Ospalá díra

• USA Sleepy Hollow (viac)
Fantasy / Thriller / Dobrodružný / Dráma / Mysteriózny
USA, (2013–2017), 46 h 21 min (Minutáž: 42–62 min)

Predloha:

Washington Irving (kniha)

Tom Mison, Nicole Beharie, Orlando Jones, Katia Winter, John Cho, Nicholas Gonzalez, Clancy Brown, John Noble, Jill Marie Jones, Matt Barr, Amandla Stenberg (viac)

Ichabod Crane je ve válce za nezávislost zraněn bezhlavým jezdcem. Následně se ocitá v jednadvacátém století v městečku Sleepy Hollow. Jezdec tu právě zabil místního šerifa. Jeho podřízená Abbie přizve Ichaboda, aby jí pomohl vraždící nestvůru dopadnout... (TV Prima)

lusst

Všetko už som niekde videl a žiaľ v lepšom prevedení. Korunu tomu všetkému nasadzuje slečna Beharie, ktorej herecký (ne)výkon zodpovedá štandardom produkcií štúdia Asylum. ()

66pepo66

Pilot celkom zaujímavý. Načrtol sa tu smer, ktorým by sa celá séria mohla uberať a taká tá pochmúrnejšia atmosféra mi príde celkom fajn, no aj tak tam cítim zatiaľ trocha niečo čo mi hovorí, že to bude mať svoje nedostatky. Na druhej strane je tu tá červenovláska Katherina 8-) a zaujímavé, trocha aj známe obsadenie, takže zatiaľ pilot viacmenej vyvážený s pre a proti.V každom prípade tomu šancu dám a som zvedavý, či a ako, sa kvalita seriálu neskôr zdvihne. Verím, že to nebude stratený čas. ()

jan.moravec.

Není brzo dát seriálu 5 hvězd po pár dílech? U tohohle počinu není. Přesně typ seriálu který mi chytne a nepustí...Pár dní mě asi nikdo neuvidí. Po první sérii s kulervoucím finálem 5 hvězd trvá. Ichabod Crane je jedna z nejsympatičtějších postav že seriálů vůbec. ()

KOLMI odpad!

První a druhý díl shlédnut. První, protože to mělo obrovské hodnocení, druhý, protože jsem doufal, že to nebude takový shit jak to vypadalo zpočátku a chtěl jsem tomu dát šanci. Je čas na utvoření svého názoru a ten je - mizérie. Herecké výkony jsou béčkové, děj je mizerný. Strašlivá nuda, která může mít dalších milion dílů pokud se bude ubírat tímto směrem. Nevidím jiné východisko, než opustit zdejší komunitu nadšenců, protože u tohoto nehodlám trávit čas. ()

Onlajn

Po shlédnutí úvodní dílu jsem byl mile překvapen. Zajímavý příběh, záhady a akce. I když je to kolikrát přetažené za vlasy, pořád je to koukatelný seriál. Režisér již má na svědomí i nějaké fantasy filmy, což přitáhne i další a další diváky. Uvidíme kam nás příběh dožene. ()

HectorHagman

Hodnotím zatim po třech dílech a můžu říct ze sem naprosto spokojen doufám že seriál dokáže udržet vysoko nastavenou laťku........Jediné co mě zamrzelo bylo že Kurgan opět přišel o hlavu. ()

Hove

Po čtyřech dílech dávám zatím 4*. Seriál je svižný, napínavý, tak akorát tajemný a konec každého dílu vás zláká ke sledování dalšího. Postavy vesměs charakterní a obecně se seriálu dá vytknout jen málo. Co se ale týká pokračování, jsem na pochybách, jak to tvůrci uchopí. Zápletka, která bude probíhat pravděpodobně po celou dobu (7 sérií ?), je na můj vkus příliš monstrózní - pár lidí bojuje proti "veškerému zlu, co může pohltit celý svět", což nesedí do jinak relativně komorního pojetí. Podaří-li se alespoň po zbytek série udržet kvalitní atmosféru s řadou překvapení a akce, rád hodnocení zvýším. Každopádně můžu první díly doporučit. ()

Mykie

Po první sérii můžu říct: Tak tohle teda JO! I když se zejména ze začátku mohlo zdát, že to bude další nehorázná slátanina, v průběhu série, bylo stále jasnější, že to tvůrci mají vskutku promyšlené. Postavy jsou sympatické a v některých hluchých místech dokáží udržet pozornost, příšerky jsou zajímavé, někdy i děsivé, rozhodně plus. Nejvíc bodů seriál získává v posledních dílech. Konec je opravdu fajnový. Rozhodných 5* :-) ()

Roches

Kombo Buffy, Supernatural a Grimma. Prvé dva diely papierová blbina, ale Ichabodove milé anachronické komentáre celkom bavia, pokiaľ máte za sebou zdrcujúci deň v robote. Chválim sandmanovskú trojku, ale pri siedmom diele som sa začala silno nudiť a tam zrejme aj na istú dobu skončím, lebo ma nezaujíma, čo bude ďalej. Plusom seriálu sú pseudohistorické flashbacky a nenáročný humor. Záporom je oči-pretáčajúce mixovanie okultných, náboženských a mystických prvkov a predvídateľnosť. Milé a pozerateľné, ak máte radi ľahké príbehy o záchrane sveta. ()

Kouba007

Dvě hvězdy za slušné triky, bezhlavák má téměř shodné pohyby jako ve filmu Ospalá díra, což se mi líbilo, ale to je asi tak všechno. Jinak je to slátanina, posouval jsem průběh docela často. Prostě celkem nuda. ()

texxik

Pilot - Super. Kazdym dielom slabsie a slabsie. Druha seria - prvy diel som sa donutil dopozerat, potom sa to uz nedalo a s tymto serialom som skoncil ()

Bezhlavý jezdec se vrátí

Bezhlavý jezdec se vrátí

24.04.2024

Držte si klobouky, budou opět padat hlavy. Na plátna kin by se totiž měl vrátit hrůzyplný bezhlavý jezdec v nové adaptaci povídky „Legenda o Ospalé díře“ newyorského spisovatele Washingtona Irvinga … (viac)

Wiseman upřednostnil Ospalou díru před Mumií

Wiseman upřednostnil Ospalou díru před Mumií

05.08.2013

Už asi víte, že Mumie se dočká dalšího remaku. Tento se bude odehrávat v současnosti, bude o něco temnější a strašidelnější, scénář napsal Jon Spaihts a produkovat hodlá duo Orci / Kurtzman.… (viac)