Endeavour

• Česko Detektiv Endeavour Morse (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny
Veľká Británia, (2012–2023), 59 h 8 min (Minutáž: 88–120 min)

Scenár:

Russell Lewis

Shaun Evans, Roger Allam, Anton Lesser, Sean Rigby, Jack Laskey, Simon Kunz, Jonathan Hyde, Nigel Cooke, Chris Larkin, John Light, Rosalind Halstead, Tom McKay (viac)

Seriál se odehrává v 60. letech a soustředí se na začátek kariéry Endeavoura Morse na pozici policejního strážníka. Morse se s partnerem detektivem Fredem Thursdayem zapojí do vyšetřování v Oxfordu. (Viasat)

Recenzie používateľa papilon395 k tomuto seriálu (4)

Pilotní díl (2012) (S01E01)

Tohle mě dostalo na první dobrou a to mi jméno inspektora Morseho dosud nic neříká. Asi si budu muset načíst Colina Dextera. Filmové zpracování fascinuje křehkým herectvím ústředního hrdiny, košatým dějem a malebným universitním prostředím. ()

Útočník (2021) (S08E01)

V nové 8. sérii se vrátila na scénu plejáda známých tváří. Ale už to není, co to bývalo. Zdlouhavé a nudné. Pár silných slov na závěr. Že by za to mohl režisér? ()

Konečná (2021) (S08E03)

Tak tohle je silná káva. Horor jak od Agathy Christie. Jenom se nevraždí jedem. ()

Předehra (2023) (S09E01)

Starý známý Morse je zpátky v letošní závěrečné 9. sérii. Nechybí celé osazenstvo kriminálky a jedna vražda za druhou. Britská sázka na jistotu. ()