Úspešný právnik Hank Palmer (Robert Downey Jr.) dostane správu o tom, že zomrela jeho matka. Z veľkomesta sa preto vracia po dlhej dobe naspäť domov, kde prežil detstvo a kde dodnes žije aj jeho odcudzený otec, dlhoročný malomestský sudca Joseph Palmer (Robert Duvall). Ten je podozrivý zo spáchania vraždy. Palmer sa rozhodne, že aj napriek komplikovanému vzťahu s otcom zistí pravdu a v priebehu pátrania obnovuje spojenie s rodinou, od ktorej pred rokmi odišiel. (TV Markíza)

Freemind

Nemám rád laciné triky na diváka, takže jsem si to moc neužil. Ústřední motiv v sobě ještě skrýval určitý potenciál, bohužel se ale postupně utopil v nánosech klišé a sladkobolných okamžiků (bezednou studnou je zde postava slabomyslného mladšího bráchy). Poprvé jsem si taky hořce uvědomil, kam to se svou kariérou dotáhl Thomas Newman, který se postupně stal svou vlastní karikaturou - unylé, tisíckrát provařené hudební motivy ve spojení s okulahodící Kaminského kamerou způsobují, že jsem měl někdy pocit, že se dívám na dvouhodinový trailer na další hollywoodské drama o pokorném návratu ke kořenům. Tuctovka. ()

erased

Soudce dokáže (nejen) díky skvělému hereckému obsazení s poctivé filmařině chytnout a víc než dvě hodiny nepustit, ale i přes to je jen stěží něčím víc, než dobře odvedenou rutinou. Nikdy jsem nebyl odpůrce klišé, naopak je v příhodné formě a náladě zpravidla považuju spíš za klad, jenže v tomto případě se jich film drží jako klíště a na city s nimi často tlačí až příliš okatě. Přesto především v té rodinné rovině baví, a ani ve svých slabších chvilkách vyloženě neurazí. Rozhodně ale ani nemá čím nadchnout. ()

numi

Poctivé a civil drama z maloměsta. Chvílemi jsem měl dojem, že ho klidně mohl natočit Jason Reitman. Až tak to bylo dobré! ()

kaylin

Kromě toho, že mám rád filmy, kde se řeší vztahy mezi postavami, které si zamilujete, tak se mi v případě "Soudce" také líbí skutečnost, že je to výborná kombinace dramatu a humoru. Není to přímo třeskutý humor, ale některé scény jsou vhodně odlehčené, stejně jako je děj odlehčený některými postavami. A přesto zůstává dostatečně uvěřitelný. ()

vorheese

Pod fešným povrchem a za tvářemi prvotřídních herců se skrývá jen ta nejprostší telenovela. Na papíře to muselo vypadat příšerně, takže je s podivem, že se tomu tolik lidského talentu upsalo. ()

Rakosnicek77

Tohle rodinné drama ze soudní síně mně celkem zaujalo, protože šlo o ryzí a zajímavý pohled, do běžného, komplikovaného vztahu otce a syna, navíc otce tvrdého a zásadového a syna rebelujícího právníka, který se otci vzepře až jako dospělý. Okolnosti ho ale donutí své přesvědčení přehodnotit. Velmi kvalitní podívaná! ()

rt12

Mám slabost pro oba Roberty, Takže i když beru v úvahu vypočítavost až vyčůranost scénáristů, kteří vsadili na jistotu dojemného příběhu, který je průměrný. Musím přitlačit k vůli dříve jmenovaným už jen proto, že jsou a dokážou svým umem většinou vše povýšit na solidní úroveň. ()

Kaluž

Rodinné drama s po dlouhé době příjemně civilním Downeym juniorem a excelujícím Duvallem. Tohle mi sedlo jako už dlouho nic. Ten Bon Iver v podmazu byl docela podpásovka, ale ustál jsem to. Padla na to jen jedna krabice kapesníků. ()

italka63

Skvělé obsazení a rodinné drama se soudní zápletkou dělají z tohoto filmu velmi slušnou podívanou. Tvrdé palice se dědí, z otce-soudce na syna, právníka. Zvítězila spravedlnost a smrt. ()

Maq

Dobré. Ale scénář není bez problémů. Trošku přesmíru vedlejších postav a minipříběhů, trošku nesoustředěné vedení hlavní linky. Chtělo by to ještě dopilovat, myslím. ()

