Čtvrtá hvězda vypráví příběh mladého Štěpána (Václav Neužil), který získal místo jako druhý noční recepční v tříhvězdičkovém hotelu Meteor na periferii Prahy. Štěpána zajímá Pavlínka (Martha Issová), která zde pracuje jako denní recepční. Pavlínku ovšem nezajímá Štěpán, ale agresivní hotelový údržbář David (David Novotný), který se snaží uniknout vyčerpávajícímu erotickému zájmu své nadřízené, hotelové manažerky Terezy (Lenka Krobotová). Ta se kromě Davida snaží i o ziskání čtvrté hvězdy, jež by zvýšila prestiž a úroveň hotelu. Její snahy ovšem naráží na sobectví, pohodlnost, lenost a zištnost podřízených. Vysněná čtvrtá hvězda ze všech zaměstnanců hotelu zajímá nejméně bývalého manžela Terezy a ředitele hotelu Teodora (Martin Myšička). Jeho jediným zájmem je zdokonalit se v hraní čínské hry mahjong. Terezino úsilí maří osobní zájmy i dalších podřízených: ambiciózní a záludný kuchař Smutný (Jaroslav Plesl) dychtí po místu šéfkuchaře, melancholický šéfkuchař Tichý (Miroslav Krobot) bojuje s trvalými následky po úrazu, denní recepční František (Ivan Trojan) kšeftuje s podsvětím a paktuje se s nebezpečným zločincem Majorem (Pavel Šimčík), hotelová prostitutka Libuška (Klára Melíšková) trénuje oddíl mladších dorostenců lakrosu, hotelový taxikář Jindra (Marek Taclík) je asi gay se silným mateřským pudem a barmanka Jiřina (Simona Babčáková) má manko. (Česká televize)

Recenzie používateľa IvcaSammet k tomuto seriálu (13)

Čtvrtá hvězda (2014)

Původně jsem neměla v plánu seriál sledovat, protože mi už podle ukázek přišel jako hrozná hovadina. Nakonec jsem se ale rozhodla, že si Jardu Plesla a Ivana Trojana nenechám ujít ani tady a rozhodla jsem se na seriál podívat. Ze začátku se mi seriál spíš nelíbil, ale přece jenom jsem se u některých scén a hlášek dobře pobavila. Na Krobotovy věci si vždycky musím nějak zvyknout, aby mi nakonec sedly. Proto jsem asi v polovině sledování přerušila a s odstupem času pak shlédla Čtvrtou hvězdu v kuse. Některé epizody byly příběhově slabší, ale ve finále jsem se u Čtvrté hvězdy skvěle pobavila. Takže jak jinak hodnotit než čtyřma hvězdičkama :) ()

Kytara (2014) (E01)

Původně jsem neměla v plánu seriál sledovat, ale vzhledem k tomu, že si doplňuji filmografie Ivana Trojana a Jaroslava Plesla, pustila jsem se nakonec i do Čtvrté hvězdy. Nakonec mě ale epizoda docela chytla a pobavila. Jsem zvědavá, jak se to bude vyvýjet dál. ()

Transformace (2014) (E02)

O trochu slabší díl než pilot, i když co se týče humoru, Transformace pobavila o něco víc. Tak jsem zvědavá, kterým směrem se nakonec v další epizodě vydají. ()

Zlatý důl (2014) (E03)

Po prvním shlédnutí mi přišlo, jakoby úroveň humoru stále klesala. Zápletka s notýskem sice zaujala a pobavila, bohužel ale dějová linka s Klárou Melíškovou mě ale nijak nezaujala. Při druhém shlédnutí jsem ale už na styl seriálu byla zvyklá a epizodu si užila stejně jako ty ostatní. Proto taky pět hvězdiček. ()

Nina (2014) (E04)

Samotná dějová linka s Ninou se mi sice nelíbila, naopak ale linka s Miroslavem Krobotem a Jaroslavem Pleslem pobavila i potěšila. Z celé epizody ale nakonec vyhrála scéna s koněm. ()

Uran (2014) (E05)

Zatím asi nejlepší díl. Skvěle jsem se pobavila, každá scéna měla svůj vtip i pointu a i samotný námět epizody mě chytl už hned při prvním shlédnutí. ()

Zítra točím v Aši (2014) (E06)

Přiznám se, že jsem této epizodě moc na chuť nepřišla. Scéna s Krobotovou a Trojanem sice docela pobavila, ale námět byl zatím nejslabší. Oproti ostatním dílům byla epizoda témeř o ničem. ()

Zásek (2014) (E07)

Zatím nejvtipnější epizoda. Výtahové scény pobavily naprosto královsky a samotný závěr pobavil snad jako nic, co jsem ve Čtvrté hvězdě prozatím viděla. Hvězdičku jsem ale přece jenom nakonec ubrala kvůli slabšímu rozjezdu a hlavně kvůli scénám s neustálým překládáním jedné věty z angličtiny do češtiny a naopak, které mě ke konci začínaly vcelku nudit. Slyšet všechno dvakrát po celou epizodu jsem opravdu zas tak nutně nepotřebovala. ()

Vyhazov (2014) (E08)

Výborná epizod, která zase dobře pobavila. K závěru styl humoru docela kolísá, u Vyhazovu se ale znovu vyšvihla velmi vysoko. Výborný námět, i když přiznávám, že dějové linky "hluchavek" ani Urana s Lubuškou mě nijak nenadchly. ()

Zázrak (2014) (E09)

Po dlouhé době zase hodně slabá epizoda. Dějová linka Štěpána a Pavlínky mě nijak zvlášť nezaujala a Františkovy "bludy" mě přišly uř moc přitažené za vlasy. Humor se taky vcelku vytratil. Docela průměrná epizoda. ()

Ochránce smečky (2014) (E10)

Vývoj seriálu se mi začíná líbit čím dál míň. Vychladlý vztah mezi Pavlínkou a Štěpánem mě vyloženě nebaví, Jindřich, který je a taky není gay, mi přijde jako zbytečné komplikování děje od tvůrců a František, který kovertoval, to už asi tvůrci opravdu nevěděli, o čem mají psát, co? Dějová linka trenéra Davida ale pobavila. ()

Hodina H. (2014) (E11)

Rozjezd sice pomalejší, ale konec rozhodně stál za to. I humor se zase vrací. Téměř bych tuto epizodu porovnala s těma prvníma, ale přece jenom nejsem fanouškem sporu mezi Štěpánem a Pavlínkou. Na druhou stranu mě ale čím dál víc začíná bavit spor mezi Pavlínkou a Davidem. ()

Třináct sirotků (2014) (E12)

Závěru seriálu jsem se trochu obávala, nakonec ale nezklamal a naopak potěšil. Humor sice zase trochu zeslábl, naopak ale vtipných scén bylo dost. Poslední epizoda sice má pár "mušek", ale ve finále uzavřela seriál vcelku slušně. Vlastně bych se ani nebránila další řadě, pokud by se vedla ve stejném tónu jako doposud. ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz