V zahradě rodinného domu v pražských Strašnicích jsou nalezeny kosterní ostatky dvou mužů. Soudní lékař tvrdí, že těla zde byla pohřbena různě dlouho. Může jít o oběti sériového vraha? Vyšetřovacích verzí je několik, ale žádná z nich neladí s odborným lékařským posudkem. Tým 1. oddělení doplněný o nové tváře, vyšetřovatele Jiřího Netíka (J. Loj) a operativkyni Adélu Čulíkovou (B. Bočková), se v komplikovaném případu snaží odhalit, kdo je vlastně oběť a kdo pachatel. A to v situaci, kdy šéf oddělení Tomáš Kozák naráží na komplikovanou komunikaci s nadřízenými a nová pravidla korektního vyjadřování. (Česká televize)

meda2016

Začínám opatrným hodnocením. Vylekala mne řeč dvou postav, pana Blažka a pana Větchého, a také frekvence slovního poukazovaní na homosexualitu i cikány. Roubovani do nové situace vyšlo nejlépe a humorně pro pana Hanuše. To je genius výrazu. Zato Blažkovi přisoudili vytvořit postavu nadužíváním slov. ... Nové prostředí kanceláří týmu je na první přiblížení nepřehledné - asi jako když kreslíte bez citu pro optické vnímání detailu a celku. Možná je to nízkým umístěním kamery ale rozhodně strukturou pozadí (také "zabydlenost" neznamená bordel), hloubkou ostrosti. ()

oiuoiu

Třetí řada začala luxusně, na "vařím čočku" do smrti nezapomenu a jako bonus, hrátky s korektností ve věcech rasismu a LGBT mne úplně šokovaly - jaký to sladký kontrast se současnou módou, nevěřím!  Je to dobré a chytré. Když vidím takovéto dílo, myslím si: lidstvo je schopné se spolu domluvit na vykonání velikých věcí, zde máme o tom důkaz.  Třeba ta třetí světová nakonec fakt nebude! ()

Pepi74

Nevím jestli to bylo velkým očekáváním ale mě díl zklamal. Je to možná i tím, že tento případ byl tenkrát hodně probíraný, tak si pamatuji o čem to je ale spíš mě štvali noví kolegové. Jako to, že si nový mladý nadějný ale veskrze nesympatický československý kolega otevře hubu na Sršně, který tam už seděl když on ještě tahal kačera byl vrchol. O blondýně nemluvě, ta je chytrá jak rádio ale evidentně tam je jen aby se neřeklo, že to není vyvážený. Pražákův Krakonoš je asi znak toho, že je už stará struktura. No nevím. V kanclu mají jak by jim tam vybuchla bomba a celé to bylo jakési chaotické. Z nostalgie za tři, ()

PenelopaW

Očekávaní bylo veliké a zklamání se nekonalo. Zápletka byla tedy dost nechutná a Kozákův humor v závěru hodně černý, ale i tohle se skutečně stalo... Pražákova postava, která je ještě větší morous než dřív, odráží praxi - coby chlap, který u policie pracuje přes 20 let, musí těžce nést, že současní vysokoškoláci rovnou dostanou hodnost a jdou do kanclu, aniž by získali pořádnou praxi. K tomu jeho ego a je zaděláno na další střety s nováčky v týmu :-). Nicméně nový vyšetřovatel podle všeho kope za operativce, takže příčina bude ležet ještě někde jinde... Překvapilo mě, že si na oddělení pořád drží Víťu, který podle všeho už ani nepředstírá, že by něco dělal, a lepí si modýlky. Tipuji, že Anděl bude mít za manželku reportérku - pokud neměl dvojčata, tak se mi nepozdává, že by za 6 let od poslední řady stihnul hned 4 děti, takže bych řekla, že ty dvě její vyženil :-). Samotný závěr dílu, kde si postavy "koply" do Korejse byl hodně krutý, ale pobavil. Dle promo fotek stojí vedle Vetchého Polívka, takže upřímně doufám, že se v seriálu ještě zjeví Plíšek. ()

jjjerry

Trošku nezvyk na nové postavy. Ale na druhou stranu tam posun být musel. Nevím zda ten černočerný humor nebyl příliš. Vařím "čočku". Možná by chtělo ubrat aby to nespadlo do trapnosti komedie. ()

Winster

Zacatek je strasnej, v prvnich 5 minutách jsem to chtel hned vypnout :) Artove nasvecování, poš, vyrážení...odporne namistrované výrazy nováčku jak kdyby chytili uz Ravašola. Prazak a Andel zde funguji jak kdyby se spolu znali tyden. Andel presedlal z operativce na umirnenho pana za stolem co se posmesne smeje "namachrovanym" a nemistným výstupum pražáka. ()

Sfaxia

Budu se na to muset podívat ještě jednou, v klidu a s větší trpělivostí. Hlasitá otravná hudba i v místech kde se mluví je k nevydržení a dřevění neherci taky. Za mě na první kouknutí je to jako Kriminálka Anděl, celkem zklamání. Už to končí a ta hudba mě nepříjde otravná, ale přímo mě SERE!   Tak bohužel dojem zůstává. Vetchýmu chvílema do role leze Jiřina z Okresního přeboru, hudba příliš hlasitá a je jí moc. Humor trapnej, šroubovanej stejně tak i někteří herci, hlavně ti noví. Víc se dílko podobá Kriminálce Anděl než minulým seriím 1. oddělení.  Dvě hvězdy za Hanuše. ()

