Poručík Andrle usilovně trénuje, aby mohl znovu zápasit s Kiliánem Tůmou a přeneseně tak i s Hansem von Lippi o Irenu a o účast na olympiádě. Bankéř Navrátil utíká před českou policií vzducholodí do Německa. Jaroslav bez emocí plánuje svatbu s Marií. Nechce, aby přišla kvůli těhotenství do řečí. Krize mezi Irenou a Hansem se prohlubuje. Může za to jen poručík Andrle? (Česká televize)

otík

Zase úpadek do šedivého průměru. Opět se dějově taháme odnikud nikam, snad jen to, že Lippiho bratr se přiznává k vraždě mladého boxera a Ireně posílá vražedný nástroj, který si ona zcela nesmyslně spojí s Lippim a udělá mu pořádnou scénu. Vata, vata, vata. ()

elizabeth_ba

Zase trochu akční díly. Sympatický von Lippi, podotýkám že Majer se stal mým oblíbencem až touhle rolí a že si mě zcela a naprosto získal. 😍💓Také to ale znamená, že v první sérii sympatická holčička Irenka a ve druhé sérii holka, jíž jsem velice fandila, se tady změnila v příšernou nánu, jíž se blbě odpouští, a jíž bych přála aby zůstala bez Hanse (von Lippiho) i Jana (Honzy Anderleho). Protože ani jeden z těchto sympatických kluků (chlapů) si tuhle dívku (káču) nezaslouží... Wilhelm v tom umí chodit, a i ve vězení si umí zajistit, aby svého bratra připravil o vše co má rád. O zpovykaného kluka, který je jeho synovcem, ale má jej rád jako syna a chce pro něj to nej. A také krabicí, kterou z vězení nemohl sám poslat, rozloží konečně jeho manželství s Irenou... Hans se ji snaží ochránit i proti její vůli, ale dle závěru to rozhodně nevyjde. Bohužel jí (podle mě) zatajil nějakou důležitou věc a informaci, před níž ji chtěl zřejmě uchránit, ale kterou mu Irenka až do konce série neodpustí... Chtěla bych aby Turneři i v rukou NSDAP dobře dopadli, ale sama vím, že je to pitomost. Pořád ale doufám, že pro některé Němce to úplně špatně nedopadne, vždyť přece Hitler vše dostal k moci až roku 1933. 🤔 Dva postřehy: Kilián se na hranicích zachoval jako typický puberťák, tedy těm dvěma, co se o něj starali jako jeho rodiče, natruc. A oceňuji, že Irena zůstala, aby to Hansovi řekla sama a nenechávala dopis. Tak teď lze jen doufat, že Kilián něco zjistí a že do roku 1938 je ještě mnoho času, let a vody... ()

mira007

Poslední dva díly se mírně rozjely, ale ... viděl někdy scénárista a režisér první řadu? Napětí, akce, poutavé vyprávění, dějové zvraty..... rozdíl dvou tříd. Až na stará kolena budu vzpomínat na S03 tak se mi vybaví jen kuchyně u Lippiů, kde zoufalý asertivní papiňák Majer kouká na vzdorující emancipovanou Šafaříkovou. ()