První republika

• angličtina The Manor House (viac)
Dráma / Rodinný / Historický
Česko, (2014–2018), 43 h 46 min (Minutáž: 52–61 min)

Hudba:

David Solař

Ján Koleník, Markéta Plánková, Jiří Vyorálek, Jan Vlasák, Veronika Arichteva, Radek Holub, Viktor Dvořák, Robert Urban, Tomáš Töpfer, Zdena Studenková (viac)

Sága mapující atmosféru první republiky od r. 1918 do r. 1945... V centru dění jsou pestré osudy rozvětvené rodiny Valentových, která zbohatla na válečných zakázkách a stěhuje se z venkova do Prahy, do Podolí. V této části Prahy jsou zatím jen louky, pár starých továrních komínů a poválečná chudoba. Podnikaví Valentovi však Podolí změní. Ovšem ne sami a ne lehce. V jejich rodině panuje rivalita mezi bratry. Je zde tajemství, které s sebou nese pátrání po staré předválečné vraždě, a postavy prožívají také své osudové lásky. Seriál by měl být příběhem první (a také druhé) republiky, který sice vypráví očima rodiny z vyšších vrstev, tedy třídy, která nejvíce formovala tvář naší republiky a nastavila politické a společenské standardy, ke kterým se dodnes odkazuje, avšak spektrum hlavních i vedlejších postav je velmi pestré. Seriál tak pokryje různé vrstvy společnosti, od elit až po dělnickou a rolnickou třídu. Osudy hrdinů se také budou prolínat s událostmi tehdejší doby a připomenou divákům některé významné momenty naší historie. (Česká televize)

Recenzie používateľa mira007 k tomuto seriálu (32)

Díl druhý (2018) (S03E03)

Krimi linka, která má být napínavá ( metanol a železo v boxerské rukavici ) mne napínavá vůbec nepřijde. Jde úplně mimo mou pozornost. A zbytek je taková unylá vztahovka, kde je na všechno dost času. Prostor si pro sebe ukradli Majer a Šafaříková, ostatní přicmrndávají drobky, ikdyž nějaký zárodek něčeho zajímavého se rodí u postavy Bokové přitlačené ke zdi komoušem Léblem. ()

Díl třetí (2018) (S03E04)

Hrozná divadelní nuda. ()

Díl čtvrtý (2018) (S03E05)

Maroš Kramár a první žhavá milostná scéna podle šablony S01 byly jediné trochu světlé pozitivní body tohoto dílu jinak ůděsná nuda a to nemluvím o iritujících momentech laciného ždímaní citů alá Chcete mě? u zastřeleného koně a skorozastřeleného psa. A to ještě nemluvím o tom, že teda když nastala ta velká hospodářská krize, tak to tam mohli tvůrci popsat nějak přehledně faktograficky ( ani nevím jaký je ve čtvrtém díle rok ) a ne opisem, když Vyorálek mudruje s malou v lese u železné pasti, že lidi mají hlad. ()

Díl pátý (2018) (S03E06)

Taková unylá umělohmotná nuda se nedá. Tak aspoň, že komunisti to projeli ve volbách v Praze.... a socani taky. ()

Díl šestý (2018) (S03E07)

Uplakanost, šeď, nuda, žádná dynamika a pak se hledá činka a najdou se Jaroslavovi nasazené parohy. Dvě hvězdy za retro výpravu a obsazení, zbytek tedy sotva koukatelné. ()

Díl sedmý (2018) (S03E08)

Poslední dva díly se mírně rozjely, ale ... viděl někdy scénárista a režisér první řadu? Napětí, akce, poutavé vyprávění, dějové zvraty..... rozdíl dvou tříd. Až na stará kolena budu vzpomínat na S03 tak se mi vybaví jen kuchyně u Lippiů, kde zoufalý asertivní papiňák Majer kouká na vzdorující emancipovanou Šafaříkovou. ()

Díl osmý (2018) (S03E09)

.... to se nedá taková nuda. Cameo Holuba jako Goldberga mne na tři sekundy probralo z bezvědomí při sledování tohoto seroše. ()

Díl devátý (2018) (S03E10)

Jako někdo, kdo byl ve své době celkem mile okouzlen první řadou První republiky, tak jsem rád, že dneska na Vladimíra někdo namířil bambitku na konci epizody číslo deset, což je prakticky devátý díl, protože jinak bych se opakoval něco o nudě, nezáživnosti a umělém útočení na city. ()

Díl desátý (2018) (S03E11)

Ještě že mám úchylku komentovat všechno všude, ale tady už mi dochází inspirace. Kostýmová ubrečená uvzdychaná nuda. ()

Díl jedenáctý (2018) (S03E12)

Kostýmová ubrečená uvzdychaná nuda, ikdyž lepší než předchozí díl. Jedinej kdo mne baví je skvělý Majer jako von Lippi. ()

Díl dvanáctý (2018) (S03E13)

Wow, vždycky tady píšu něco o uvzdychané ubrečené nudě, ale tento díl byl asi první, který měl pár momentů, které mne zaujaly. Takhle měla být nastavena laťka prvního dílu a jít nahoru a ne že to je předposlední díl. ()

Díl třináctý (2018) (S03E14)

Poslední díl byl asi to nejzajímavější, co se v třetí řadě vyprodukovalo, ale celkový dojem z třetí řady to z rozpačitosti nevytrhlo. ()