Mercy je napínavý nadpřirozený thriller, který odkrývá dávná rodinná tajemství. Dva problémoví bratři se vydají společně se svou matkou do odlehlého domu, aby se tu postarali o babičku. Snaha pomoci jim ale přinese nečekané pře- kvapení v podobě děsivých tajemství, která jejich babička dosud skrývala. (Bontonfilm)

stration

Celkem snadno zapomenutelný film, který připomíná kupu svých slavnějších bratříčků. Pár originálních momentů se najde, hlavně co se samotné postavy babičky týká, ale jinak nic moc. Lekačky žádné, napětí je téměř neznatelné a poslední půlhodinku se to rozjede jenom opravdu lehce. Doporučuju začínajícím hororovým fanouškům (rozuměj kolem třinácti let) u kterých nehrozí, že by měli z filmu nějaký trauma. Kingovu povídku jsem určitě četl, ale momentálně si ji také nevybavuju, což samo o sobě svědčí o tom, že to asi žádná pecka nebyla. Stejně tato zfilmovaná verze. ()

Corpsegrinder

Je to spíš na 4 hvězdy ale 48% je pro tenhle film zoufale málo. Atmosféra je hustá jak svině a i bez toho nadpřirozena by si film vystačil jen s postavou bláznivý babky. Obsadit do hlavní role Korála z Walking Dead možná nebyl ten nejlepší nápad ale jeho vlasová helma zde tolik neobtěžuje takže fpohodě. Pomalejší ale dobrej hororek. ()

tron

Jedna z mála vecí, ktoré som od Kinga nečítal a jeden z najhorších filmov podľa Kinga, ktorý som videl. Mal som dojem, že producenti mali autorské práva a hrozilo ich vypršanie, tak radšej, než by ich vrátili Kingovi, „natruc“ nakrútili béčko. Je tu zlé všetko, od hercov (chlapca hrá syn Ricka z Walking Dead) až po výpravu. Bonusom je nezrozumiteľný a blbý scenár, v ktorom je toľko motívov, že to nemalo šancu držať pokope. Nevraviac o WTF momentkách (sekera). Peter Cornwell, ty, ktorý si nakrútil jeden z najnudnejších hororov posledných rokov, Hrôzu v Connecticute. Ty! Darebák! Budem si na teba dávať bacha. (Produkcia: McG.) ()

korbitch22

Zklamání jako prase!Od režiséra výtečného Haunting in Connecticut jsem čekal teda mnohem lepší film.Režisérské vedení herců je naprosto tragické, výkony jsou úplně mimo, scénář stupidní a střih totálně na vyliž prdel.Navíc zvuková stopa se úplně imbecilně mísí dohromady, takže slyšíte spíš slova a zvukový efekty vůbec.Hudba děsná, atmosféra nulová a lekačky asi dvě.Tenhle film je opravdu totální brak a nepovedlo se na něm naprosto nic.Cornwell asi za výdělek Haunting in Connecticut vyšňupal moc kokainu.15%. ()

Hellknight12

Ďalšia Kingovka. Predlohu bohužiaľ nepoznám. Ako nápad a aj príbeh je slušný ako u každej Kingovky ale slabé spracovanie. Herci a aj ich výkony sú fajn. Najviac mi prekáža dĺžka, ktorá je príliš krátka. Film má cca 80min. Sakra prečo to nenatiahli. Príde mi to príliš urýchlene. Atmosféra filmu je síce fajn ale to je málo, keďže príbeh má naviac. Atmosféra sa síce rozbehne ale až ku koncu filmu a až je aj koniec. Veľkú časť sa zaoberá históriou, ktorá nie je využitá na maximum a dosť veľká časť sa zaoberá charaktermi postáv, za čo som rád ale pri tejto dĺžke je to natiahnutá časť s charakterami. Film môžem odporučiť ale iba v prípade, že nemáte čo pozerať. Celkové hodnotenie za mňa je 50%. ()

• Plenky pro dospělé, které Babička musí nosit, mají název Bachman. Pod tímto pseudonymem napsal Stephen King několik románů. (Terva)
  • Poviedka "Gramma" vyšla prvýkrát v roku 1984 v publikácii Weirdbook, neskôr ju v roku 1985 Stephen King vydal v zbierke poviedok "Skeleton Crew". (Kadas97)