Everest v réžii Baltasara Kormákura rekapituluje jednu z najtragickejších expedícii, pri ktorej majestátny masív poslal svojim vyzývateľom mrazivé varovanie. Píše sa polovica deväťdesiatych rokov a Himaláje sa stávajú obľúbenou turistickou destináciou. Na osemtisícovku už nešplhajú len skúsení horolezci, ale aj dobrodruhovia z celého sveta. Horskí vodcovia Rob Hall (Jason Clarke) a Scott Fisher (Jake Gyllenhaal) napriek tomu nič nepodceňujú a do svojej expedície berú iba ľudí, ktorí majú niečo za sebou. Všetci sú skvele pripravení a vybavení, splneniu snov klientov by nemalo nič brániť. Stačí však malá odchýlka v pláne, náhla zmena počasia a kľúčovú otázku ,,Podarí sa nám horu zdolať?" vystrieda otázka omnoho zásadnejšia. ,,Dokážeme prežiť?" (Barracuda Movie)

Brain32

IMAX 3D - pro mě skvělý zážitek! Miluju filmy s tématikou hor / velehor a audiovizuální zpracování tohoto filmu bylo skvělé (i když bych čekal že projekce zabere celé plátno IMAX a ne jen jeho 70%) ovšem, pokud mám srovnat s pádem do ticha tak je Everest alespoň v emocionální rovině dost pozadu :) ()

floppy4

Trailer a hodnotenia vytvorili trochu bublinu, ktora po prichode do kina hned splasla, kedze prvu polku filmu sama vata a vzrúšo nastalo az v druhej casti, ale poviem pravdu, cakal som ovela viac a najme od imax 3D, ale ziadne vizualne orgie sa nekonali a nevidel som velmi rozdiel od normaleho 3Dčka. Zaver filmu prijemne emotivny, netlacil zbytocne na pilu, vyhol sa zbytocnym cliche a mal som trosku aj guču v hrdle. ()

tijaden

Pekný, ale tragický film z Himálaje. Nie je to veľmi ako dokument, skôr herci a obrazy kmitajú v rýchlom tempe, že som si nestihol všimnúť poriadne ani prírodu, ani samotných hercov. To mi trochu vadilo. Ale asi to bolo potrebné k vytvoreniu dramatičnosti filmu. Miestami som si zamieňal postavy a nevedel presne, kto je kto. Dosť hlasný zvuk, neviem či len v našom kine, občas by som potreboval štuple do uší. Nejde o bláznivosť a márnivosť, ako tu bolo písané v niektorých komentároch. Prekonávať seba občas treba. Aj keď toto je jeden z ťažších spôsobov. Ale po zhliadnutí filmu možno niektorí oprášime pohorky a vybehneme "aspoň" na ten náš Kriváň, alebo Sněžku a budeme sa chvíľu cítiť tiež ako dobrodruhovia. K obsahu filmu. Neviem čo tam mali stále za problém, že nevedeli kde dali fľaše s kyslíkom v 8500 m n. m. a keď ich našli tak boli prázdne. Chýbali fixné laná v zóne smrti... Čo ich tiež zdržalo pri výstupe. To je už na žalobu cestovky. Ak bolo po "výlete" koho žalovať. Takéto idiotiny robiť na Evereste sa mi zdá, že to tam mali šlendriánsky zorganizované + keby sa hlavný hrdina nevracal späť na vrchol s posledným turistom, ale prinútil ho ísť dolu mohli možno všetci prežiť, ale kto vie ako to naozaj bolo. Filmu dávam asi tak 70%. Tých čo tam hore zostali je škoda. ()

Orion25

Po celou dobu sledování jsem měl dost problém orientovat se v postavách. Dokud nebyl záběr s jednim člověkem, kde řekli jeho jméno, tak jsem vůbec nevěděl kdo je kdo. Ale i přesto je to z příběhové stránky výborný film a z vizuální stránky ještě lepší. Everest sice je jedno z nejnebezpečnějších míst, ale zároveň i jedno z nejkrásnějších. ()

maty24

WOW Opravdu boží film.Naprosto nejlepší filmový zážitek tohoto roku.Herci výborní naprosto skvělé emocionální scény které opravdu na mě působily.U konce sem dokonce i malinko brečel. Vážně pokud něco máte letos vidět v kině a to ve 3D tak je to určitě Everest. ()

Krissst

Nelítostný, neskutečný a ohromující kinematografický zážitek. Mrazení v zádech mě doprovázelo celým snímkem, jen se třídalo příjemné s nepříjemným. ()

jakubesd1

Mam rád takéto filmy . Niekomu možno nesadne rozdielnosť filmu ale keďže sa film viaže na skutočnú udalost tak to asi nešlo inak no . Prva polovica bola taká menšia nuda oproti tej druhej polovici. Tam sa to dobre rozbehlo . Obsadenie podľa môjho názoru bolo na jednotku. Réžia usla ale mohlo to byť lepšie . Ale vizuálne bol tento film strašne pekný . Ďakujem za oddychovku ()

vhorky

Na tento film jsem zavítal z několika důvodů. Jednak se už delší dobu v kinech neobjevilo něco, za co by stálo vyhodit peníze. Dále kvůli 3D projekci a v neposlední řadě z důvodu, že se dal předpokládat velmi strhující příběh, který byl natočen na základě skutečné události... a to já rád, protože to nikdy nezklame. Život, to je panečku spisovatel!!! Jako obvykle jsem si dal s přítelkyní silné kafe, abych něco nedej Bože nezaspal, a to nebyl moc dobrý nápad, jak jsem později poznal. Film je opravdu skvěle natočený s pasážemi s nádhernými horami a krajinou okolo. Vše je podáno s dech beroucími záběry z výšky i skvělým zvukem. Musím říct, že jsem se ani minutu nenudil a film byl vynikající. Takže pokud si zajdete do kina, kde si dáte silné kafe, po kterém se třesete jako ratlík, k tomu takový velmi napínavý katastrofický film, kde nikdo z diváků ani nepípne kromě puberťáků chroustajících popcorn a ze zadu, aby jste té nervozity neměli málo, vás ustavičně co minutu kope do sedačky nervózní přitloustlá funící dáma, tak není nic lepšího, to mi věřte... třepal jsem se ještě ráno. Celou atmosféru pak podtrhne nemytý pán před vámi, jehož smradlavý odér měsíc nemytého homlesáka, vás co 5 minut praskne přes nos. Za to ovšem tvůrci filmu nemůžou, že.... Takže film 90 % a skvělý zážitek. Mohu jenom doporučit. ()

Orbeek

V IMAXu autentické, vtahující, vobčas záblesk 5 hvězd (vobčas "řval" základní tábor v atelieru :/ Už tam ( na Qomolangmu ;) nemusím...Zadredlej outdoorař vedle nás nahlas brečel! He? ()

cumimnabednu

Musím dát plný počet. Protože film mám stále v hlavě i 3 dny po shlédnutí v kině. To je pro mě ta nejdůležitější hodnocení, že se mi ten film dostal pod kůzi. Víc není třeba sdělovat. Líbila se mi moc kamera, herecké obsazení, děj... Super. ()

Skuru

Everest je vizuálně působivý film, který umí perfektně dvě věci. Jednak dokonale ukázat monumentálnost Everestu, za což vděčí nepochybně bezchybné práci režiséra Baltasara Kormákura, který s poměrně skromným rozpočtem (55mil.) vykouzlil podívanou hodnou co největšího plátna a zároveň dal dohromady směs těch nejlepších hereckých jmen. Jediný větší problém mám s emocemi, které by měl film vyvolat. Přeci jen umřelo poměrně drsným způsobem spousta sympatických lidí. Všichni do toho ale šli s vědomím jasného a nevyhnutelného rizika…někteří dokonce pro peníze. Nikdo z nich se do riskantní situace nedostal nevědomě, náhodou nebo cizím zaviněním. Jako zprostředkované svědectví oněch událostí film ale funguje výborně. Více na: http://zabitcas.cz/recenze-everest/ ()

flegmos odpad!

To ze v tomto zanri sa chce tvorca priblizit realite je dnes povinnost. Filmy ako Touching the void alebo s prizmurenim jedneho oka K2 su na lepsej urovni. To preco je dnes tento film viditelnejsi ako ostatne je sposobene hollywoodskou pazravou masinerou za ktorou je vela, vela zainvestovanych penazi ktore sa musia vratit aspon 2,5x. Slubovana realnost sa k tomu nepriblizila i ked film ma svoje lepesie chvilky. Nepomohlo ani klucovanie v studiu na zelenom pozadi. Uplne najslabsia bola vyprava ktora mohla byt korunou tohto fimu. Udalost ktora sa stala v 1996 r. je filmovo spracovana remeselne zrucne klzanie po povrchu ale bez toho aby isla viac hlbky. Knihy ktore boli o tejto tragedii napisane od A.Bukrejeva "Vystup" a od J. Krakauera "Peklo blízko nebe" su v porovnanim s filmom niekolkonasobne lepsie. Zial tento film je ukazkou ako sa da dobry pribeh utopit. Sklamanim pre mna je aky priestor dali postave Anatolija Bukrejeva, ktory v minus 70 a vetre o sile hurikanu a mizernej viditelnosti vysiel sam zachranovat ludi lebo ostani odmietli a nakoniec zachranil 3 ludi. Hold nie je to american je to kazach - to je vlastne rus - a glorifikovat rusa v americkom filme smrdi problemami takze je to neamericke. Pretoze tu niektorym sklbe zapastim pri hodnoteni musim tento film podhodnotit. Hodnotenie filmu - slabsi priemer - hadam casom sa ukaze pravdive hodnotenie. ()

andydufrsn

Nikdy mě horolezení nelákalo, ale o to víc se mi vždycky libily filmy o něm. Tenhle film navíc asi víc než jiné filmy podobného ražení hraje na skvělé scenérie (navíc v mém případě viděno ve 3D), takže chvílema to vypadá téměř jako National Geograpchic doplněný solidním (i když očekávatelným) příběhem! Mně se moc líbilo! ()

