Hledání

• USA Looking
USA, (2014–2015), 8 h 28 min (Minutáž: 26–33 min)

Zbrusu nový komediální seriál z produkce HBO se točí kolem tří kamarádů třicátníků ze San Francisca, kteří objevují vzrušující a někdy až ohromující možnosti dostupné nové generaci homosexuálů. Seriál Hledání nabízí nezkreslený pohled do zákulisí životů a milostných vztahů tří blízkých přátel, gayů v současném San Franciscu. Přátelství je sice spojuje, každý z nich se však nachází v odlišné životní fázi. Patrik je devětadvacetiletý vývojář počítačových her, který se znovu pokouší najít partnera poté, co se jeho bývalý zasnoubil. Jednatřicetiletý ambiciózní umělec Augustín se rozhoduje mezi dosavadním monogamním stylem života a sdílením společné domácnosti se svým přítelem. Nejstarším členem partičky je devětatřicetiletý číšník Dom, který vykonává své povolání už hezkou řádku let, čelí střednímu věku a jeho profesní i milostné představy zůstávají stále nenaplněny. Příběhy této trojice se dramaticky proplétají a odvíjejí v době, která homosexuálům poskytuje spoustu příležitostí a práv, v níž se každý z členů pokouší najít svůj kousek štěstí a lásky. Důležitým prvkem seriálu je mix společenské pokrokovosti, nevyzpytatelnosti a sexuální otevřenosti v sanfranciské oblasti Bay Area s reálnými místy, ve kterých hlavní postavy žijí. V Hledání se seznámíme také s Domovou spolubydlící Doris, Augustínovým přítelem Frankem, Patrikovým spolupracovníkem Owenem a s objekty milostného zájmu Kevinem, Lynnem a Richiem.

Seriál z originální produkce HBO Hledání se vrací s deseti zbrusu novými díly, jež nabízejí nezkreslený pohled na zkušenosti tří blízkých přátel, Patricka, Agustína a Doma, kteří žijí a milují v současném San Franciscu. V průběhu druhé řady najde Patrick v profesním i milostném životě to, co hledal. Záhy si však uvědomí, že to vlastně doopravdy není to, co potřebuje. Se svým šéfem Kevinem, který má stále stejného partnera, rozjede Patrick zběsilou aférku a při tom se pokouší zjistit, jestli můžou s Richiem zůstat přáteli. Agustín, který se od konce předchozí řady zmítá v porozchodové krizi, se rozhodne pověsit své umělecké ambice na hřebík a snaží se navázat přátelství s HIV pozitivním "medvědem" jménem Eddie. Dom nepřestává snít o otevření vlastní restaurace, přičemž přichází řada úspěchů i proher co se týče financí i jeho vztahu s Lynnem. Seriál i nadále zkoumá hledání štěstí a důvěrného vztahu ve věku, kdy možnosti a práva gayů nemají obdoby, na pozadí progresivní, sexuálně otevřené kultury San Francisca. (HBO Europe)

Recenzie používateľa Disk k tomuto seriálu (2)

Série 1 (2014) (S01)

Děkuji ti, milá HBO, těch osm epizod bylo perfektních, poslední dva díly se střídmou emocionální náloží byly takřka geniální. Přiznávám, že jsem se toho seriálu strašně bál. Teď vím, že to byly zbytečné obavy. Už aby tu byl podzim a s ním druhá série. UPDATE: Queer As Folk to kdysi celé začal, Looking dokončil. Aneb jak se během patnácti let proměnilo vnímání televizních tvůrců na gaye. V Looking se jednotliví aktéři nezaobírají sami sebou a svou sexuální orientací, neřeší tu svoje bolístky ("jsem gay a co s tím jako budu dělat?"), coming out a podobné záležitosti mají už dávno vyřešeny. Jinými slovy žádná senzace se nekoná, srovnání se Sexem ve městě (jak jsem se leckde dočítal) je absolutně nesmyslné. Vlastně je ten seriál hodně oldschool, samozřejmě v tom nejlepším slova smyslu. Nenajdete tu nic menšího než hledání toho správného partnera na celý život. Hodně tomu pomáhá fakt, že sedm z devíti scénáristů jsou gayové (jak se zmínil hlavní scénárista Michael Lannan), takže odpadá vymýšlení bizarních a stereotypních zápletek (a zaplaťpánbu za to); mnozí herci jsou gayové i v reálném životě, díky tomu chemie mezi jednotlivými postavami je naprosto přirozená a celé je to tím pádem ještě uvěřitelnější. Nu a dokumentární look, kterým režisér Andrew Haigh proslul už ve výtečném filmu Weekend, je už takovým drobným bonusem.________P.S. 1: SPOILER!!! Na závěrečnou milostnou scénu mezi Kevinem (Russell Tovey) a Patrickem (Jonathan Groff) jsem čekal celý seriál, je příjemně civilní a uvěřitelná._________P.S. 2: Chtěl bych ublížit tvůrcům nováckého seriálu Gympl s. r. o., kteří napsali gay roli pro Milana Šteindlera a říkají tomu nadsázka._________P.S. 3: Jak už bylo řečeno výše, čekání na druhou sérii bude velmi úmorné. (původní komentář z 22.1.2014) ()

Série 2 (2015) (S02)

Druhá série je za mnou. Je to ještě uvěřitelnější, civilnější a hlavně mnohem líp napsaný a zrežírovaný. Obrovský balzám na duši, ale je to i tím, že jsem dorostl a dozrál do věku seriálových hrdinů. Ještě mi zbývá závěrečný celovečerák, ale už teď jsem přesvědčen, že takhle ojedinělý seriál by v bývalém Československu vznikl jen velmi těžko. ()