Život nehrá fair. Príbeh o mladej atlétke, ktorá sa v normalizačnom Československu  dostane do štátom riadeného dopingového programu. Mladá talentovaná šprintérka Anna sa pripravuje v stredisku vrcholového športu na olympijské hry a i cez svoj zlý kádrový profil je zaradená do programu špecializovanej lekárskej starostlivosti. Jej matka bývalá tenisová reprezentantka, začne mať podozrenie, že nové podporné prostriedky ktoré jej dcéra dostáva sú v skutočnosti zakázaným dopingom a začne viesť súboj s totalitným režimom v ktorom sa nehrá podľa pravidiel fair play. (STV)

hasacisko

Je to nahoda, ze vsetky negativne postavy hovorili po slovensky? Nechapem tu zakomplexovanost cechov, ze zlociny komunizmu sa snazia hadzat na slovakov, pritom to najvacsie zlo islo z Prahy. Inak film velmi jednoduchy, nicim zaujimavy. Tato tema bola uz spracovana x krat a ovela lepsie. Ani vykon hlavnej predstavitelky sa mi nepacil. Vyzerala ako by cely film bola myslou uplne inde... Jednoducho mi to vobec nesadlo... ()

Alden_Larson

Docela netradiční pohled do zvrhlé doby komunistického Československa, ale je moc povedený. Zápletka je skvělá a velmi emočně rezonantní. Skvělé postavy a skvělé herecké výkony, film vypadá skvěle (až na jednu scénu, která byla ve slow-motion, to mi přišlo trochu zvláštní) a hudba je fanatstická. 9/10 ()

ButchCB

Moc jsem se na film těšil a odcházel jsem z kina zklamán. Když bych se na film díval z toho sportovně odborného hlediska, asi bych jej ohodnotil slabou 2*, protože k realističnosti atletické vrcholové sportovkyně a její tréninkové skupině to mělo hodně daleko. To že obě sprinterky měly být naše TOP, běhaly okresně. Velice mě pobavilo jak by doktor vytahoval anabolika jen tak vystavené ve skříni atd. atd. To už velice povedený, co se týče atletického prostředí, byl seriál Dlouhá míle Nicméně, pokud Fair play to měl být další z filmů ukazující režim, pak tam ten sport opravdu byl zbytečně navíc, ale zase by to nebylo ničím zajímavé. Nakonec dávám slabé 3* jen proto, že královna sport - atletika má velice málo filmů o své kráse a každý nový je jen dobře. ()

trigan

Po dlouhé době film, který se na tu dobu kouká pohledem člověka, který NEPODEPSAL. Je dobré připomínat, že ne všichni šli systému na ruku se zdůvodněním, že to dělali pro rodinu. Škoda toho, že postavy v příběhu jsou vyjma matky jednoznačné. Tady jsou zlý (STB, trenér, doktor, spoluzávodnice) a tady hodní (chartista, hlavní hrdinka a na konci i matka, která nepodlehla STB). Škoda, skutečný život nikdy tak jasně černobílý není. ()

Rodriguess

Natocene naozaj dobre a citlivo, herecke vykony na najvyssej urovni. Len na mna to posobilo dost negativne a smutne. I ked to mozno bolo ulohou filmu. Len mam pocit ze sa uz casto vraciame do negativnej minulosti. ()

maty40

Judit dobrá, ale na atletku docela oplácaný nohy. Josefíkový mohli dát výraznější roli v ději, než jen 38 naběhaných km a 4 odříkané věty. Geislerový už asi 458. role starostlivé maminky (pořád to hraje stejně). Top byl Ondra Malý. Celkově to ale působilo kompaktně a splnilo to očekávání. Bohužel už od začátku bylo jasný, že ať to skončí jakkoli, olympiády v 84' se naši stejně nezúčastnili. P.S. Co na to asi řekne naše supr čupr světová rekordmanka Kratochvílová Jarmila s Helenkou Fibingerovou..? ()

halberdier

Skoro po roce jsem se opět vydal na český film do kina (naposled Příběh kmotra), což je u mě nezvyklé (předtím jsem byl v kině na Tmavomodrý svět v roce 2001!) Je to hlavně díky tomu, jakou kvalitu má poslední roky česká kinematografie. Naštěstí Fair Play patří k tomu lepšímu co u nás bylo natočeno. Vděčí tomu především zajímavému námětu, slušným hercům a především skvělé atmosféře tehdejší doby. (7/10) ()

Lachtan44

Stěžejním motivem celého snímku je kvalifikace na LOH v Los Angeles, diváci s elementární znalostí sportovní historie tak přijdou o zážitek z filmu, protože pochopí závěrečnou pointu během prvních deseti minut. Vědět, že ať udělá hlavní postava cokoliv, stejně se do Ameriky nedostane, to je poněkud nešťastné :-) Ovšem sportovní historie neznalí si mohou s klidným svědomím přidat jednu hvězdu k hodnocení navíc... Každopádně v naší tvorbě patří tenhle film rozhodně k těm lepším. ()

tucnakova

Super ! Pouštěla bych to v hodinách občanky. Tomáš byl debil, už když pěl to své Ahóóój - ostatní skvělí ! Klobouk a houšť. ()