salalala

Vesměs slušné, ale zároveň nijak objevné soudní drama, které nejvíc doplácí na zoufale pomalé tempo a přehnanou délku. Dobkin od začátku nikam nespěchá a po pár minutách je jasné, jakým vývojem projde hlavní postava. A je to svým způsobem škoda, protože film pak nemá čím překvapit, což může spoustu diváků odradit. Je poznat, že Dobkin je kovaný spíše v komediálním žánru, protože se mnoho situací snaží odlehčit humorem a vtípky, což funguje tak napůl. Tím pádem napjatý vztah mezi otcem a synem nevyznívá úplně tak, jak by asi bylo záhodno, protože se mnohokrát stane, že některá seriózní a silná scéna je zakončena humorem, který se do ní strašlivě nehodí. Výsledku neprospívá ani to, že se v něm řeší opravdu strašně moc témat (nevydařený vztah otec syn, možné nemanželské dítě, otcova nemoc...), což už je ke konci opravdu dost ubíjející. Na čtyřech hvězdičkách to udržuje jednak fakt, že mám podobné žánrovky rád a také herci, kteří jsou víceméně výborní. Downey Jr. je tedy zajímavý ze všech nejméně (i když je velmi dobrý), protože hraje de facto Starka bez brnění, Duvall a D´Onofrio jsou výteční, ostatní také, jen jsou tu dost málo. Zmínit musím i nádhernou Kamkinskiho kameru, která se v podobném žánru hned tak nevidí. The Judge je ve výsledku solidní filmek, který ale nenabízí nic nového a jde vlastně jen o to, jestli divák patří k fanouškům soudních dramat. Pokud ne, tak je hodnocení o hvězdu horší. 70 % ()

FilmFan24

Obhajoba u soudu je záminku k nalezení cesty domů. Arogantní právník Hank Palmer ve skvělé herecké kreaci Downeyho Jr. poté, co nuceně přijíždí domů na pohřeb matky, se ujímá případu, kde hlavní podezřelý je jeho otec (Duvall) - místní vážený soudce. Během líčení Palmer nalézá znovu ztracenou cestu ke své rodině, od které před lety odešel. Herecký koncert dvou Robertů, k tomu blonďatá dračice Vera Farmiga a pro mě určitě jedno z příjemných filmových překvapení roku. Výborný scénář víceméně konverzačního dramatu, které se zas tak moc u soudu neodehrává jak by se na první pohled mohlo zdát. ()

dom156

Konečně jsem viděl po delší době snímek, kde Downey Jr., nehraje Iron Mana. A překvapivě tato o dost vážnější póza mu velmi sluší. Solidní drama na pozadí složitých rodinných vztahů, které musí ustoupit před nenadálým problémem. Duval (kterému snad bude brzy tisíc let) hraje jako mladík a slovní potyčky s jeho synem (Downey Jr., - Palmer) jsou zajímavé a je radost je poslouchat, samozřejmě v originálním znění. Ostatní herecké výkony jsou spíš jen stafáž. Bohužel, gradace je velmi pozvolná a když má zabrat, tak se vytratí a film přichází o svůj vrchol. I tak je toto nadprůměrný snímek a mohu doporučit. ()

kajas

Downeyho Jr. považuji za jednoho z nejcharismatičtějších herců současnosti, ale jeho slza v oku při vyslýchání vlastního otce mě opravdu nedojala. Solidní, ale až příliš dlouhé a klišovité rodinné drama. ()

Dont

Rodinné drama s jednoduchým příběhem, které ze všeho nejvíc sází na herecké osobnosti v hlavních rolích. A dělá dobře, protože oba Robertové si drží svůj vysoký standard. Škoda, že místy jen průměrný scénář neumožnil snímku ještě vyšší ambice. Přitom silných a dobře zpracovaných scén není málo, takže by možná stačilo film sestříhat do koncentrovanější podoby a tím i vynechat i některá nikoliv nezbytná klišé, což by ale nejvíc odnesla postava Samanthy, obsazená sympatickou Verou Farmigou... ()

Aleee89

Ten film má žánrové předpoklady, díky nimž mě filmy většinou baví. Soudní drama, rodinné drama... Výborné herecké výkony jsou tu také - zvláště na Roberta Downeyho Jr. je radost se dívat. Jako na chlapa i jako na herce. To, že se snímek možná trochu okatě snaží brnkat na oscarovou strunu, mi nějak nevadí. Já se bavila a dojala, u mě emoce fungovaly naplno, proto nemám důvod hodnotit níž. ()

PP66

Hezký drámíčko o spravedlnosti, o minulosti - někdy dopředu čitelný děj, někdy nejasná linka - morálka, vzpomínky spojené s přítomností, komplikovanost - za 4,5 hvězdy... ()

Martpod

Z ohraného námětu rodinného dramatu mezi otcem a synem se díky výbornému obsazením a skvělým dialogům dá udělat dvou a půl hodinová, někdy až nepříjemně sugestivní, byť emotivní a výborná podívaná. ()

Komedii Santa je úchyl! čeká pokračování

Komedii Santa je úchyl! čeká pokračování

31.10.2015

Billy Bob Thornton se momentálně vůbec nefláká. Loni se objevil v Downeyho Soudci nebo v seriálovém Fargu a letos se po Vincentově světě zastaví ještě v kriminálce London Fields a politickém dramatu… (viac)

Soudce Downey Jr. a jeho lotrovský fotr

Soudce Downey Jr. a jeho lotrovský fotr