Čtvrtá hvězda vypráví příběh mladého Štěpána (Václav Neužil), který získal místo jako druhý noční recepční v tříhvězdičkovém hotelu Meteor na periferii Prahy. Štěpána zajímá Pavlínka (Martha Issová), která zde pracuje jako denní recepční. Pavlínku ovšem nezajímá Štěpán, ale agresivní hotelový údržbář David (David Novotný), který se snaží uniknout vyčerpávajícímu erotickému zájmu své nadřízené, hotelové manažerky Terezy (Lenka Krobotová). Ta se kromě Davida snaží i o ziskání čtvrté hvězdy, jež by zvýšila prestiž a úroveň hotelu. Její snahy ovšem naráží na sobectví, pohodlnost, lenost a zištnost podřízených. Vysněná čtvrtá hvězda ze všech zaměstnanců hotelu zajímá nejméně bývalého manžela Terezy a ředitele hotelu Teodora (Martin Myšička). Jeho jediným zájmem je zdokonalit se v hraní čínské hry mahjong. Terezino úsilí maří osobní zájmy i dalších podřízených: ambiciózní a záludný kuchař Smutný (Jaroslav Plesl) dychtí po místu šéfkuchaře, melancholický šéfkuchař Tichý (Miroslav Krobot) bojuje s trvalými následky po úrazu, denní recepční František (Ivan Trojan) kšeftuje s podsvětím a paktuje se s nebezpečným zločincem Majorem (Pavel Šimčík), hotelová prostitutka Libuška (Klára Melíšková) trénuje oddíl mladších dorostenců lakrosu, hotelový taxikář Jindra (Marek Taclík) je asi gay se silným mateřským pudem a barmanka Jiřina (Simona Babčáková) má manko. (Česká televize)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (13)

Čtvrtá hvězda (2014)

Pro mě osobně je Čtvrtá hvězda nejlepším českým i československým komediálním seriálem. Kvalitní scénář i režie byly podpořeny zřejmě nejlepším možným obsazením, humor byl prudce inteligentní, takže jediné, co mě mohlo rozhodit, byl evidentní příklon k vládnímu fotbalovému klubu, ale fanoušci Celticu to dali Davímu pěkně vyžrat, čímž se vše vyrovnalo. Rád bych některého z herců vyzvedl, ale mistrovská, plebsácká i dámská šatna Dejvického divadla ze sebe vydaly to nejlepší, takže musím pochválit všechny bez výjimky a dodat, že jsem se výborně bavil. ()

Kytara (2014) (E01)

První epizoda měla pomalejší rozjezd, beru ji tak, že nás měla hlavně seznámit s hotelem a s personálem. Nepřinesla sice smršť humoru, ale obsazení už lepší být nemohlo, takže vidím v dalších epizodách naději na výbornou zábavu, proto je mé hodnocení hlavně projevem důvěry. ()

Transformace (2014) (E02)

Seriál mou důvěru nezklamal. Druhá epizoda mě dostala, pokud se vozíčkář dostane do výtahu, který se odmítá rozjet bez toho, aby v něm člověk poskočil, musí být logicky o zábavu postaráno. Celá herecká sestava mě svými výkony baví, umaštěný copánek Ivana Trojana je případ sám o sobě. Lepší rozloučení s Janem Kašparem si snad ani neumím představit. ()

Zlatý důl (2014) (E03)

Neznám většího zmetka, než je František Koláček, na druhou stranu musím uznat, že je spravedlivý, jako smrt, okrade kohokoliv bez rozdílu, pokud mu to přinese zisk. Jeho hluchý komplic Vladimír Major je veliký a velice efektivní, díky své přímočarosti. Epizoda také přináší sondu do nelehkého života hotelového údržbáře a místní externistky a slušně mě pobavila. ()

Nina (2014) (E04)

Tentokrát jsem nebyl spokojen tak jako u předešlých epizod, i když mě exkurze do hotelové kuchyně vcelku bavila, chyběla tomu trošku šťáva. Předchozí díly byly zábavné s občasnými hluchými místy, tento byl spíše nevýrazný s občasnými světlými momenty. ()

Uran (2014) (E05)

Vnitřní boj údržbáře Davida se sebou samým mohl s úspěchem soupeřit se Shakespearovým Hamletem a jeho slavnou větou: "Být, či nebýt?". Bavil jsem se fakt výborně a ještě mi Uran připomněl, že bych měl mít doma pro všechny případy vždy mléko a nějaký ten jód. ()

Zítra točím v Aši (2014) (E06)

No co? Tereza si za to může sama, Smutný jí přece hlásil, že sýr už zrál přespříliš. Porno scéna mezi Lenkou Krobotovou a Ivanem Trojanem mě rozsekala nadrobno a přinesla výbornou radu případným amatérským filmařům, aby zůstali za všech okolností soustředěni na to, co je opravdu důležité, protože jinak jelen. ()

Zásek (2014) (E07)

Sparťan David tváří v tvář fanouškům Celticu Glasgow neobstál zrovna se ctí, zvlášť scéna, ve které dostává svůj dres zpátky mě dohnala téměř k slzám. Tímto dílem si musel seriál v ocelovém srdci republiky získat celou řadu fanoušků, tedy pokud by ho pochopili... ()

Vyhazov (2014) (E08)

Když řvu u nějaké epizody smíchy, tak se mi líbí, to já poznám. Libuška má ve svém šatníku množství kostýmů téměř pro každou příležitost, ale segáč je segáč, přes to nejede vlak. Františkův plán se jevil jako brilantní, ale ta nevděčná hluchavka mu nechce půjčit Majora, navíc Tichý tuší... ()

Zázrak (2014) (E09)

Tereza to nemá jednoduché, chce získat čtvrtou hvězdu a přes hotelovou jídelnu jí vyvážejí mrtvoly. Nejvíc mě v celé epizodě pobavil František, kterého smrt kamaráda obrátila na víru a Pavlínka, kterou přemíra alkoholu svedla na scestí, přestože je její David taková romantická duše. ()

Ochránce smečky (2014) (E10)

Desátou epizodu naprosto ovládli David a Jindřich. Prvně jmenovaný alfa samec a ochránce smečky zakalený ve sparťanském kotli, druhý citlivý taxikář, který i přes výrazné líčení a zálibu v růžové rozhodně není gay. Daví byl naprosto vynikající a jeho životní filosofii by mu mohl závidět i Oto- velký vyznavač Friedricha Nietscheho. ()

Hodina H. (2014) (E11)

Šéfkuchaři Tichému se vrátila chuť i funkce a jeho sebevědomí narostlo dostatečně na to, aby se dokázal domluvit i s Marťanem, takže nějaký Číňan pro něj nemůže být problém. Proběhl i brutální ženský souboj s neobvyklým výsledkem a František dokáže sehnat úplně všechno. Paráda! ()

Třináct sirotků (2014) (E12)

Výborné zakončení celého seriálu. Proběhl téměř vražedný tenisový zápas, který David zakončil procítěnou figurou z Paso doble, jeho následný útočný nájezd na invalidním vozíku mě málem stál bránici. Říďa s přehledem složil svých Třináct sirotků, čímž bylo cti učiněno zadost a Terezina proměna byla dokonalá. ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz