Ohnivý blesk

• Taliansko 2019 - Dopo la caduta di New York (viac)

Skončila jaderná válka. Ti kteří přežili se rozdělili do dvou skupin, na zlé Euraky a rebelanty Federace. Vůdce rebelantů vysílá do postkatastrofického New Yorku, který ovládají Eurakové, odvážného dobrodruha Parsifala s jediným úkolem: najít poslední plodnou ženu na Zemi. (oficiálny text distribútora)

matestlust

Italský trash post-apocalipťák se vším všudy. Mutanti, cyborkové, písečné bouře, zdevastovaná města, vše s kulisama, které by za víkend hravě zvládnul výtvarný kroužek na základní škole, gumoví herci, zvuky zbraní, které v té době vydával tetris, dialogy, které by nevymyslelo ani nemluvně...Prostě vše, co má správný trash brakáč mít :). ()

tron

„Nemám čas kecať s niekým, kto sa mi nepredstavil.“ Nechcem sa vyvyšovať, hoci to tak asi bude znieť, ale pre mňa sú takéto filmy v podstate až nepozerateľnou stratou času. Neviem, čo by som k tejto obskúrnej WTF blbosti napísal. Sandokan, plodná žena, Lorenzo Lamas, kone, rádioaktivita, post-apokalyptický New York, lasery, plameňomety, mutanti, Mad Max, ateliéry, planéta opíc, chlap s páskou cez oko... Režisér predtým nakrútil Kanibalov 2, čo asi hovorí za všetko. ()

choze

"NIC NA MĚ NEHRAJ, TY SRAČKO, NEBO TI ROZKUCHÁM STŘEVA." Po Castellariho 1990: ÚTĚK Z BRONXU další taliánská vykrádačka ÚTĚKU Z NEW YORKU. Zakouřenými miniaturami, lasery (z laserových kuší) a krysami se rozhodně nešetřilo a vypadá to dráž než většina tomu podobných (1990, NOVÍ BARBAŘI, POSLEDNÍ BOJOVNÍCI...), ale jak se říká, nic o čem bych psal domů, NOVÍ BARBAŘI byli mnohem větší prča. Ale oceňuju trochu širší záběr příběhu než je obvyklé (odskok na Aljašku a závěrečný odlet z planety). ()

J.Connor

Neuvěřitelná pohoda, dokonce mám chuť na hodnocení přitlačit, protože ten film je chvílemi až rozkošný. Postapo trash jak má být - nechybí nukleární katastrofa, mutanti, poušť, trosky měst, krysy, závody a souboje na život a na smrt, tlupy pyramidami pobitých všeho schopných pankáčů a další proprietky, tady navíc totalitní velmoci a nějaké ty raketky. Závěrečné složení party sestávající z modela v brnění, blondýny, liliputána, cyborga a George Eastmana v roli opičáka je skutečně na úrovni. K tomu nějaké ty syntíky od Oliver Onions (duo de Angelis) a docela neotřelý námět (pozdravuju Potomky lidí), zkrátka tohle by šlo. ()

Anderton

Tak táto trashová talianska variácia na Útok z New Yorku a ďalšie klasiky ma bavila rozhodne viac ako napríklad Bojovníci z Bronxu. Aj pomocou miniatúr a špinavých interiérov plných krýs sa dá vybudovať slušná postapo atmosféra, samozrejme v rámci béčkovej tvorby. Martino bol macher na giallo, sci-fi mu už išlo menej (viď Paco - stroj na smrť), ale predsa sa skúsenosti len tak nestratia vo vákuu. Časom však dochádza filmu dych a to paradoxne tým, že sa k slovu dostáva zbesilá akcia v aute, ktorá by pôsobila prehnane aj v posledných dieloch F&F. Protivníci tu dokonca bez hlavy strieľajú po aute, v ktorom je ukrytá posledná nádej ľudstva. Chýba aj záverečný stret s ústredným antagonistom, v tomto prípade antagonistkou. ()