Mladíka Toreho, člena křesťanské sekty Jesus Freaks, se ujme rodina navenek dobrosrdečného, ale v nitru násilnického Benna. Drásavá komorní tragédie, uvedená na MFF Cannes, rozehrává krutou hru s diváckými emocemi, v níž hledá limity víry a pojednává o frustracích a bestiálním zlu, ukrytých v člověku. (MFF Karlovy Vary)

Jablek

Takovéto filmy se opravdu nehodnotí lehce. Každý k tomu asi přistupuje jinak..líbilo se mi to? doporučil bych to? bylo to dobře natočený? podíval bych se na to znovu? bylo to dobře zahraný? Každopádně odvaha, se kterou do něčeho takového tvůrci a hlavně představitel hlavní postavy šli, zaslouží obdiv.. ()

joelly01

KOMENTAR OBSAHUJE SPOJLERY!!! (a mozna i nejake to sproste slovo). Takze: Reziserka byla kdysi na nejakem mejdanu alternativni mladeze a videla tam info stanek takovych trochu "spesl" mladych krestanu zvanych Jesus Freak. Reziserka si precetla v novinach ze kdesi v Anglii nekdo nutil nekoho k prostituci. V tech novinach take bylo ze nekdo nekoho zavrazdil. A vecer ve zpravach videla reportaz o nejakych bezdacich, ktere nutil majitel stavebni firmy k praci zadarmo. "Heureka!", zvolala Frau Gebbe, vse splacala dohromady v jeden film a samozrejme pridala pro festivaly nezbytne a pro divaky dostatecne sokantni a pritazlive "podle skutecnych udalosti". V podstate mi nevadi, kdyz se se mnou tvurce snazi vydrbat, ale tahle lacina podbizivost divakovi me fakt sere. Priznavam az fanaticky obdiv k Hanekemu, Seidlovi nebo Mr. Lynch. Ale nesmi to byt tak prvoplanove, agresivni (nebavim se o obsahu, ale o forme), vypocitave a neskutecne podlezave. Feldmeierovi chvili trvalo nez se do role dostal, v nekterych scenach mi prislo jako by i jeho samotneho Tore neskutecne iritoval svym masochisticko/altruistickym pristupem, nakonec to ale nebylo tak strasne. Srovnavani s Hanekem je naprosto mimo misu, tohle je slaby odvar. Spis tak trosku smerem Gaspar Noe nebo Trier. Vzhledem k tomu ze ani jednoho z nich nemusim tak Toreho hodnotim jako prumer. ()

kenny987

Tak na tenhle film jsem opravdu nebyl připravený. Nejdříve jsem si myslel, že pujde o nějakou náboženskou komedii s dobrákem a naivkou ala Švejk dále od pravdy jsem nemohl být. Pořád jsem doufal, že se změní nebo aspoň se bude bránit. Aspoň při tom jídle tohle nemůže přece být pravda, ale následoval exponenciální růst teroru a mého očekávání, že ten bod zlomu přijde každou chvíli. Vše to mě vřelo, ale ujišťoval jsem se, že je to jen podle scénáře, který si vymyslel nějaký masochista. A na konci mě odrovnalo, že je to příběh podlé skutečné události. Pokud si chcete zkazit den nebo se pohltit do ještě větší depky než jste tak jenom doporučuji. Je to i jeden z mála filmů, který mě přinutil se kouknout i na rozhovor s režisérkou a jejím vysvětlením postavy Tora. Musím to rozdýchat jdu si dát sprchu. ()

Homerking

Hrůza v tomto strhujícím thrilleru spočívá v naprosto zkažených činech které někteří lidé dokážou udělat jiné lidské bytosti a to zcela bez důvodu. Film sleduje velmi pobožného mladíka jménem Tore který je naivně uchvácen velmi zlou rodinou, která využívá jeho až absurdně dobrou povahu. Režisérka Katrin Gebbe čerpala ze skutečného případu. ()

