Úspešný právnik Hank Palmer (Robert Downey Jr.) dostane správu o tom, že zomrela jeho matka. Z veľkomesta sa preto vracia po dlhej dobe naspäť domov, kde prežil detstvo a kde dodnes žije aj jeho odcudzený otec, dlhoročný malomestský sudca Joseph Palmer (Robert Duvall). Ten je podozrivý zo spáchania vraždy. Palmer sa rozhodne, že aj napriek komplikovanému vzťahu s otcom zistí pravdu a v priebehu pátrania obnovuje spojenie s rodinou, od ktorej pred rokmi odišiel. (TV Markíza)

Freza77

Klobouk dolů před skvělým hereckým výkonem Robert Downey Jr. (jako právníka Hanka Palmera a Roberta Duvalla (jako soudce Palmera). Po shlédnutí tohohle filmu, který utekl jako voda jsem si nestačil ani zívnout jen zírat na tak skvělé herecké výkony, které podávali herci, ale hlavně ti hlavní. Stále mám jednu otázku? Hank Palmer (Downey) jak stál v soudní síni po (během) pohřební hostiny u křesla svého otce, který 42.let soudil a Hank jak točil tím křeslem, jestli by tu práci vzal po něm? Podle mě to tam mohlo být, že ji vzal a že se usadil. :) :) ()

vipeerr

Přese všechna ta nadšení která ve mě vzbuzoval trailer a Downey v hlavní roli, mne tento kousek moc neoslovil. Downey je bezevšeho skvělý herec, a já mu to opravdu zbaštil a to i ty dojemné scény. Nicméně jsem celý film nějak čekal na jeho jakousi finální řeč která mě posadí na prdel. Nebo na nějaký obrovský triumf. Bohužel záživná linie filmu je čistě konstantní. Ani neklesá, ani nestoupá. Je to takové klasické drama které Vás ani nenutí po jeho shlédnutí k nějakému dalšímu uvažování, dumání, či lítosti. Long story short, celý film dokážete shrnout v několika slovech..."talentovaný právník s nedořešenými komplexy z minulosti obhajuje svého polomrtvého otce obviněného za vraždu" ve finále zjistíte že film je celý postavený na skvělém výkonu Downeyho a stařičkého Duvalla. za mě 3* ()

lucky.loo

Emoce ve filmu pro mne určitě fungovali. V příběhu mě vše tak nějak uvěřitelně zapadalo a vyvolávalo tak ve mě silné pocity. Proto scénáristovi i režizérovi mohu nic jiného než smeknout poklonu. Z mé strany 4 a půl hvězdy. Hodnocení: 84% ()

RafaKrakal

Skvělý herecký výkon Roberta Duvalla a přesvědčivě zahrané charaktery hlavních postav dělají z filmu kvalitní podívanou, jíž by však prospělo razantnější zkrácení, neboť některé pasáže jsou zbytečně zdlouhavé a nadbytečné. V konečném důsledku však herecké výkony převažují nad neduhy filmu stran průměrného scénáře a nadměrnému používání klišé a divákovi se tak dostane poměrně kvalitního filmového počinu ()

Vykuk

Robert Duvall hraje otravného dědka tak dobře, až otravuje i celý film (jinak fantastický herec samozřejmě), Downey to vzal obstojně, ale nijak výrazně. Film mě prostě jen nudil a otravoval, ()

Dzegr

(1) "Imagine far away place, Hank. Where people value your opinion and go there." (2) "-I think the grandpa's sweet. -Yeah. He isn't, but I'm glad you see it that way." ()

unrocker

Skvele nadupana prace rezisera ukazuje mnoho silnych hereckych vykonu v napinavem a přesto tak pomale plynoucim příběhem... moc dobre! ()

dalibor.durcak

Hluboký lidský příběh obsahuje to, co mám rád: Návrat muže do krajiny jeho dětství, mezigenerační rozdíly a rodinné vztahy, právnické prostředí - soudní síně. K tomu vynikající soundtrack a perfektní herecké výkony. Tenhle film se povedl! ()

