Marleyská armáda obléhá pevnost Slava s cílem ukončit čtyřletý konflikt se Spojeneckými silami Středního východu, který vyvolala jejich porážka v Šiganšině, přičemž v bitvě hrají klíčovou roli kandidáti na nové titány Falco a Gabi. Nakonec je pevnost díky Zekově taktice dobyta, ale Obrněný titán marleyské armády je těžce poškozen. (mikki089)

TheDarKnig

War is a terrible thing Ale tak dobře se na ni dívá, jak by jistě řekl seržant Gross, nechť mu země není lehká. Nutno ovšem podotknout, že určité momenty v této epizodě dobře prodaly ty opravdu děsivé, veskrze odporné a nepříjemné aspekty, které provází totální válku. Jistě, vidět titány ve střetu s moderními výdobytky technologie bylo dechberoucí, zvlášť když MAPPA znovu dokázala, že CGI umí dost slušně (a bez něho by tu dynamickou akci asi opravdu nešlo udělat), ale hned vzápětí na člověka dolehne ta ošklivost reality, která byla zobrazena. A to se tady netýká jenom samotné brutality války. Ani zdaleka ne. Oproti manze pár zajímavých změn, přičemž jedna z nich hezky doplnila kontext, který mi ostudně unikal a druhá má potenciál být opravdu zásadním dílkem celé té komplikované skládačky tohoto monumentálního příběhu. ()

Melios

[SPOILERY!] Povedzme si na rovinu. Rok 2020 bol pre kultúru hotová katastrofa. Preto je tak trochu zázrak, že i so vzostupom drancujúcej pandémie dokázalo štúdio MAPPA (,o ktorom som predtým nejak zvlášť nepočul, nerátam God of High School) dokázalo dodržať svoje sľuby a priniesť zopár epizód ešte tento rok. Ak, ale od prvej epizódy čakáte nejaké vysvetlenie posledného cliffhangeru, alebo nadviazanie tam, kde sa príbeh pred rokom sekol, tak vás sklamem. Trailery samé ukazovali, že finále nadobro rozvráti seriál ako ho poznáme a pilotná šesťdesiata epizóda sa tých zmien teda nebojí. Nové intro a outro. Intro mi príde nové a veľmi atypické, no outro je hotová pecka (ak by to vymenili bol by som radšej), ako poznám AoT, opening sa určite ešte aspoň raz vymení. Informácii je tu málo, buduje sa tu hlavne atmosféra, orgazmické bojové scenérie a vzťahy k novým postavám. Nesťažujem sa, pretože po toľkých epizodách som rád, že vidím aj niekoho iného než Arwina, Erena a Mikasu. Naopak sa vracia Reiner a Marley. Neviem posúdiť ako sa seriál ďalej posunie, ale aj z toho mála, čo sme zatiaľ dostali som veľmi spokojný. Príbeh sa odohráva nievem-koľko rokov po minulej sérii a tak dúfam, že sa to tvorcovia rozhodnú dovysvetliť (ak nie verím, že to pán Isayama urobil sám). Skrátka ako ochutnávka super, ale na kontext si budem musieť počkať ešte aspoň týždeň... 80% a Známka: B ()

Arkanoid

Vizuál opäť nesklamal. Po zobudení postavy najprv jej očami dostávame krúžiace vtáky s efektným, zasneným strihom, potom sa pohľad obracia a sme svedkami pozostatku nepodareného boja. Víta nás však doteraz neznáma postava, Falco. Vzhľadom nato, že je otrasený, nám vďaka nemu jeho spoluvojačka vysvetľuje, čo za vojnu to práve prebieha. Spoznávame bližšie postavy záporných hrdinov. Ide sa vyberať nasledovník Armored Titana. Veliteľstvo je znovu predpojaté a väčšinou zle rozhodujúce, príbeh sa však blysne zaujímavou taktikou. Ich titan, na ktorého sa mení Galliard je zaujímavý. Znovu sa stretávame so Zekeom a Reinerom. Akcia je slušná, ale videli sme v seriáli už aj dynamickejšiu a napínavejšiu. ()