Cesty timem

Úoveň neklesla a už se těším, co bude námětem dalších případů. V dnešním Prostřeno vařili čočku (tedy Čočku), kde v původním případu se ubohý h. jmenoval Knorr. Takže originál vrah vařil polévku Knorr... Musím si jí koupit příště místo Vitany a uvidím. Tedy jak ta televize šetří :-) aby nemuseli platit PP (Product placement), tak ho přejmenovali jen na obecné jméno potraviny - luštěniny. Ale tým to vyluštil pěkně :-) ... Mimochodem, když si dáte do např. https://www.kdejsme.cz příjmení "Čočka" tak vám vyjede, že nikdo s takovým příjmením aktuálně v ČR nežije. Nopak výskyt "Čočková" je 144 kusů. Je to pro mne překvapením. Buď je to náhoda nebo chyba a nebo se páni se jménem Čočka již vyvraždili. ()

A.MacGyver

Nemohu se zbavit dojmu, že chemie z předchozích sérií je pryč. Ale byl to první díl... Charakteristika postav (hlavně Pražák) se náramně změnila. Ovšem linka kolem vyjadřování policie s Karlem Šípem na závěr je dokonalá! ()

dratkovani

Tak za mne zatím velké zklamání, herecké výkony slabé, a to i stěžejních postav , působí vše křečovitě,uměle, chybí tomu ta lehkost a přirozenost minulých sérií, pokud byl nějaký vtip, působil uměle, snad se to zlepší, ale jelikož česká kinematografie zažívá naprosté dno, tak tomu moc nevěřím.... ()

quokam

Souhlasim s hodnocenim hereckych vykonu od @chudobka. Serialu i jeho prerequelu obecne skodi spojování televiznich postav s realnymi polocajty, s "predobrazy." Z tohoto uhlu pohledu tvurci hodne prepiskli zanedbanost Korejse v poslední scene, clovek si pomyslel, s kym ze si to zase scenarista vyrovnava ucty. Jsem rad, ze i v teto serie pokracuje muj oblibenej Vrana, jenz se v minule serii zajimave vyvijel, jen se bojim, jestli ho tvurci v pozdejsim vyvoji nezplosti a nezkarikaturuji. Trochu drela taktez vysetrovaci linka . Opravdu by zkusene operativce bez zasahu jejich sefa nenapadlo vyzpovidat svedka, ktery mel udajne videt jako poslední nezvestne osoby? Nebo opetovna scenaristicka polivcicka?  Za mne trochu prepisknutych 60 pro. Update:  Nemyslim si, ze by postava Prazaka byla nejak radikalne jina. Vybuchy hnevu mel i v predeslych radach. Vzpomenme treba na Sudanskeho studenta, je to ten samej Prazak jako tam. Jo, a skvela hudba, ale ta je zdedena. ()

Pacas

Co tam kurva dělá Loj? Kde ho vyhrabali? Proč tam proboha je?! Mluvit to neumí, hrát to neumí. Nedá se na něj koukat. Ale jako velký fanoušek 1. oddělení dávám 5 a budu doufat že ho tam uvidím co nejméně. ()

a-ja

Hmmm... Humor těžce křečovitej... Mezi postavami to nefunguje, dialogy šustí papírem... Bočková mi tolik nevadí, ale Loj v roli Netíka je otřesnej (opravdu je málo českých herců, aby se musel brát slovenskej dřevák, u kterýho se ještě musí omlouvat nějakou kravinou blbej přízvuk?)... Vetchý je divnej... Divná je kamera, divný je prostředí, takový neuspořádaný... Jo, to je to slovo vlastně - všechno je takový NEUSPOŘÁDANÝ... A nejkrásnější postava tohohle kdysi fajn seriálu (jo, major Plíšek) není... Fňuk. ()

Vltaava

Hm, tak první díl mě nenadchnul. Má to úplně jinou atmosféru než předchozí řady, nové osazenstvo mi tam nepasuje, ten slovenský přízvuk nového vyšetřovatele i on sám mi nesedí, i když je to asi schválně, jak jsem pochopila, ženská postava je nijaká, snad se ještě nějak vystříbří. Je poznat, že jsou kluci starší, všichni jsou nervozni jak prase, a ta závěrečná scéna s pojmenováním blbosti předchozí šéfa Korejse mi přišla zbytečně naddimenzovaná. Stačilo to říct jednou větou, přece to každý divák už dávno pochopil a věděl, ale ne, to musí jmenovitě a všechno explicitně vyjmenovat, zbytečný to bylo a polopatě. Škoda no, ale dám tomu ještě šanci. ()

steve31

Herecké výkony hrůza, kamera tak nějak jiná než v prvních dvou sériích. Nový vyšetřovatel, alias Loj, jakože what.. Ty nereálné dialogy.....no nevím, můj doposud nejoblíbenější seriál se až poměrně dost začíná podobat sračkám z konkurenčních televizních kanálů. Uvidíme dále. 2,5* ()