Krahulda

Tento film se mi velmi líbil. Vskutku drama, jak má být! Po celou dobu jsem byl neustále napjat, jak to celé dopadne. Konec byl tragický. Nicméně v tomto snímku bylo příkladně vyobrazeno, jak je důležité rodinné pouto a to včetně konfliktů a veškeré nenávisti. Film je velice emotivní a místy depresivní. Konečný dojem z celého filmu pak umocní vhodně hodící se hudba. ()

gicous

Pomalým krok jsem si vyšlápnul na již známou pěšinu, kterou jsem filmově zakusil již několikrát předtím. Žádné velké překvapení z řad emocí, psychologie či tempa mě tam neočekávalo. Zároveň ale chybělo i velké zklamání, za což jsem více než vděčný, už jen kvůli silnému ústřednímu hereckému tandemu, který táhne celý film a je nesmírně kvalitní. A tak jsem se vrátil, aniž bych se zadýchal a nebo dojmul či dokonce nadchnul. V kategorii právnických dramata se tedy jedná o víceméně průměrný počin, který neurazí, ale zároveň ani nijak zvláště nevyčnivá nad běžný průměr. 6/10 ()

kubilov

Robert a Robert v nejlepším soudním dramatu od Lincoln Lawyera. Vynikající herecké výkony, poutavý příběh plný mnoha otázek a lákavá forma. Citlivý mix příběhu plného rodinných vztahů, nepříjemné minulosti a alarmující současnosti. A navíc je tu i Leighton! ()

Mamlas

Delší a těžší film. Zdaleka ne nudný. Místy i úsměvný. Moc mě zaujal a s napětím jsem čekal na spravedlivý konec. Nebyl jsem zklamán. Byla to hezky poskládaná skládačka. Stojí za to vidět. ()

Guran

Byl jsem na film hodně zvědavý, kůli Robertům. Oba dva jsou špičkoví herci, ale snímek mi toho moc nedal. Downey hraje poslední dobou pořád stejně. Zde jsem měl pocit, že koukám na Iron mana jako právnkíka. Duvall už patří do vedlejší kategorie hereckých rolí, ale s ním jsem byl spokojen, stejně, jako s Donofriem. Příběh má dlouhý úvod zajímavou zápletku, nicméně díky špatné režii se do postav nevcítíte a bude vám celý film ukradený. Snímek má myšlenku i herce, ale jde značně dolů díky Downeyho pokusům o vtip a špatném filmařském provedení. Škoda, z tohoto filmu se mohlo vyklubat něco víc. ()

Berty00

Na rovinu musím povedať že som čakal že to bude jedna z tých hlúpych rodinných komédii no na konci som ostal celkom milo prekvapený....Potešilo ma že tu opäť Robert Downey Jr. dáva najavo svoje sklony k tvrdej hudbe...|Ajked Metallicu nemám rád|Má presne tie prvky ktoré by rodinná dráma mala mať a je presne tak spravený ako diváci čakali že bude.... ()

Paatej

Posledni dobou jsem zvykly na "one man show" RDJ, ale tady Robert Duvall srdnate doplnuje Downeyho blbnuti. A vlastne tu moc prostoru pro Downeyho blbnuti ani neni (at uz je to dobre nebo spatne). Relativne "tezke" drama, kteremu akorat obcas tu tihu proste neverim. Uzasne zahrane, jen ta stopaz je k zalknuti. ()

george82

Upřímně...nechtěl bych být v kůži Downeye. Tolik tragédií v jednom okamžiku a přitom nutnost zachovat si profesionalitu. Film mapuje jak profesní, tak rodinné záležitosti a dělá to perfektně. Ani délka filmu tak není na škodu. ()

kslaww

Palmer soudce vs Palmer právník...otec vs syn a oni spolu proti státu...vynikající a strhující drama...Robert Downey Jr vynikající výkon...skvělý film...5* jasných ()

Komedii Santa je úchyl! čeká pokračování

Komedii Santa je úchyl! čeká pokračování

31.10.2015

Billy Bob Thornton se momentálně vůbec nefláká. Loni se objevil v Downeyho Soudci nebo v seriálovém Fargu a letos se po Vincentově světě zastaví ještě v kriminálce London Fields a politickém dramatu… (viac)

Soudce Downey Jr. a jeho lotrovský fotr

Soudce Downey Jr. a jeho lotrovský fotr