Rok 1971 sotva začal, ale naši hrdinové se stále vzpamatovávají z událostí uplynulého roku. Endeavourův boj s vnitřními démony se dostává do horečnaté fáze, kterou ještě zhoršuje ztracená láska a pocit viny, který tíží jeho mysl. Tým se mezitím ocitá opět v centru dění, když se zabývá hrozbami IRA, přepadeními taxikářů a nudistů a případem tak zvláštním, že by si člověk mohl myslet, že tým vstoupil na místo natáčení hororového filmu... Před koncem roku se vztah Endeavoura a Thursdaye ještě více vyhrotí, když Thursday najde informace, které dokazují, že Endeavour kvůli svým problémům přehlédl důležitou stopu v jednom případu. Ale když se Endeavour ocitne v zoufalé situaci, Thursday nemešká, aby ho zachránil. (Viasat)

warrenur

Jedna z menej vyraznych, slabsich serii. Morse si prechadza trudnomyselnostou a riesi ho chlastom a kriminalny pripad ma chytil az ten z druhej epizody. Tretia ma trosicku atmosferu z filmov od Christie, ale len okrajovo. Dost vela zjednoduseni. Skoda, ze Joan - Sara Vickers nedostala viacerj pristoru, posobi velmi vrelo a milo v osobnych liniach zucastnenych. ()