Vánoční idylku definitivně smetl výbuch Bukowského karavanu. Nestor s Vesnou skončí v nemocnici, stejně jako popálený Luka. Cirkus je v exekuci, manželka Bukowského naléhá s rozvodem, ale je v tom háček - Kuneš skrývá Bukowského a oficiálně jej prohlásí za mrtvého, alespoň do té doby, než Kuneš vyřeší sérii vražd v pražském metru. Ukazuje se totiž, že jde o práci profesionála. A mrtví přibývají. (Česká televize)

sator

Advokát (Bohumil Klepl) říká" Dávejte na sebe pozor, nerad bych vás zastupoval In memoriam." Jako právník studoval latinu a měl by vědět že to znamená  znamená „na paměť“ nebo „na památku“, a používá se při udělování vyznamenání a řádů již zemřelým osobám. Správně by to mohlo znít  "post mortem", tedy posmrtně. ()

SOLOM.

Výbuch plechové maringotky roztočil další kolotoč a „zapeklitá“ situace nedá Kunešovi spát, stejně jako profi vrah z metra. Scénáristický nápad není zas až tak špatný, nicméně celá ta omáčka okolo prostě postrádá potřebnou šťávu. Když už se objeví slušná akce a atmosféra, vzápětí nastupují nudné pasáže, které vše zase srážejí zpátky. Bukowsky je prostě kus ocasa – co sice rád zasouvá a přestože je „študovaný“ – je blbý až to bolí a dostává se z jednoho průseru do druhého. Má však zkurvené štěstí se ze všeho vylízat, že by mu nejen záviděl…Uvidíme, co nás čeká za hranicemi a já hlavně pořád tak nějak doufám, že to Kuneš pořádně rozbalí – bez chlastu není prostě ve své kůži… ()

• Filmováno v Praze (Novém Městě, Václavském náměstí, Senovážném náměstí, Mořském světě v Bubenči, Spálené ulici, nemocnici Na Homolce, Holešovicích, Dejvicích, Hradčanském náměstí, Letňanech, depu Hostivař, zámeckých schodech na Starém Městě, nákupním centru Štěrboholy, Letňanech, stanici metra Muzeum), zámku Bon Repos a Mostě. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)
  • Bukowsky má na sobě v nemocnici košily „andělíčka“ z Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, přitom leži v Nemocnici Na Homolce. (Winster)
  • Advokát (Bohumil Klepl) říká: „Dávejte na sebe pozor, nerad bych vás zastupoval In memoriam.“ Jako právník studoval latinu a měl by vědět, že to znamená „na paměť“ nebo „na památku“, a používá se při udělování vyznamenání a řádů již zemřelým osobám. Správně by to mohlo znít „post mortem“, tedy posmrtně. (sator)