Karoleec

Co čekat od filmu, který se z osmdesáti procent odehrává na místě pokrytým ledem a sněhem? Everest splnil to, co svým způsobem splnit měl. Na půl dokumentární, na půl dramatický film obsahoval boje o přežití, dojemné scény i postupné dávkování naděje, ale ani tak mě Everest neoslnil. Možná bych dala víc prostor samotným postavám a jejich životním příběhům, protože dívat se, jak horolezci lezou neustále nahoru a pak jeden zase běží rychle dolů, aby pak běžel zpět na horu, to možná odpovídalo realitě, ale jako divákovi se mi postavy až na ty vesměs hlavní nedokázaly dostat pod kůži. Po celý film jsem se v té skupině zakuklených lidí v zimních bundách nedokázala zorientovat, což si myslím, je škoda. Po technické a vizuální stránce to ale bylo pěkné a kdyby postavy byly rozvedené víc do detailu, určitě by to bylo ještě lepší. :-) ()

Filmslover14

Po dlouhé době jsem si v kině užívala každou minutu. Film, který je dostatečně akční, strhující, ale zároveň nesklouzává k "hollywoodské" nereálnosti. ()

joffreydepeyrac

Pro mě první zkušenost nejen s IMAXem, ale dokonce i se samotnou 3D technologií, které jsem se zuby nehty bránil, snad i pro typ filmů, které si vybírám. A kdybych od 3D odhlédl? Stejně bych asi dal za 5, protože záběry budou (dle trailerů) krásné i ve 2D a scénář napsal nejlepší scénárista na světě (sorry páni Nicholsone a Beaufoyi, vás nemyslím, nic ve zlém). Z faktografického hlediska to totiž nijak přikořeněné nebylo, snad jen a) zobrazení skonu lidí, které nikdo zemřít neviděl, tedy fabulace, pro děj nicméně naprosto neškodná, a b) evakuace vrtulníkem, která byla sice na hraně, ale trochu méně, pilot se dokonce zvládl otočit dvakrát. Dialogy odpovídaly až do úrovně jednotlivých slov. Jediné mínus: každá z postav, bez ohledu na počasí, před svou replikou sundává masku (to chápu) a brýle (to je technicky kokotina). Umím to ale odpustit, protože nikoho z nás by nebavilo většinu času koukat do zachumlaných tváří za reflexními lyžařskými brýlemi, že. Taky chceme vidět trochu toho hraní. Po věcech, zachycených v pro mě jednohvězdičkovém Vertical Limitu (mmchdm nelze vůbec srovnávat! Ne jiná liga, ale jiný sport.) je to jen detail. Spousta filmů z Himálaje navíc působí příliš ateliérově nebo "alpsky", prostě víte, že se to točilo někde u parkoviště. Tohle se točilo většinou před bluescreenem, ale Himálaj z toho jen cáká. Příliš malý prostor pro postavu Scotta Fischera tu už hodnotila spousta uživatelů, takže jsem naštěstí nebyl tak zklamán, koho to zajímá víc, nechť se podívá na stránky jednoho nejmenovaného brněnského vydavatelství, začínajícího na JO a končícího na TA, mají tam čerstvě moc hezky zpracovaný Scottův životopis, i když tragická výprava z něj zabírá jen jednu z mnoha kapitol. Celkově ale i díky pro mě novým technologiím patrně jeden z pěti, dost možná i ze tří největších kino-zážitků v životě. Skvělá práce. ()

Ros_tik

Film mne velmi překvapil, dostal. Kdybych na něm nebyl ve špatném kině, tak budu ještě nadšenější. Jason Clarke byl špatný John Connor, ale Rob Hall byl skvělý. Vše jsem mu věřil. ()

Mrliš

Everest je pěkná podívaná, která zavede diváka do mrazivých hor a seznámí s osudem expedice z roku 1996. Za mě plný počet hvězd. :) ()

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

10.12.2015

Pražská kina Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádájí od 10. do 16. prosince tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé poloviny roku 2015 za jednotné… (viac)

Tom Hardy versus Luke Evans: Souboj o Everest

Tom Hardy versus Luke Evans: Souboj o Everest

29.12.2013

Dalo by se říct, že Bard Lučištník z aktuálně kralující Šmakovy dračí pouště bude soupeřem Banea či nového Šíleného Maxe. Stane se tak v historickém dramatu The Summit, který podle románu Jeffreyho… (viac)