Šingeki no kjodžin

• Japonsko 進撃の巨人 (viac)
Japonsko, (2013–2023), 36 h 45 min (Minutáž: 23–85 min)

Predloha:

Hadžime Isajama (komiks)

Romi Paku, Akeno Watanabe, Susumu Čiba, Unšó Išizuka, Hiroši Kamija, Júki Kadži, Juiči Karasuma, Tomokazu Sugita, Kódži Jusa, Minami Takajama, Hideaki Tezuka (viac)

Recenzie používateľa stepankoby1 k tomuto seriálu (2)

Šingeki no kjodžin (2013)

Pokud si mě něčím Shingeki no Kyojin opravdu získalo, tak vývojem jednoho blonďatého ukřičeného spratka v postavu, za kterou bych položil život. Co se seriálu jako celku týče, je to i v semifinále pořád těsně mezi 4 a 5 hvězdami a bude velmi silně záležet na konci. Zatím na něm oceňuju bez nadsázky geniálně mnohovrstevnatou vypravěčskou strukturu, která si na první zhlédnutí zvládne zaháčkovat, udržet a postupně neustále podsouvat nové informace až do totálního převratu konceptu naruby ve třetí a čtvrté sérii, aby pak při dalších zhlédnutích odhalila, jak všechny ty zkonzumované informace měly vždy dva významy - Marley a Eldia. Edit: Finále čistě remarqueovská slast plná skvělých zakončení a full-circle detailů, co pro mě legendární status seriálu zocelila, takže pětka a těšing na opakované rewatche a poslechy soundtracku. ()

Season 3 (2018) (S03)

Aneb jak se ze zdánlivě „plot over character“ zábavičky průměrného spisovatele vyklubal geniálně rozplánovaný epos, který přivádí euforické stavy z vděčných, potenciál naplňujících dilemat pro postavy i z plně vytěžených věčných motivů (smysl, původ, náboženství, pravdivost, kontrola, utrpení, odhodlání, síla...), a pak je umocňuje tuplem euforickými bitevními výjevy. Tleskám a žeru to. Snad jen Mikasu bych už přiškrtil, jak nesnesitelná je. ()