Antické Grécko, 1 200 rokov pred Kristom: Kráľovná Alkména (Roxanne McKee) sa zúfalo pokúša nájsť spôsob, ako oslobodiť svoj ľud spod krutej a tyranskej nadvlády svojho pomstychtivého manžela, kráľa Amfitryóna (Scott Adkins). Najmocnejší zo všetkých bohov Zeus vypočuje jej prosby a daruje jej syna, ktorý dostane meno Herkules – poloboha, ktorého osudom je jedného dňa Amfitryóna zosadiť z trónu v krajine znovunastoliť mier. No obrovskou fyzickou silou požehnaný princ zatiaľ ani len netuší o svojom božskom pôvode či osude, ktorý mu bol daný do vienka... Prejde pár rokov a medzičasom už dospelý Herkules (Kellan Lutz) sa až po uši zaľúbi do krásnej krétskej princeznej Hébé (Gaia Weiss). Tá je však zasľúbená jeho bratovi Ifiklovi (Liam Garrigan), a tak mladým zaľúbencom neostáva nič iné, ako útek! Ten sa im, žiaľ, nepodarí – a Herkules za trest skončí v exile v brutálnom svete gladiátorov, kde sa má čo obracať, aby vôbec prežil... A práve na tomto Bohmi zabudnutom mieste konečne spozná svoju temer bezhraničnú silu i svoj osud. Odhodlaný pre svoje poslanie aj zomrieť sa vyberie späť do svojho rodiska, aby zvrhol Amfitryóna z trónu, zachránil milovanú Hébé z Ifiklovho područia a stal sa najväčším gréckym hrdinom všetkých čias! (TV Markíza)

MarryW

Snímek roku v tomehlotem rozhodně nehledejte, i když si myslím, že takového namakaného hlavního hrdinu asi jinde už neuvidíme. Nicméně, pocity z tohohle filmu jsou 50/50. Některé akční scény jsou tak luxusní, že by si nezadaly s Oscarovými trháky, jiné vypadají jak kdybych je natočila u mě v garáží. Těšila jsem se na Schotta Adkinse, co že nám tam předvede za kousky, ale kromě cenění zubů a vražedné pohledu nic nebylo. Takže, celkově shrnuto, je to dobré na odreagování, nemusíte u toho uvažovat ( fakt vůbec ne ) a ti namakaní chlapi taky nejsou k zahození, takže 2 - 2,5*. ()

Merenre

Sice totální pičovina, ale pořád o poctivé dvě hvězdy lepší než nové 300: Vzestup říše. Takže slušných 50 %. Největší slabinou je scénář, ale jinak je to v zásadě přesně to, co bychom od něčeho takového očekávali - ba podle traileru jsem si myslel, že to bude mnohem větší utrpení, ale možná proto, že jsem předtím viděl zmíněný vzestup říše, tak toto pro mě bylo mnohem stravitelnější, než kdybych před tím sledoval film, který by jevil nějaké známky kvality. ()

SMilan

Pridať do filmu viac slow motion efektov, k tomu ešte nejaké replay zábery, natiahnuť tým celú tú srandu na dve hodiny, tak by som sa zaručene do konca nezúčastnil a tým sa vyhol tomuto komentáru. Je to skutočne preefektované. A fakt, že film je robený na 3D, nie je ospravedlnením. Niektoré tie efekty totiž pôsobia strašne lacno, nehovorím o množstve použitej krvi, ktoré sa takmer rovná nule. Na to všetko zlé je film celkom solídne a do priestoru ozvučený, čo ja mám rád, preto som to s Alcidesom úspešne dobojoval. ()

rigby

Zpomalené záběry, digitální efekty, prázdné dialogy, křik, bitky, zkrátka komiksový svět. Bohužel není na co se dívat. Respektive k dívání je toho dost, ale velmi brzy to omrzí a divák zjistí, že pod tímto vnějším barevným pozlátkem se nic dalšího neskrývá. Jen se bojím, že se brzy objeví nějaké další pokračování... ()

Sharlis

Zhrnutá prvá séria Spartacusa bez nahoty a príbehu. Ale s pár pivami sa to pozerať v pohode dalo až na ten koniec, to som si len hovoril what the... ()

RomaS

Špatně, špatně, snad ve všech směrech. V Herkulovi nefungovalo téměř nic. Herecká účast kulhala na obě nohy. Snad až na McIntyra, který se mi připomněl z podobné seriálové řežby, ale o řád lepší. Příběh byl slepenec různých filmů, ale nedokázal udržet celistvost. Dialogy a vztahy plné klišoidních rádobyosudových obratů, které nefungovaly. Vizuální efekty na úrovni levné počítačové hry (boj se lvem toho byl nepříjemným důkazem). Snad bojovky si držely aspoň nějaký slabý průměr. To, ale pomohl zvednout jenom Adkins. Na druhou stranu, pro herce takového fight skillu to byl těžký podprůměr. Pozitivní bylo, že vše rychle odsýpalo, ikdyž to mnohdy nedávalo smysl a tahle křeč netrvala dlouho. ()

kramatos

Dost dobře nechápu zdejší hate toho ferdy z Twilightu. Tady mi sednul. A hodně překvapil Liam McIntyre. Jak moc se mi nelíbil v dalších sériích Spartaka, tak tady je výbornej. Lutz potřebuje ještě pár let, ale McIntyre rád uvidím, překvapivě. ()

Dacsus odpad!

