Cirkus Bukowsky - Série 2

(séria)
Česko, 2014, 5 h 13 min (Minutáž: 51–53 min)

Marze

Druhý Cirkus Bukowsky je stejný jako první řada, což naštěstí znamená i stejně dobrý. Včetně drobných vad na kráse, k nimž opět patří přemnožené vnitřní monology i dlouhé, byť povinné shrnutí minulých událostí. Jenže cesta za pravdou naopak teprve začíná, posílená souběžnou linií čisté krimi. Hynek Čermák coby vyléčený pijan, abstinující, tudíž ještě otrávenější policista musí zároveň s původní záhadou pátrat po přízraku, jenž shazuje lidi pod metro. A mimochodem vražda dívky v první či zásah jednotky v druhé epizodě jsou natočeny opravdu velkoryse.Hlavní opora se však nemění. Vedle úspornosti výrazu, náznakovosti a nedopovězenosti ji zastupuje nálada sychravé šedi, kde i sníh odráží lidskou špínu, odromantizovaný čas Vánoc, kdy dárky balí sekretářka, kapra nahradí langoše u stánku a štědrovečerní sestřih vytěsní vyděračské dojímání – postačí drobné úseky samoty, smutku, vyděděnosti, sexu, nové naděje a nového úderu.Cirkus Bukowsky II zkrátka drží fazonu filmu noir, odlehčenou věcným humorem společné pánské domácnosti dvou ztracenců, kde zazní mimo jiné půvabná sentence o souboji papírové éry s internetem. Má to atmosféru, styl, umění detailu, napětí i klíčové mistrovství každé dobré detektivky na pokračování: probouzí totiž zvědavost na každý další díl. Což se o většině českých seriálů opravdu říci nedá. ()

inachisio

Docela povedený seriál, zaměřený především na věrohodnost. Aby tam bylo znát, že tohle je život. Neustále mě však rozčilovala hloupost hlavních představitelů, kteří se nedokázali poučit z vlastních chyb. I to se ale stává, ne? Konečně, herecké výkony byly skvělé a nápad a propletenost příběhu byly tak nepředvídatelné, že do posledního okamžiku byl děj překvapivý. ()

Amonasr

Druhá série byla zpočátku poněkud natahovaná a celkově působila až moc překombinovaně. Věčné mudrování Nestora Bukowského nad svým životem postupně ztrácelo vtip a zavánělo stále víc klišé, samotné závěrečné vyústění zase kýčem.  Nicméně i tak si to zachovalo vcelku nadprůměrnou úroveň v rámci české televizní tvorby. ()

rt12

Prý to vše začalo náhodou, ne začalo to blbou nevěrou .Nestor Bukowsky se choval díl od dílů pitoměji. Ku konci jsem doufala, že za to konečně chytne kulku do čela. To by byl hezký závěr. Bohužel to schytala většina lidí, která ho potkala. Celé série se povedly, Kuneš je skvělý všude, asi začnu být Čermákova fanynka. Jen v úplném závěru posledních 6 minut byl děs. ()

malylada

Docela nečekané pokračování původního případu. Určitě potěší, že série netrpí takovou sterilitou a je více živelnější, akčnější. Pořád zůstává neduh předvidatelnosti a asi od druhého dílu je přesně jasné, kdo za vším stojí. Finále bizarní, ale budiž. Aspoň, že to rozjelo povedenějšího Rapla.......6/10 ()

• Advokát (Bohumil Klepl) říká: „Dávejte na sebe pozor, nerad bych vás zastupoval In memoriam.“ Jako právník studoval latinu a měl by vědět, že to znamená „na paměť“ nebo „na památku“, a používá se při udělování vyznamenání a řádů již zemřelým osobám. Správně by to mohlo znít „post mortem“, tedy posmrtně. (sator)
  • V této epizodě je v nemocnici Vesna (Marika Šoposká), která leží v umělém spánku na intenzivní péči a vedle ní je tzv. (space) metro s perfurzory a injektomaty. Avšak ani v jednom není „založený“ žádný lék, umělý spánek proto není možný. (Winster)