Složité soužití rozvedených manželů v malém bytě rozděleném na dvě domácnosti tragicky ukončí smrt paní Rusové, která léta bojovala se závislostí na alkoholu. Zemřela na následky dlouhodobého pití? Toxikologický rozbor ale potvrdí přítomnost metanolu v lahvi, která byla nalezena vedle těla poškozené. Vrátil se do oběhu otrávený alkohol? Stala se žena další obětí metanolové kauzy? (Česká televize)

Autogram

Vyšetrovanie štýlom pasce na páchateľa nie je nový, je tu použitý celkom umne, ale ten spôsob, ako sa k tej pasci dostali, bol dosť krkolomný a zdĺhavý. No a presne takú PVC fľašu som používal v detstve na nápoje pri výletoch do prírody, chuť vody v nej bola už po krátkej chvíli riadne hnusná. Partia 1. oddelenia sa pomaly kompletizuje, uvidíme, ako to nakoniec dopadne. ()

jefff

Bohužel asi nejslabší díl celého seriálu. Hodně to kazí hodně fádní herecký výkon Juraje Loje a Bočková sice hraje dobře, ale pořád mi tam úplně nezapadla. Celkově mi chybí chemie původních dvou sérií a tomuto dílu zcela chybělo napětí. ()

mira007

Minimálně do poloviny celkem bída: případ s jasným pachatelem, ze Sršně udělali tvůrci ne nejslabší článek oddělení, ale rovnou nesvéprávnýho, více byrokracie než vyšetřování apod. nicméně ten závěr byl slibný - idiocie Sršně ospravedlnitelná pointou, nové duo se vyprofilovává a já si na něj zvykám a ta finální scéna Blažek vs. Navrátil, to je brilantní záležitost. Beru to jako opožděný start seriálové legendy a od příště 100%. ()

Flexaret

Slušná forma válcuje rozředěný obsah. Jistou zemitost a ukotvenost v realitě nahradilo pošilhávání po zahraničních vzorech, pracuje se výrazně s akompozicemi a malou hloubkou ostrosti, to celé je však k ničemu když se vytrácí procedurální krimi, kterou celou sérii proslavilo. ()

Sharleen76

Line of Duty po česku aneb Tomáš "Vopruz" Kozák se svým týmem vyšetřuje podezření na otravu metanolem. Nahláškovaný díl: "Jsou lidi, kterým posvítíš baterkou do ucha a jim se rozzáří oči." ()

milwaukee

Opět tři hvězdy. Jestli Víťa, profík na letadla neví, že "Vojenská letadla" od Václava Nemečka mají pět dílů a díl třetí vůbec nevlastní (pro upřesnění období WWII) , tak je to obyčejnej žabař. Případ sice vyřešil, ale ve srovnání s první a druhou sérií je ta třetí neslaná nemastná. Blažek vypadá jako Rumcajz a o dvou nových v týmu ani nemluvím. ()

subic

Po prvním skvělém dílu je tento takový slabší. Bydlet v jednom bytě s přítelkyní a zároveň s bývalou manželkou a navíc spoustu let, to v člověku musí pěnit. A stačilo mu, aby věděl o methanolu, když se v televizi objevil dozvuk methanolové aféry. 7/10 ()

natalanka

Tak to byla bomba.... Filip Blažek a Oldřich Navrátil... v tom klidném konečném rozhovoru to byla neskutečná pecka. To bylo tak napínavé a to s jakým klidem ho Filip usadil.... moc dobře napsané i zahrané :-) ()

Nonna

Dobrý díl. Velice mě udivil Oldřich Navrátil. Že je to pan herec, to jsem vždy věděla, že uhraje cokoliv, to taky, ale dostal mě, jak moc dobře ve svém věku vypadá a mladistvě působí. Kéž mu to dlouho vydrží, svoji postavu ztvárnil věrohodně a skvěle.  Nová série ukazuje i na aktuální problémy ve společnosti, lihovou aféru pamatujeme z nedávna snad všichni, je zajímavé, vidět to vše uceleně jako film. ()