Mladý Endeavour Morse vyšetřuje s inspektorem Fredem Thursdayem zmizení školačky Mary Tremlettové. (Viasat)

flanker.27

Aneb jak natočit kriminální příběh o nechutných věcech, aniž by v něm bylo nutné cokoli nechutného ukazovat. Stačí pár slov, aby si tu špínu večírků, na kterých si užívají mocní, divák představil ve vší oplzlosti. A přitom je to celé podáno s elegancí gentlemana, mladého detektiva, který ve spojení se svým nadřízeným nitky případu rozplete a dovede vyšetřování ke zdárnému konci, i když nakonec nitky vedou jinam. Absolutně britské a přestože obvykle klasické detektivky nemám příliš v lásce, v tomto případě si mě podání naprosto získalo. ()

Mouzon

Prequel britské televizní série INSPEKTOR MORSE. Ukazuje jeden z Morseových prvních případů v akademickém městě Oxfordu, kam protagonista přijíždí coby mladý policejní konstábl. Dostává se do víru událostí týkajících se zmizení mladé dívky. Svým nonkonformním přístupem, který spočívá mimo jiné v hermeneutické analýze textových stop zanechaných obětmi či podezřelými, zaujme vyšetřujícího inspektora Thursdaye, jenž si jej zvolí za svého pomocníka.......Zajímavostí je, že v prvním záběru scény, v níž Morse poprvé ochutná své později tolik oblíbené pivo, se objeví autor původní knižní série s postavou inspektora Morse, Colin Dexter. ()

Tosi

Jeden z nejoblíbenějších britských detektivů mladý Endeavour Morse a jeho první skutečný policejní případ. Ač zelenáč, je vždy o krok napřed před svými úmornými kolegy, což mu přináší problém s autoritami, ne vždy mu jde vyšetřování podle představ, ale jinak je to přirozený detektivní talent. S prvním půllitrem, láskou k opeře a křížovkám se pouští do objasnění zmizení 15-leté studentky. Shaun Evans v hlavní roli odvádí skvělou práci a rozhodně se těším, že mě v dalších případech nechá více nahlédnout do jeho charakteru. Vlastně nemám co vytknout, takže mi vychází elegantních pět hvězdiček. ()

Radek99

Prequel k seriálu Endeavour (což je prequel k seriálům Inspektor Morse a Vraždy v Oxfordu) je podařený stejně jako seriál sám... Inspektor Morse je legenda (v Británii zjevně větší než u nás) a tak je pokračování logickým vyústěním...ovšem málokdy se stane, aby byl seriálový prequel lepší než původní seriál sám...alespoň tedy z mého subjektivního hlediska... To, jak se mladý Morse podívá do zpětného zrcátka a uvidí v něm sám sebe za mnoho a mnoho let v jiném seriálu je velmi povedený moment... ()

filmmovier

Původní seriál Inspektor Morse neznám, Lewis je nuda a předloha od Colina Dextera výborná. Když jsem se dozvěděl o existenci tohoto seriálu a nekonečné hromadě pozitivních recenzí, dlouho jsem neváhal a pustil se do toho. A i moje reakce se přidává k těm nadšeným, protože tohle je fakt pecka, vážení, je to doslova jako Sherlock - jenom je to od ITV. Prostředí Oxfordu je naprosto úžasné, to město je fakt neskutečně nádherné. Navrch máme perfektní kameru (kapitola sama pro sebe), vynikajícího Shauna Evanse, který si roli prozatím abstinujícího Morse užívá na maximum a samozřejmě také velmi zajímavý případ, který sice není nikterak originální, ale zato je, jak je v Anglii zvykem, originálně zpracován. Na tempo a nudu si také stěžovat nemůžu, takže je to za plný počet, i když jenom těsně. Neuvěřitelně se těším, až zkouknu celý seriál, protože Pilot je fascinující atmosférická záležitost s neuvěřitelnou elegancí, na kterou nemá ani Broadchurch :). 100%. ()