Saxos

Po těch všech v poslední době natočenejch Blbovřeskách je vidět, že lze natočit film, který se prostě musí líbit. Zde je všechno. Jednoduše a rychle ubíhající příběh, herecké výkony, precizně zpracované exteriéry i interiéry opravdu odpovídajících 80. létům, dobře podkreslující hudba, zakončení filmu jak v normálním životě. A proto za mě 9/10. Aktualizace po ČL: 15 x nominace a ani jedna výhra, pouze dvě nestatutární ceny, jedna za plakát a druhá volbou filmových fanoušků. Ještě, že fanoušci jsou normální. ()

hony23

Vím, jako rekreační běžec nejsem zcela objektivní, když dávám 5 hvězdiček, ale filmů zabývajících se sportem je tak málo, o běhání nemluvě. Určitě bych dokázal filmu ledacos vytknout, ale nemám proč. Já byl spokojený, film ukázal dřinu a tréninkové metody atletů, poukázal na dopingovou problematiku a to vše působivě zasadil do doby tuhé normalizace. K tomu ještě dobré herecké výkony a skvělá titulní píseň... ()

kolodej1

vydařený film, který má své drobné mouchy, ale to hlavní nabízí. A to velmi dobrý popis tehdejší doby a systému, jaký panoval ve sportu a ve společnosti vůbec. Hrdinové a hlavně tedy hrdinky jsou stavěny před těžko řešitelná dilemata, která v normální svobodné společnosti vůbec nemohou nastat. V tomto ztvárnění je film silný. Na druhou stranu by se mi líbilo, kdyby vztahy Anny ke svým nejbližším byly méně schématické a více propracované, lépe se to povedlo například u její matky. I tak je to velmi dobrý film, patřící do absolutní špičky českých snímků roku 2014. ()

bonovox

Príjemné domáce prekvapenie, dostatočne pôsobivý snímok zaoberajúci sa dopingovou témou v bývalom československu. Odporúčam. ()

wick

Zdařile zfilmovaná 80.léta...s mírně nevyváženým tempem, ale dobrými hereckými výkony. Jeden z těch zdařilejších českých filmů, kterých se moc nenatočí. ()

Prokii

Konečně se mi naskytla příležitost zhlédnout tenhle pro mě očekávaný film. Začal bych tím, že je to další z mála českých filmů, který není jen patlaninou české kinematografie, nýbrž velice dobrým snímkem o celkem citlivém tématu v tehdejším režimu. K tomu si taky neodpustím výtku, přiznám se, že tu dobu jsem sice nezažil, bohudík, ale absolutně nechápu přístup některých lidí dneska, že bylo za té doby dobře. Jste normální? ČSSR, celý režim, všechno řízeno Moskvou, tipl bych i jednou osobou v nejvyšší budově, to všechno je pro mě naprosto směšné - zadržování papírů proti republice, tajné akce spojené s propagandou demokratizace, atd. Chápu, že situace byla jiná, i tak. Díky Chartářům, studentům, všem co se podíleli na pádu režimu v 89 zde! Ale opravdu to muselo trvat tak dlouho - to je otázka, kterou si po každém, ať už českém, slovenském či československém, filmu musím pokládat. Teď jsem možná trochu odbočil, ale takový pocit jsem měl i po tomto snímku. Je i vidět, že si režisérka dala záležet i co se týče castingu a neobsadila role některým novodobým rychlokvaškám dnešní doby. Ať už mluvíme o Judit, Aňe nebo Igoru Barešovi v roli příslušníka VB, musíme přiznat, že co se týče hereckých výkonů, tak jim není co vytknout. Film stojí za zamyšlení. ()

wesker

Silný film ze sportovního prostředí okořeněný dobou mého dětství a mládí.Steroidová omerta působí depresivně až bezradně.Vrcholoví sportovci to asi opravdu neměli v té době moc lehké. ()

Zemřel zpěvák a skladatel Miro Žbirka

Zemřel zpěvák a skladatel Miro Žbirka

10.11.2021

Dnes přišla velmi smutná zpráva pro českou a slovenskou hudební sféru, ve věku 69 let nás totiž opustil populární zpěvák a skladatel, bratislavský rodák a držitel Zlatého slavíka, Miro Žbirka. Zprávu… (viac)

22. Český lev - výsledky

22. Český lev - výsledky

22.02.2015

22. ročník cen Český lev má za sebou vyhlášení vítězů. Za favorita bylo považováno Fair Play Andrey Sedláčkové, jež šlo do boje s patnácti nominacemi, nakonec ale neproměnilo ani jednu a získalo… (viac)

22. Český lev a Cena filmových fanoušků

22. Český lev a Cena filmových fanoušků

14.01.2015

Česká filmová a televizní akademie vyhlásila nominace na 22. ročník výročních cen Český lev. Vybírala z 32 celovečerních hraných filmů a 23 dokumentů, uvedených do distribuce v roce 2014. Nejvíce… (viac)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz