Hlavný hrdina Milo (Kit Harington), otrok, ktorý sa stal gladiátorom, čaká na svoj posledný boj, aby zničil svojich súperov a dostal sa na slobodu. S výhľadom na slobodný život sa zamiluje do dcéry bohatého obchodníka, ktorá však má byť proti svojej vôli vydatá za skorumpovaného a zhýralého senátora (Kiefer Sutherland). Ich skutočný problém sa ale pripravuje v hlbinách Zeme. V osudových hodinách po erupcii Vezuvu, vo chvíľach totálneho chaosu a desivej skazy sa musí Milo prebojovať von z gladiátorskej arény, a podstúpiť boj s časom, aby svoju Cassii z rozpáleného pekla zachránil. (TV Markíza)

Jirásek

Já nejsem odpůrcem takovýchto demoličních filmů, ale tady to byla nuda jak ******. Nebudu ani zmiňovat lopatoidní rádoby "lovestory na pozadí výbuchu sopky", ale spíše "výrazné" herecké tahouny, včele s "vodnatou hlavou" Emily Browning a "hezounkem" Kit Harington, kdy podobných xichtů máte plno v každém levném plátku pro kamioňáky. Btw. Carrie-Anne Moss za chvíli asi uvidím i v reklamě na seniorské plíny. Blbost. ()

eMeMko

Jedno se tomuto filmu upřít nedá. Samotná erupce Vesuvu a následná likvidace města byla úchvatná (ve 3D to muselo být ještě o řád působivější). Je vidět, že si s tím tvůrci dali práci a vyhledali si o této katastrofě spoustu informací. Díky tomu nejde o úplný filmový odpad. To je však bohužel jediný klad tohoto filmu. Jinak se jedná o velmi nepovedenou kombinaci filmů Gladiátor, 300 a Armagedon. Několik hlášek z těchto filmů zazní totiž i v tomto snímku...dokonce slovo od slova. Zápletka (samozřejmě milostná) je velmi slabá, herecké výkony tragické, souboje nemají moc přesvědčivou choreografii a korunu tomu nasazuje závěrečná honička na koních a kličkování mezi padajícími kameny, popelem a hroutícím se městem. Na to se dá říci jen: WTF? ()

pafka

Hodina a pul skvely zabavy, kde vas dokonce sopka zacne rusit, protoze i bez ni je dej zajimavy a velmi dobre natoceny. Nesundate oci z platna. A kdyz zacne sopka radit, tak to bohuzel zahuci do podobnych katastrofickych filmu a finalni scena uteku mezi padajicimi kusy rozhavenych sopecnych sutru a lavy me prijde tak nerealna, ze by to jednomu otravilo cely film. Skutecne, za to bych asistentum dal pres drzku a priste je poslal do TVP, at radeji dramatizuji Bolka i Lolka. Nebyt tehle sceny, pak by to byla petihvezda. Mj. Kiefer Sutherland je zde naprosto skvely, mam na nej vztek jeste ted :) ()

Daggeron

Piece of shit. Nikto od Pompeii nečakal žiadny premakaný príbeh, more filozofických myšlienok či úvah o zmysle ľudského života. Ale že to bude až takáto scenáristická sračka... Akože sorry, ale film obsahuje toľko nezmyslov, až zostáva rozum stáť. Pritom začína celkom pekne. Úvodné obrázky (rozumej cca jedna minúta) za podmazu krásnej hudby pohladia na duši, lenže pri nich sa súčet kladov končí. Prvá hodina bez snahy o nejaký príbeh, bez kúska nápadu a režijného oživenia, kompletne sterilná a nudná. Gladiátorské zápasy kopírujú presne to, čo sme už videli (rozumej Gladiátora), miestami sú navyše zbesilo a neprehľadne zostrihané. Postavy nezaujímavé, charaktery nerozvinuté, vzťah bez chémie a zrod lásky hlúpučký a nereálny. Herci (najmä Harrington) bez charizmy a s jediným výrazom v tvári vám nedávajú absolútne žiaden dôvod, aby ste im fandili alebo si ich zapamätali. K tomu všetko pôsobí hrozne vykonštruovane a prvoplánovo, akoby sa scenáristom nechcelo zabiť zbytočne veľa času a dali na papier prvé, čo im napadlo. Ale dobre, nejaké nutné intro do katastrofy to mať musí. Hovoríte si OK a pripravujete sa na očakávaný vrchol v podobe audiovizuálneho orgazmu. A ten aj dostanete, o tom žiadna. Z formálneho hľadiska majú Pompeii svoju kvalitu, totálna deštrukcia mesta je bombastická a monumentálna, po technickej a grafickej stránke zvládnutá na solídnej úrovni. Tu nie je dielu čo vyčítať. Lenže obsahové nezmysly sú tak do oči bijúce, že mu to jednoducho nejde odpustiť. *SPOILER* Sopka vybuchuje, zem sa trasie a mesto sa rúca, ale postavy medzi sebou bojujú, akoby sa nechumelilo. Hrdinovia utekajú, z neba padajú sopečné kamene a celé prostredie drvia na prach, keď sa zrazu zjaví nejaký nepriateľ a prírodná katastrofa utíchne, aby si ešte medzi sebou vyrovnali spory. Už som normálne čakal, že sa dočkáme happy-endu a skazu Pompeii aj niekto prežije. Chvalabohu, že až tak tvorcom zasa v hlave nedrblo. *KONIEC SPOILERU* Aj keď ten koniec... Ale nič, škoda slov. Dve hviezdy najmä za technickú stránku a za to, že tu je deštrukcia opodstatnená už na základe námetu, na rozdiel od iných snímok, kde je vyslovene samoúčelná, pretože tak to má moderný divák rád. Ale sto miliónov aj tak zbytočne vyhodených do vzduchu. ()

reno.d

Ach jo,kde jsou ty časy,kdy P.W.S.Anderson točil takový skvosty jako byl Horizont události?Tohle stupidní dílko musel točit snad po mozkové mrtvici?Dlouho jsem otálel s podíváním se na to a po pravdě lituju tý hodiny a třičtvrtě,kterou jsem u toho musel vytrpět! ()

klichem odpad!

Toto je teda jeden neskutočný zlátanec dobrodružnej romantiky, popreplietany zvlastnymi zabermi pukajucej omietky (ktore skor pripominaju hlasenie zatecenej kupelne do poistovne, ako nejaky naznak skazy mesta). K tomu dvaja herci, ktori sa predbiehaju v tom, kto to poserie viac. Nepochopitelna zapletka lasky gladiatora a rozmaznanej princeznicky, ktora sa prave vratila s erazmu a privliekla so sebou aj starsieho napadnika, ktory nikomu nie je po vôli, je nechutne sladká a trápna... Už len tá scéna s digitálne poblázneným koňom ma vytrhla so zapozerania sa, ale ďalej sa to pobužial nezlepšovalo ale len zhoršovalo. Neskutočne preafektovaný a preefektovaný film. ()

Mira00

no toto? tohle teda ne, ta snůška kravin okolo tvoří docela pestrý děj, který je tak hloupý, že ani tou hloupostí se už nezle bavit ()

blondboss

Pompeje sú na jednej strane skutočne pompéznym filmovým prekvapením, avšak na druhej strane aj pohltené pompéznym klišé. Hodnotenie je rozpačité, lebo sa mi síce veľmi páčilo, ako bol film natočený po vizuálnej stránke (verne zobrazená atmosféra katastrofy taktiež s pomerne detailným vykreslením mesta v onej dobe), ale nepáčilo sa mi, že ústredný motív skazy Pompejí prehlušil nalinkovaný dej plný klišé pomsty, klišé rozhovorov a klišé citových výlevov. Do tohto filmu to bolo naozaj zbytočné. A John Snow mi do tejto úlohy sedel. Lepší priemer. 60 % ()

honzic

Poměrně vydařený film s přikrášlenými efekty, ovšem ne tak úplně mimo realitu až na ty nesmrtelné průjezdy mnohonásobné, kde by opravdu šance na přežití byla minimální. Dějově to moc nenadchne a patetický závěr se dal čekat, na druhou stranu je to podívaná, kde se člověk vysloveně nenudí. Hodnocení: 60 % ()

lobo87

Premárnený potenciál. Nepatrím k zarytým kritikom Andersona a ani tu ma nesklamal. Dalo sa však z toho námetu vytrieskať oveľa viac. Kľudne to mohlo trvať dve a pol hodiny, pretože záverečné peklo samo osebe si zaslúžilo dostatok priestoru, ale čo mi vadilo, boli odfláknuté postavy a ich vzťahy. Osudová láska hlavných hrdinov potom, čo sa dvakrát videli, sa mi nezdala. Tam to chcelo trošku prepracovanejší scenár. Obsadenie mi vôbec nevadilo, Emily je podľa mňa sexi a Kiefer sa v úlohe našiel, len nedostal taktiež dostatočný priestor. Celé mi to prišlo ako slabší odvar seriálového Spartaka. Pridať minutáž, krv a zapracovať na charakteroch a moholo ísť o luxusnú zábavu... 65% ()

Wurths

Laciný příběh lásky a ještě lacinější gladiátorský příběh zabalený v katastrofickém filmu. Všechno to ale suprově fuguje a je to vizuálně vyšperkované. Hlavní herečka není žádná tuctovka! Za to je to ale ušatá hnuska, která je největší katastrofou toho filmu. Chtěl jsem se jí posmívat, ale měl jsem strach že by mě slyšela. ()

Veskoslav

Už jméno režiséra mi mělo napovědět, že to bude přinejlepším průměrný film. Žel bohu Anderson dokázal, že natočit kvalitnější film už neumí. Ještě pár let a postaví se snad i vedle Uweho....A nedoporučuji jej ani fanynkám Johna Snowa. Jako herec je v GoT stokrát lepší než tady, kdy mu neuvěříte ani to, když do Vás zabodne meč a bude Vám tvrdit, že Vás chce zabít. Budete se usmívat i hodinu po té, co Vám dotluče srdce. A co se týče triků, tak to není nic skvělého. Je to dobře odvedená práce, ale nic, co by jste neviděli či nic na co by jste po shlédnutí nezapomněli. ()

Sutherland a noví Hráči se smrtí

Sutherland a noví Hráči se smrtí

09.07.2016

24ka se na podzim vrátí na obrazovky bez Jacka Bauera. Kiefer Sutherland seriál předal novému hrdinovi, který bude mít tvář Coreyho Hawkinse (Straight Outta Compton), a hodlá se věnovat filmové… (viac)

Lara a Alice ještě ustřelí pár hlav

Lara a Alice ještě ustřelí pár hlav

06.03.2013

Akční kočky z videoher neřekly své poslední slovo. V souvislosti s právě vycházející hrou Tomb Raider se opět mluví o novém filmu. A stejně jako předloha, i film bude „reboot“, takže nám vylíčí… (viac)