Hromy blesky, to bol sranec. Pallas Athéna mala zrejme dovolenku, keď scénaristi uzreli svetlo tohoto sveta, a najskôr ju zastupoval Héfaistos, ktorý sa chviľu predtým ožral s Bakchusom, a len tak zo srandy týchto čerstvo na svet príchodzích klepol svojim kováčskym kladivom po lebkách, inak sa to vysvetliť nedá. A Harlin by si zaslúžil Poseidónov trident do ritného otvoru, aby zažil na vlastnej koži, čo to znamená niečo riadne domrdať. Ak ste milovníkmi starých gréckych bájí, ruky preč a trikrát si odpluť... ()

Element2

Odpad! Co to má vůbec společného s Herculesem?! Scénář jako na besídku do 5. třídy a efekty ani nemluvím. Nevím, co v Hollywoodu sledují tím, že ve stejném roce vyjdou 2 Herculesové v jiném zase 2 Sněhurky. Třešničkou na dortu se stává Fantastic Four s černým Johnym Stormem. ()

Hookins86

Ani nevím proč dávám 1*, možná si jí to těžce zaslouží jen díky těm utrženým řetězům. Jinak film - fajnová sračka, u který jsem si myslel, že koukám na německej televizní rádoby akční film od bývalých tvůrců německýho hardcore/fekal/fetiš porna... ()

Scaevola

Není to historie, není to ani mýtus. Je to brak, o tom není sebemenších pochyb: O hereckých výkonech nelze mluvit, většina postav je nesympatická až běda, akce je neoriginální, byť spektakulární, a příběh i hudba recyklovány v několika úrovních. Výprava a kostýmy (egyptští žoldáci!) se vydařily, přesto je mi konečně záhadou i to, kdo byl ochoten dát tolik peněz na všechny digitální triky. Avšak to, že se film nelíbí, není způsobeno tím, jaký je - protože podobných druhořadých dobrodružství už tu bylo mnoho a vesměs dopadly stejně -, mnohem podstatnější je, komu je snímek určen. Už jen pouhé naznačení, že by snad mohli tvůrci cílit na generaci “Stmívání”, totiž není prohřeškem proti dobrému vkusu. ()

moriero

Celou dobu jsem měl přichystány 3 hvězdičky na truc všem těm filmovým hnidopichům , ale závěrečný propich Hebe film srazil na dvě. V rámci žánru podstandart, ale znám mnohem horší snímky. Největším průserem byl asi casting. Jediný, kdo vypadal alespoň trošku řecky, byl můj oblíbený Adkins (ten měl hrát Hercula!). A to se smáli Sorbovi, že byl na postavu Hercula moc anglosaský. To ještě nevěděli, že přijde skandinávský pornoherec ze Stmívání. A vrstevnice snacha/tchyně, které přilepili jediný šedivý vlas, vypadal taky komicky. Jedno z mála pozitiv jsou dvě použitá jména: Alkeidés a Hebe. To první bylo skutečným Héraklovým jménem, než "skrze Héry, která mu kladla nejrůznější překážky, dosáhl slávy", což je překlad jména Hérakles. A Hebe byla skutečnou Héraklovou manželkou (jenže až třetí - vzal si ji po smrti na Olympu). Ale jak říkám, americké znásilnění antické mytologie se dalo čekat a aspoň jsem si u filmu vyžehlil dvě košile do práce. ()

aannemer odpad!

Hloupoučké a naivní. Kdo zná alespoň v hrubých obrysech řeckou mytologii, nestačí se divit. Ale nedivme se zase tak moc, vždyť ot natočili Američani, nejchytřejší národ na světě! Mě spíše zaráží, k jaké debilitě se propůjčil Renny Harlin po takových peckách jako Die Hard 2 nebo Cliffhanger. Hold prachy nesmrdí. ()

CrashONE

Stejné pocity jako u filmu Já, Frankenstein. A že já blbec, jsem se na tuhle koninu docela těšil. Hořké zklamání. Doufám, že Hercules v podání Dwayne Johnsona bude úplně jiný level. ()

SteveV

Proč jsem tak slabý a nedám odpad?... No, každopádně - podobně jako v prvním Percym i tady doporučuji na to nekoukat. A když už koukat, tak s pivečkem v ruce. Schválně - jaká by musela být průměrná rychlost Herkula, aby stihl vše co se mu ve filmu podařilo? ()

esmoke

Ajajaj ten scénář mě tedy úplně dostal, řeckou mytologii nerespektuje a převrací na hlavu. Snad si nikdo nebude myslet, že by se to nějak přibližovalo. Akce nebyla kdoví jaká, celkově palec dolů. CZ dubing Rozpočet: $70 milionů, Tržby: $61 miliónů ()

Tvůrci Avengers chystají Hercula

Tvůrci Avengers chystají Hercula

02.05.2020

Disney oznámil další hraný remake jedné ze svých slavných pohádek. Nejnovějším přídavkem se stane Hercules, kterého do kin pomohou přivést tvůrci Avengers: Endgame Anthony a Joe Russoové. Scénář… (viac)