Záznam ozbrojenej lúpeže pri obchodnom centre zaujme bývalého policajného barda Vaška Plíška. Má v zálohe pár tipov na páchateľov... (RTVS)

rakovnik

Plíšek a Korejs na scéně, včetně víceméně původního týmu a hned všechno klape jak má. Závěrečná promenáda mě potěšila ze všeho nejvíce. Oproti minulému slabšímu dílu vypadal tento jako staré dobré případy. ()

angel74

Potěšil mě návrat Boleslava Polívky a Miroslava Hanuše do staré party, ale jinak musím říct, že všeobecné nadšení nesdílím. Na rozdíl od mnoha ostatních diváků sice nemám problém s novými postavami v podání Juraje Loje a Barbory Bočkové, nicméně zdá se mi, že kriminální případ s názvem Veteráni tvůrci nepřevedli na televizní obrazovky zrovna moc dobře. Největší potíž vidím v poměrně snadné a rychlé odhadnutelnosti pachatele, díky čemuž pak vyprávěný příběh postrádá jakékoliv napětí. Tuto skutečnost by většina zdejších hodnotitelů určitě jinému detektivnímu seriálu neodpustila, tak nechápu, proč jim to tady nevadí. (60%) ()

otík

Korejs a hlavně Vašek Plíšek se vracejí k x let starému případu přes nový případ loupežného přepadení a pokusu o vraždu. Je milé sledovat opět starou partu i s novými členy dohromady a také Sváťu Skopala, jak parádně hraje padoucha č. 1. Dobrý díl udržující seriálový standard. ()

fabecc1222

Stará parta je zpátky, a stejně tak dostáváme i první skoro bezchybný díl téhle série. Jakoby se to najednou všechno rozjelo naplno. Parádní klasický hudební motiv, pořádná policejní práce, stará parta v čele vyšetřování...Jedinou kaňku bych viděl v tom, že v rámci podezřelých je jeden známý herec, a zbytek nějaký komparz, takže je od začátku jasné, kdo je pachatel. Naštěstí tenhle díl není jen o hledání pachatele, ale potom i o dokazování viny skrze práci veteránů, o kterých je tento díl. Plíšek a jeho návrat na 1. oddělení jsou určitě jedna z nejvíce nostalgických chvil v českých seriálech. Každopádně viděl Plíška dělat si selfíčko a umřít... ()

Autogram

Konečne prípad a vyšetrovanie, ako sa patrí na Prvé oddelenie. Až do konca som nemal istotu, či sa chodbová scéna uskutoční. –––– Ty nechceš vidět, jak ti poroste dítê? Tak promluv, jinak ho budeš znát jen z fotek! –––– Je to návykové, tadle práce. Stačí pár dní a zjistíš, že bez toho nemùžeš bejt. ()

jefff

A takhle už zase jo, tohle byl plnokrevný díl se vším všudy. Jen si začínám ověřovat, že obsazení Loje bylo šlápnutím vedle. Ta postava je extrémně nezajímavá a herecky to fakt není úplně ono. ()

LachtanShows

Sice se vrací alespoň epizodně postava Bolka Polívky a zdejší čísla mluví jinou pohádku než u předchozích dílů, přesto já si užil předešlé vyšetřování s vazbou na metanolovu aféru mnohem víc. ()

mira007

Tak dlouho a tolikrát omílali, že to ten Lustyk v podání skvělého Skopala nemůže být, že nemá cenu ho sledovat, apod., že bylo jasný, že je to on. Asi první díl třetí řady, kde to konečně dostává formu a cíl a vykreslení postav. Hanuš na jednotku i se zasedacím pořádkem. ()

Chudobka

Tak jako ostatní mě potěšil návrat pánů Polívky a Hanuše. Ovšem postava Vladyky už spíš působí jako karikatura, i když má občas světlé chvilky. Škoda, Vladyka je dobrý herec. Zatímco Bočková podle mě do týmu skvěle zapadla a je uvěřitelná, Juraj Loj na mě stále působí prkenně a amatérsky. Nejvíc se mi líbí Petr Stach. Víc než Ondřej Vetchý. To, že jsem pachatele odhadla hned na začátku, mi nevadilo. ()

milwaukee

No tak konečně. Bolek se vrátil a opět exceloval. Hanuš taky bodoval a teď váhám, jestli 4 nebo 5 hvězd. Ale budu opatrný, protože první dva díly mě trochu rozhodily. Ale do třetice všeho dobrého. A to se teda teď opravdu povedlo. Bolkova fotečka pouhá pro rodinu byla už jen třešničkou na hodně dobrým dortu. ()

strom-z

Jako dobrý a zároveň souhlas s bloom, že Vladykův dřív suprovej Sršeň už je tady chvílema opravdu zbytečně moc na hraně laciný parodie - ten samej problém mi zkazil závěr pilotní epizody, kdy do tý doby naprosto dokonale ztvárněnej Korejs Hanušovi/režii sklouzl do totální karikatury, ne v dobrym slova smyslu. A jako ta chemie originálního castu v prvních dvou řadách (byť Chmela už mi to občas trochu kazil) byla prostě per-fekt-ní a tady už je to nějaký chladnější a necejtim z toho tak ty vztahy - v originále i Devadesátkách byly častý prostřihy do soukromí, tady zatim nic. Souhlas, že Bára Bočková je přesto fajn a Juraj Loj zatim celkem nuda, nicméně i božstvo jménem Spáčilová prohlásilo, že třetí řada roste s dalšími díly, takže samozřejmě koukám dál, bavím se slušně, spíš myslím, že takřka dokonalý kvality původních dvou řad to holt nedosáhne, ale už teď je to i tak opět výýýraznej nadprůměr a (opravte mě) jediná opravdu poctivá krimi v TV. ()

Oxyuranus

Skvělý díl, ve kterém se zase projevilo, že se vyplatí takovýto přemýšlení navíc. Ta úcta, kterou každý, kdo Plíška zná, která mu byla projevována, se dotýkala i mě u televizní obrazovky. A Korejse je mi tě nejak líto a jsem rád, že se vrátil. ()

subic

Korejs se vrací na 1. oddělení jako vyšetřovatel. Plíšek (Polívka) nejvíc. A dokonce i Korejs (Hanuš) přidá ruku k dílu, ono totiž není k zahození, když si pamatuje, jak toho dotyčného už honili v roce 1992 a tenkrát nedohnali. A nakonec Plíškovo selfíčko. ()