Okolo futbola

• Rusko Oколо футбола (viac)

Film pojednává o životě ruských fotbalových chuligánů. Hlavními postavami jsou čtyři zástupci chuligánů Spartaku Moskva. Zápletka filmu spočívá v podezření, že chuligáni mají mezi sebou konfidenta, a proto je mnoho jejich akcí brzy zhaceno policií. Je jasné, že je třeba jednat a tento problém s donašečem vyřešit.
Film věrně zobrazuje chuligánskou scénu v Rusku. Samozřejmě je plný nečekaných zvratů, a taky rvaček. (FCBLFC)

chamonix

4 **** by si zasloužily otcovské rady v 46:50 minutě: Najdi si takovou, co je tupá jak korek. Naprostou tupost si lze vždy splést s geniálností. Ať umí vařit a uklízí. A žádnou krásku. Po ní ti každý vyjede. S tupou a nehezkou budeš mít klidný život. ()

Silesia

Velmi často, když má člověk od něčeho velké očekávání, tak se zklame. To však naštěstí není tento případ. Jedná se o kvalitní práci, která reflektuje aktuální situaci na ruské scéně a přesně vystihuje i subkulturu jako takovou. Velmi dobře pak vypadá ztvárění některých detailů jako např. oblečení, styl, politické názory (byť jen okrajově) - i z toho je zřejmé, že na filmu spolupracovali členové znamé skupiny sportovců Spartaku - The Union. Trefně jsou vystihnuty zejména osobní životy zúčastněných, ukazujíc, že jde velmi často o vzdělané lidi s uznávaným zaměstnáním. Za zmínku i kvaltní soundtrack od feduka. ***** ()

onevoice

Rusi opäť nesklamali. Je to výborne natočené. Určite to naj čo som ohľadom hools videl. Trochu mi vadil koniec. Pripadalo mi to ako nedokončené. To ubralo z plného počtu. ()

iQual

Ten kto má rád atmosféru futbalu nielen na ihrisku tak si príde na svoje v tomto filme. "Ruské prekvapenie" naplno uspokojilo moje očakávania a po prvom prezretí som si ho hned pustil aj na další deň :) ... Rusko je zaujímavá destinácia (moja náklonnosť k rusku, k býval. sovietskemu zväzu je značná :) ) a po zhliadnutí filmu som mal hned chuť navštíviť moskovský zápas, popr. mať podobné "hobby" ako títo "futbaloví fanúšikovia"... vrelo odporúčam. postavy vystupujú "nenútené" ,nik tam nehrá hlavnú rolu (americký hrdina). každý z hercov na mňa pôsobil sympaticky. doteraz v tomto žánri bola moja srdcovka Green street hooligans, ale je tomu minulosť! aaa HARDBASS. ()

cartyci

Podarený film v podaní Rusov.Už od začiatku bolo jasne ako bude cely film vyzerať a zdanie neklamalo.Tak ako fighty nesklamali ,taktiež neomrzí ani dej.Škoda konca mohli to ešte o par minút natiahnuť ,avšak určite nebudete sklamaný z filmu. ()

kazatelSVK

Kto chce vidieť skutočný život chuligána,jednoznačne siahne po tomto snímku.Toto je totiž realita!!Žiadna rozprávka s Frodom sa tomuto filmu nemôže rovnať.Výborne natočené,skvelý soundtrack na záver.Čo viac si priať. "Brat ryadom s bratom, stoya bok o bok gotovy atakovat" ()