavní hrdina je ale celkem snesitelný, je vidět, že trochu mlátit umí, navíc mu tu jeho psychickou poruchu celkem žerete. Ne, že by pro příběh měla až takový smysl. Jinak ale je to jasný tah na bránu, nic se nepřetvařuje a nic navíc tu není. ()

AlistairMir

Povstání ptáka není erotickej snímek, ale vcelku povedenej akčňák s MJW v hlavní roli, kterému lehce šibe a když si zrovna nedemoluje byt nebo nehraje ruskou ruletu, tak se zpije do němoty a doufá, že další den už konečně umře. Ze stereotypu jeho života ho dostane událost, kdy zjistí, že jeho ségra leží v Brazílii a má na kahánku. V tu chvíli jde ruská ruleta stranou a MJW se postará, aby na něj brazilci jen tak nezapomněli, pokud tedy setkání s ním vůbec přežijou. Brazilci mají na své straně mistra capoeiry Lateefa Crowdera a tak jsem celej film čekal, kdy si tyhle dva mastodonti dají pořádně do čumáku. A dočkal jsem se, akorát jsem doufal v delší měření sil. MJW tak dokazuje, že prostě umí a já se budu těšit na další jatka s tímto řezníkem. ()

Dexter1

Ja si nepomôžem, guilty pleasure ako lusk. Poctivý návrat k osemdesiatkám a túto béčkovú jazdu bez akéhokoľvek zapojenia mozgu som si náležite vychutnal. Jediné čo zamrzí je , že zo súboja White vs. Lateef sa dalo skutočne vydupať viac. Skrátka, škoda nedomysleného a odfláknutého finále, inak by som sa asi nehanbil dať tam za päť hviezdičiek. A hej, Michael Jai White je stále väčší a väčší. ()

stuntmanMIKE

No keď budem loviť v rybníkoch s filmami rovnakej kategórie, tak tento tu je jeden z tých lepších. Napriek tomu, že viem vždy "doceniť" veci typu nepriestrelné palety a plastové sudy, poprípade mámvpičistickú pomalú chôdzu (Štefanovi sa muselo počas nakrúcania čkať jaksviňa), tak ide o celkom príjemné béčko, ktoré ma prekvapilo svojou drsnosťou a celkovo pár momentami.Jeden z tých lepších z tejto kategórie. ()