Escobar - Paradise Lost

• Francúzsko Paradise Lost (viac)

Escobar: Paradise Lost sa odohráva počas posledných rokov Escobarovej nadvlády v Kolumbii. Mladý surfer Nick (Josh Hutcherson) a jeho brat Dylan (Brady Corbet) nachádzajú skromné útočisko na surfovanie pri Medellin, kde Nick spoznáva ženu svojich snov Mariu (Claudia Traisac). Maria je však toho času zaneprázdnená prípravou kampane pre svojho strýka Pabla Escobara (Benicio del Toro). Potom, čo Pablo pomôže Nickovi a Dylanovi s miestnymi kriminálnikmi, s ktorými mali problémy, Nick postupne upadá do divokého sveta extravagancie, korupcie a krviprelievania, z ktorého je nemožné uniknúť. (ambron)

BoKo_CzT

Veľké prekvapenie. Film sa mi v telefóne váľal dosť dlho a s istou skepsou som po ňom nakoniec siahol. Silnými stránkami sú herecké výkony (samozrejme exceluje Benicio), réžia a skvele časovaný progres deja. Predovšetkým ma však tento film chytil za srdce, najmä emocionálnou naliehavosťou (v kooperácii s hudbou) záverečnej tretiny. Snažím sa ostať čo najtriezvejším sudcom a preto zatiaľ ostávam pri štyroch hviezdach. No poviem vám, mám veľkú chuť pridať aj tú poslednú. ()

Dacsus

Koho napadla ta geniálna vec, na jednej strane obsadiť skvelého Del Tora, a na druhej takého hereckého patlala ako je Hutcherson, a šmahom tým zlikvidovať akýkoľvek pozitívny dojem z filmu. Ovšem čo mi absolútne uniká, to je zmysel filmu, ktorý miesto toho aby priniesol príbeh položený na skutočných udalostiach (a že ich určite bola čo sa týka Escobara hromada), prináša absolútnu nudu vycucanú dakde z päty. Ach jo... ()

WUTEN

Že jsem tohle vůbec stahoval, ztráta času. Nemůžu říct že by Del Toro zahrál Pabla špatně, ba naopak zahrál velmi dobře a působí opravdu věrohodně. Co jsem nepřekousl byl ten celý příběh, tohle je prostě vymyšlená báchorka o nějakém Nikovi který mimochodem se tam vůbec nehodil k té Claudii, vypadal jak podržtaška, prostě krypl na vodítku a vůbec ta jeho postava, červ co na to říct, a to ho podle mě ještě vykrmili předtím než vyšel na plac. Příběh úplná nuda, akce taky minimum a o nějakém napětí nemůže být řeč. Jediné napětí které bych využil v tomto filmu je 220V do Nikových kulek. Takže, to hodnocení jedné hvězdy zachránil jenom Del Toro, bez něho bych to klidně pustil do odpadu. Hudba mi připomínala jako z těch dokumentů od Herzoga ale jinak opravdu na víc hvězd tuhle fantasy břečku nemůžu dát. ()

jarmil8

O Escobarovi se dozvíme pouze že byl fakt zlej chlap, protože chtěl ublížit a ublížil několika Kanaďanům. Z toho ovšem plyne mírná nuda, příběh je prázdná sláma asi jako Hutcherson. Film víceméně zachraňuje poslední akční třetina. ()

terordemon

Celkom zaujímavý mafiánsky príbeh o tom, ako sa Váš život môže zmeniť keď sa zamilujete do netere na najväčšieho kolumbijskeho drogového kráľa, potápa priemerná réžia a scenár plný hluchých miesť. Hlavne v prvej polovici je to trochu nuda, no potom sa začnú vyskytovať aj lepšie momenty ktoré dokážu vyvolať aj príjemnú husiu kožu. Benicio Del Toro podáva ako vždy kvalitný výkon a ostatný herci sa tiež držia. Film neurazí a dá sa nato pozerať, diera do sveta to však nie je. Ale aspoň budete vedieť kto to bol vlastne ten Pablo Escobar. 65% ()

sluza

Film pojednávající o tom jaké to je když se člověk zamiluje do dívky která patří do největší mafiánské rodiny všech dob.Film nadchne určitě každého fanouška pabla escobara akorát si myslím že pro običejného diváka je film velmi slabí místama až zbytečně nudný ()

Accuphose

Trochu melodramatický, ale neuvěřitelně režisérsky zvládnutej kousek. Tedy je vždy lepší, když si napíšete i scénář, protože to můžete zkurvit jeden druhému, rozhodně doporučuju... ()

Lupus235

No musím povedať, že ma táto snímka príjemne prekvapila. Príbeh bol zasadený do zaújimavého prostredia jedného z najznámejších drogových bossov, ktorý si myslím, že bol vykreslený veľmi realisticky. Príbeh začal síce trošku nevýrazne, ale postupne už len gradoval. Výkony hercov predovšetkým Benicio Del Toro a Josh Hutcherson boli viac než uspokojivé. Predovšetkým výkony Josha Hutchersona v poslednej dobe výrazne stúpajú. Takže až na pomalší začiatok to hodnotím ako veľmi vydarení projekt. ()

RushRush

Dobré.ale nechápu kde vzali tenhle příběh,stále ošidné téma by si zasložilo komplexní film o tomto asi největším zločinci a bossmanu na světě žejo...tak snad příště ()

icewhite

Tak bohužel marně jsem doufal v životopisné dílo, které končí vypraseným Escobarem na cihlově oranžové taškové střeše, který je obklopen stádem kolumbijské MI5. Nicméně romantický thriller z Francie napsaný Italem je v tomto případě dostačující a když jsem si na začátku filmu řekl, že postavu Pabla budu brát jako fiktivní, aby mi do filmu zapadla byla z toho nakonec slušná podívaná. ()

SONNY07

Zajímavý pohled na Escobara. Nemohl jsem od filmu oči odtrhnout. BDT je jako vždy vynikající. Nádech romantiky filmu vůbec neuškodilo, spíš naopak. ()

CrashHP

Benicio Del Toro by z akéhokoľvek filmu spravil Paradise, jediné čo ma mrzí je to, že takéto filmy sa ku nám nedostávajú do kín. ()

mdf

Pablo,z chudého klučiny 7 nejbohatší člověk na světě.Sice neprodával koblihy,ale kde je poptávka tam je....Narcos je Narcos. ()