Yuri69

Silný zážítek, který kalí to, že celý základ proč se neustále vrací a neutíká osudu je jeho víra a láska čili věci značně neuchopitelné. ()

Kortexo

Film o klukovi, který je buď mírně retardovaný, nebo má natolik vážné psychické problémy, že není schopný si rozumět s rodinou a ani z nikým jiným...Proto si za smysl svého života a hlavního přítele, zvolí víru v boha.Nehmotnou osobu, která mu nemůže nikdy fizicky, nebo psychicky ublížit, jako všichni ostatní v jeho životě.Takových lidí chodí na světě plno, kteří svou bezvýznamnost a nepotřebnost schovávají za víru, nebo jiný druh fanatismu...Tenhle film rozhodně není o lidské krutosti.Ani zvíře si nenechá všechno líbit... Ten kdo si neváží vlastního života, nemůže si nikdy vážit nikoho jiného a už vůbec ne boha... ()

RigorMortis

K sledovaniu Toreho som sa kvôli tunajším recenziám odhodlával dosť dlho a musím povedať, že tak silný psychologický film som už dlho nevidel. Hoci je pravda, že po recenziách som očakával niečo omnoho brutálnejšie, po čom sa mi zdvihne žalúdok (to by ale na MFF asi premietať nemohli). K samotnému filmu: Tore tanzt je znepokojujúci a (pomaly ale isto) nervy drásajúci príbeh chlapca natoľko oddaného Ježišovi a svojej viere, že namiesto toho, aby bojoval potichu a poslušne znáša narastajúce psychické a fyzické týranie zo strany svojho "hostiteľa". Príbeh začína nevinne a idylicky, náznaky postupne pribúdajú a divák zisťuje, že navonok ukážková rodina je ukážkovo dysfunkčná. Slniečko, dúhu a úsmevy vystrieda manipulácia, psychické a fyzické týranie, alkoholizmus a sexuálne zneužívanie. Viackrát som bol na postavu Toreho a na jeho zjavnú natvrdlosť naštvaný. Potom som si ale uvedomil, že členovia siekt, ľudia zmanipulovaní náboženskou vierou a obete domáceho násilia sa takto správajú aj v skutočnosti. ()

Zoltar78

Opravdu těžký film, který jsem po zbytek dne ve Varech dlouze vydýchával. Deprese, která na mě padla po skončení filmu byla docela slušná. Vytáhl mě z toho až pan Becher a jeho výtečný nápoj :-). Nemám co bych tomu vytknul, ale už to asi nikdy vidět nechci. (48. MFF Karlovy Vary) ()

DonBraso

Depresivní jak hnědý slipy.Režisérský debut Katrin Gebbe a Juliuse Feldmeiera na poli hlavního hrdiny dechberoucí výkon.Film k zamyšlení a hutný,který pomalu graduje a na nic si nehraje.Sekta či víra posazená na jinou dimenzi a pak v tom hledejte boha.Tore opraví Bennovi doposavaď neznámému řidiči motor a řekla by se láska na celý život:).Ještě když na Vás kluci zrovna nejsou moc fér,tak Benn vypadá jako prima chlapík,který se svojí "family" je v zahrádkářské kolonii.Dávkování depresivních činů,lásek,opětovného šikanování,hledání sebe sama je stále více prohloubeno.Konec ve mě pořád hlodá,ale bohužel je zde spíš vidět,co sekta či bůh dokáže a jeden frajer,který v to vůbec nevěří,ukáže že bolest je cítit jenom na svém těle.Psychologické inferno,kdy v dalším záběru nevíte co přijde.Jeden by řekl,že je fakt kluk na držku,ale v zápětí vidíte,že rád se baví,umyje nádobí a chce něco odčinit,že ho někdo vzal mezi sebe,přesto je mu úplně jedno,že je zneužíván,zesměšňován.Otazníky si v tomto filmu najde každý divák dost. ()

Taarg

Ultimátní film, který vás uhrane. Celou dobu je hlavní kladný hrdina tak napřesdržku, že se záporňákům ani moc nedivíte. A o to jde - mikroklima, které ovlivní život více než zákony či cokoliv jiného. Neschopnost si ve společnosti ustát svá rozhodnutí. Bomba, zvlášť drsně jistě bude působit v méně ateistických zemích, než je ČR. ()

argo.smile

Ten chalan musel byť retard ale úplný aby sa nechal šikanovať. Martyrs sa nekoná, dejová stránka celkom na psycho zaberá. Chýbajú odpovede, tak divák si to musí uceliť sám. ()

Alchemilla

Pane, přicházím, abych plnil tvou vůli. První, co mne v souvislosti s filmem napadlo. Tore je čistá duše, naprosto nepraktický člověk, který touží někam patřit. Žije přítomností a svou vírou. Potud by to bylo fajn, ale Tore je postava neuvěřitelně pasivní. A jeho pasivita - nebo lépe řečeno mučedická odevzdanost - ho zavede až do hodně špinavého marastu. Je listem ve víru událostí. Nedokáže nic než přihlížet. Byť ono přihlížení dělá ze vznešených pohnutek - záchrana milované bytosti. V zásadě lze říci, že na svém osudu má velký podíl. Film samotný je velmi syrový, působivý. Mírně roztřesená kamera dodává autentičnosti. Herecký debut Juliuse Feldmeiera se povedl a i ostatní herci se mi líbili. Nakonec po vyspání ubírám jednu hvězdu a jedno doporučení - neplánujte si k jídlu pečené kuře. ()

Snakefinger

Děsivé, velmi děsivé a přitom realistické. Srovnání s Martyrs nejenom že pokulhává ale je totálně mimo mísů. Spíše bych to viděl na srovnání s The Evil (nejenom kvůli tomu že byl taky podle skutečné události). Málokdy se mi stane, že se mi obrací žaludek, ale ta scéna se zkaženým kuřetem mi bude ležet v žaludku hodně dlouho. Hlavní představil si za svůj výkon zaslouží minimálně Oskara s Zlatý Globus současně. Tohle je film, který zamává nejenom s obsahem žaludku, jedno, jestli jste měli kuře nebo ne..... ()

Mates Hradecky

Pořádně silná káva vyvolávající v duši divákově emocionální turbulence. Nevhodné pro slabší povahy. Dlouho mě tak nezasáhla závěrečná věta filmu: natočeno dle skutečné události. ()

malejzee

Film mne hluboce zasáhl především proto že sám toužím po tom být radikálním křestanem jako pan Tore.Tudíž je mi jasné že většina uživatelů csfd bude mít na snímek Tore tančí jiný názor a pohled nežli já.Faktem ale asi je že je to film hluboce emotivní a ve většině lidí asi zanechá silný dojem.Tore je křestan s hluboce zakořeněnou vírou a přesvědčením že láska k Ježíši je vždy silnější než zlo v jakékoli podobě.Zvláštní NÁHODOU se dostane do interakce s na první pohled obyčejným mužem středního věku a tomu muži se porouchá motor a Tore mu místo startovacích kabelů věnuje modlitbu za porouchaný motor,můj Bůh modlitbu vysliší a tím začne přátelský vztah Toreho s nezaměstnaným a poněkud neúspěšným mužem který se snaží manipulovat svou ženu a dceru,protože sám má nevím jakou psychiatrickou diagnozu.Tore se snaží milovat nejen jeho ale i jeho ženu a dceru ale tato láska je jen slabě opětována ze strany dcery ale především se Tore setkává se silným odmítnutím a fyzickým ale především psychickým brutálním nátlakem a týráním ze strany partnerů.Celou zápletku komplikuje fakt že Tore má epilepsii a chová se po většinu filmu uzavřeně.Na konci se mu podaří přesvědčit dceru zlého muže a jejího mladšího bratra aby utekli.Sám ale umírá na kraji lesa.Tento snímek hodnotím jako jeden z nejlepších jaké jsem za svůj mladý život viděl. ()

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz